Tesla CK-5330W

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
DAC

Tesla CK-5330W

#1 Příspěvek od DAC »

U tv Tesla CK-5330W (chassis Daewoo CP-330) se v zdrojové èásti brutálnì pøehøívají 2 odpory 4k7 na poz.R808 a R810 (paralelnì k sobì).TV normálnì bìží, ale tohle je o vyhoøení bytu.Díky za radu.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 22:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#3 Příspěvek od jopo166 »

ked ti ma vyhoriet byt tak ho radsej nezapinaj a daj do opravy lebo skoda bytu :oops:

DAC

#4 Příspěvek od DAC »

Dík, rada nad zlato. :roll:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 22:06, celkem upraveno 1 x.

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

DAC píše:U tv Tesla CK-5330W (chassis Daewoo CP-330) se v zdrojové èásti brutálnì pøehøívají 2 odpory 4k7 na poz.R808 a R810 (paralelnì k sobì).TV normálnì bìží, ale tohle je o vyhoøení bytu.Díky za radu.
Zkusit pøedìlat na gril , tak se alespoò využije ta brutální tepelná energie . Ivan

Uživatelský avatar
dac
Příspěvky: 38
Registrován: 27 úno 2009, 01:00
Bydliště: Staré Hobzí

#7 Příspěvek od dac »

Takže jste se s sím nikdo nesetkal? Všechna napětí mi sedí, VN trafo najede, jen to pitomý zahřívání...

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

dac píše:Takže jste se s sím nikdo nesetkal? Všechna napìtí mi sedí, VN trafo najede, jen to pitomý zahøívání...
Milý DACi , aè je Ti to k nevíøe , tak každý odpor je více èi ménì tepelnì namáhán . Vše záleží od výkonu , který se na nìm ztrácí . Ty nejsi schopen doposud napsat napìtí , které si na tìch odporech zmìøil a ptáš se jestli je to normální . Pozistor také høeje tak , že se nedá udržet v ruce a pøesto to nikoho nevyvádí z míry . Takže , kolik voltù na tìch odporech je ?
Ivan

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

DAC píše:U tv Tesla CK-5330W (chassis Daewoo CP-330) se v zdrojové části brutálně přehřívají 2 odpory 4k7 na poz.R808 a R810 (paralelně k sobě).TV normálně běží, ale tohle je o vyhoření bytu.Díky za radu.
Jsou to v podstatě "start - odpory", takže po nastartování TVP - mimo činnost => chladné. Zkontroluj si, "kam ti to přes ně teče" (zkrat, svody: C817, DF01, DF02, ale ani I801 není "z obliga") :!:

Dále píšeš: odpory 4k7 (paralelně) - jsou to originály, nebo už měněné? - v mém schématu mám R808 i R810 = 9k1/2W.
V dalším schématu z NETu vidím jen R808 (R810 není ani zakreslený!), bohužel jeho hodnota nečitelná !!! A i ostatní sch., co jsem našel na NETu, mají čitelnost takovou, že sch. Le Cygne Electronic jsou proti nim "nádhera" :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

kokun píše: Jsou to v podstatì "start - odpory", takže po nastartování TVP - mimo èinnost => chladné. Zkontroluj si, "kam ti to pøes nì teèe" (zkrat, svody: C817, DF01, DF02, ale ani I801 není "z obliga") :!:

Dále píšeš: odpory 4k7 (paralelnì) - jsou to originály, nebo už mìnìné? - v mém schématu mám R808 i R810 = 9k1/2W.
V dalším schématu z NETu vidím jen R808 (R810 není ani zakreslený!), bohužel jeho hodnota neèitelná !!! A i ostatní sch., co jsem našel na NETu, mají èitelnost takovou, že sch. Le Cygne Electronic jsou proti nim "nádhera" :lol:
Honzíku "startovací odpor" téhle hodnoty (4k7:2) , to je dost silná káva . Sice podobnou ptákovinu mìlo "LENCO" , ale jinak jsem se s tím nesešel . Mùžeš dát na sklo schema toho zdroje ?
Díky Ivan

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

To Ivan - bude to tak (startovací) - navíc píšu: 2x 9k1.
Sch. mám jen tištěné a nejde mi momentálně skener. Na http://www.eserviceinfo.com (ten odkaz není tajnej. ZdenekHQ) je jich několik (CP330) - čitelnost prachbídná, ale že jde "o start" z toho snad vyčteš.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je zapojení alá prase.... Zlatý UC3842...

EDIT - z tohohle je to vidět líp (3W !) http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... A4601.html
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#13 Příspěvek od kokun »

To ZdenekHQ - já vím, že ten odkaz není tajný - mně se jen nechtělo jej celý vypisovat (každý ho tu zná) :wink:
A "zlatý UC3842" - vždyť je taky podstatně novější než to TDA4601 :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Návštěvník

#14 Příspěvek od Návštěvník »

Pøiznám se bez muèení , že TDA4601 mì nenapadla . U tohodle pokladu je taky zapojená ze støídy ? Pøesto 2k35 , jak tam uvádí je žalostnì málo . Ivan

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#15 Příspěvek od fero7 »

Odpory 4k7 by mali byt skor do serie. Su iba pre start zdroja. Potom by IO mal byt napajany z impulzneho zdroja. Prever diodu ktora to ma na starosti. Z imp. trafa na pin 9.
Alebo je velmi, velmi nizka hodnota odporu, alebo zdroj neprebera funkciu napajania.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“