Zlepšení topení u Škoda 120ky

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
legal
Příspěvky: 129
Registrován: 03 úno 2005, 01:00
Bydliště: Ostrava

Zlepšení topení u Škoda 120ky

#1 Příspěvek od legal »

Zdravím vas všechny bastliře.chtěl bych se zeptat jestli někdo neví nebo nezkoušel nejak zlepšit topení ve škodě 120??uvažuju jestli by to nešlo udělat nejak na principu fénu odporovym drátem,není moc příjemné 6-10kilometru skoro nic přes okno nebvidět.Dík za případne rady

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#2 Příspěvek od mihal »

zname problemy, ked som este mal stodvacu, tak do nej presakovala vlhkost cez zhnite plechy. Radim zbavit sa toho, vlhkost nevyzenies. Proti zahmleniu okien je presa utierka.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#3 Příspěvek od denis15 »

Taky mě napadlo ti poradit, ať to prodáš a nebo si kup ve stejné cenové relaci Ladu-ta topí za 2 minuty a na plyn je to paráda-sám s ní jezdím. Jinak jsem viděl někde v mototechně nebo na burze takové malé topení do zapalovače-mělo to evidentně nějaký ventilátor+spirálu(či odpory) a tvar byl válcový. Borec to měl na předním okně a stačilo to?? Bůh ví, snad jo.

Uživatelský avatar
zbek
Příspěvky: 146
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od zbek »

TO ODPOROVÉ topení děsně baští musíš mít dobrou bat. Nejlepší je se toho auta zbavit topení je na 120 špatně vyřešeno jednou jsem na cca 80km trati v zimě dvakrát odvzdušnoval topení v naději že to bude trochu topit :cry: Kamoš koupil do opla nezávyslé topení na naftu , aby auto měl vytopené než nastoupí ale cena cca 30 000kč asi neni tvuj případ . pokud pudeš na to odporové topení tak si aspon kup voltmetr do auta at odjedeš
zbek

Uživatelský avatar
Zdany
Příspěvky: 2
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Zdany »

Když jsem byl vlastnikem 120citky potýkal jsem se se stejným problémem. Zamlžená okna jsem otíral, ale cloveka to prestane brzo bavit a jeste se pri otírání plně nevěnuje řízení.
Já jsem to vyřešil přidáním topného tělíska přímo do plechových výdechů topení u okna. Bylo to schované, a na palubovce nic nepribylo (žádné přídavné topení). Kdysi jsem nekde sehnal topná tělíska na keramickém základu. Teplotu drátu jsem nastavil pokusne posouváním jednoho kontaktu po spirále. Cele zařízení jsem spouštěl přes spínač topení, puvodní jsem vyměnil za variantu z rapida (nebo jine verze, která má vyhrivane zadní okno - ma nekolik variant sepnutí nž původní, které mělo jen tri polohy 0, 1,2). Jeste jsem připojil LEDku pro signalizaci zapnutí topeni. Je to sice primitivní řešení,ale fungovalo to.
Ale je samozřejmě jasné, že to mělo docela slušný odběr (už nevím kolk amper), takže k tomu vedli řádně dimenzované kabely v silikonove izolaci.
Ale variant, jak vyřešit problém s rosením oken je různý. Například jak píšou jiní - prodejem auta. :-))
Zdany

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od DjRix »

Ještě taky pomáhá : vyměnit topení,čelní sklo,ventilátor :lol: :lol:
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
venous
Příspěvky: 5
Registrován: 09 zář 2011, 02:00
Bydliště: bezno

#7 Příspěvek od venous »

hod to ze stráně uz to musý být schnilý jak hruškaa :evil:
venouš.cz

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

No já myslím, že po šesti letech se to už někde válí :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

venous píše:hod to ze stráně uz to musý být schnilý jak hruškaa :evil:
Jejda, ty seš ale rychlík. :lol:

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#10 Příspěvek od vasilceral »

legal píše:Zdravím vas všechny bastliře.chtěl bych se zeptat jestli někdo neví nebo nezkoušel nejak zlepšit topení ve škodě 120??uvažuju jestli by to nešlo udělat nejak na principu fénu odporovym drátem,není moc příjemné 6-10kilometru skoro nic přes okno nebvidět.Dík za případne rady
se 120 nemám praxi, ale před léty my netopila 100. Radiátor ve 100 měl dostatečný výkon, a tak jsem změnil ventilátor, původní vyhodil a z vrakoviště pořídil podobný z nissana. A od té doby to topilo výborně, možná ještě je auto v provozu u Dvora Královýho.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

forbidden píše:No já myslím, že po šesti letech se to už někde válí :lol:
Dotaz je z roku 2005, taky bych už nečekal, že ta Š120 ještě bude existovat, natož v provozu. A jestli je, tak průběh funkce topení je třeba jediná věc, na kterou se dá spolehnout.

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#12 Příspěvek od feliz_navidad »

Původnímu tazateli to už nepomůže, ale třeba se najde ještě někdo jiný s podobným problémem - velmi častou příčinou špatné funkce topení Š120 je zanesený kulový ventil topení.

Uživatelský avatar
thomasdj
Příspěvky: 202
Registrován: 23 črc 2008, 02:00
Bydliště: Trnava

#13 Příspěvek od thomasdj »

Na zaciatok velmi pomoze ked vhodnym skrutkovacom poroztahujes "ofukovace" pod prednym oknom je tam blby pristup ale ide to.Na mojej 120tke to pomohlo a ako druhe si skontroluj zaslepku co sa nachadza v prednom batozinovom priestore vedla bovdemu do tachometra je tam od vyroby a je to kvoly tachometru /boli 2 druhy/,byva prelepena len papierom ktory po case zvlhne a odpadne a potom sa ti do kanalu co vedie teply vduch k oknam primiesava aj studeny z vonku.Bolo by dobre aj dat dole ventilator a pozriet ci nieje radiator zapadany bordelom a listim.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“