vysílaè pro MOB

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Olchor

vysílaè pro MOB

#1 Příspěvek od Olchor »

S jachtaøi jsem diskutoval takovýto problém: pøi plavbì osamìlých moøeplavcù se nìkdy stane, že plavec spadne do moøe ( MOB -man over board) a loï mu ujede. Fatální prùšvih. Movitìjší to øeší malým pøívìskem na krku, který pøi zmáèknutí vyšle radiový signál a ten zablokuje autopilota, loï se stoèí proti vìtru. No ale ten vysílaè stojí bratru 200E, navíc by taky nemusel v kritické dobì fungovat. Navrhoval jsem obrácenou funkci - trvalé vysílání s dosahem cca 30m, jakmile by se osoba dostala mimo ten dosah, autopilot by se zablokoval. Problém by byl ale s napájením. Vysílaè by musel mít malou spotøebu, aby vydržel tak cca 200hod, napájení nejlépe z 1 AA akumulátoru. Je nìco takového na trhu?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

To když jsme u tý teorie, dobrej nápad zastavit loď pokud jsi mimo dosah a nešlo by to udělat jako pasívní klíč, něco na způsob čidel proti krádeži? Na loď dát smyčku, na krku pasívní čidlo a jakmile se dostanež z dosahu tak "SOS"
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#3 Příspěvek od fero7 »

Energiu vyrazne usetris, ak vysielac bude vysielat iba impulzy kazdych niekolko sekund.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“