GPIB USB převodník

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
coat
Příspěvky: 68
Registrován: 13 čer 2007, 02:00
Bydliště: BRNO

GPIB USB převodník

#1 Příspěvek od coat »

Zdravím. Nedoporučili byste mi nějaký levný a jednoduše ovladatelný USB - GPIB převodník? Nebo jak složité by bylo naprogramovat takový převodník do mikrokontroléru?

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#2 Příspěvek od Ivan_Ryger »

tieto prevodniky nie su zrovna najlacnejsie... 15 tisic i vyse za jednu malu skatulku...
Samozrejme, ide to naprogramovat s trochu vykonnejsim procesorom, ktory bude zvladat aspon USB1.0(nutne viac ako 1.5MIPS), najlepsie nejake AVRko. V podstate do toho prevodnika treba implementovat prevodnik paralel/serial komunikaciu a nejaky ten buffer na data.

Len budete si musiet nastudovat ako pracuje potom ovladac v PC, to znamena komunikaciu cez VISA, alebo SICL, resp. mozete si vymysliet vlastny protokol.

No ak nieco najdete hotove na Internete, to bude velmi zaujimave, no obavam sa, ze ludia si taketo chutovky nechavaju pre seba.
Ivan

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

No levna zalezitost to zrovna neni, možná by mi staèila i jednostranná komunikace. Pokud bych to programoval tak bych tam samozøejmì dal ještì FT232. Na netu toho opravdu moc není. Jo a nevíte kde sehnat GPIB konektory? Ty zrovna taky nejsou moc vidìt...

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#4 Příspěvek od Ivan_Ryger »

nechcem Vas odradzat, no asi lepsia cesta by bola, keby ste si zohnali spod ruky nejaku tu GPIB kartu, tych do ISA slotu je plny web, uz za 15USD clovek dajaku moze kupit.
http://www.l-com.com/productcenter.aspx?id=1
toto bude asi relevantny odkaz, kde kupit GPIB IEE488 káblel.

coat
Příspěvky: 68
Registrován: 13 čer 2007, 02:00
Bydliště: BRNO

#5 Příspěvek od coat »

No kartu právě nechcem. Po dlouhém hledání sem ale narazil na tenhle http://lpvo.fe.uni-lj.si/gpib/v1.html pokud by to někdy někdo potřeboval.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

10 let uplynulo, tak to tu zkouším oživit. Nemá někdo zkušenosti s tímto adaptérem? DPSku bych si u něj objednal, pořád to vyjde levněji, jak cokoliv, co jsem zatím našel.
V podstatě mi jde zatím pouze o stahování obrázků ze spektráku a VNAčka. Diskety jsou trochu nepohodlný. :)
K těm levným (cca 2000,-) adaptérům na eBayi mám trochu nedůvěru.

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#7 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Ak by sa Vám zišla, tak mám jednu GPIB kartu do PCI slotu, originál od Nationa Instruments. Kúpil som ju od jedného z užívateľov fóra za 30 EUR, no medzi časom sa odporúčal počítač, ktorý som mal na tento účel odložený.

Uživatelský avatar
Cage03
Příspěvky: 14
Registrován: 10 srp 2011, 02:00

#8 Příspěvek od Cage03 »

V práci používame tohle https://www.ebay.com/itm/New-In-Box-HP- ... SwaEhZEuUy
Je to sice fake, ale chová se to jako originál.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“