I2C s picaxe

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
kajus
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2009, 01:00

I2C s picaxe

#1 Příspěvek od kajus »

mám na PICAXE zapojeny přes i2c port PCF8574P. Jenže když pošlu příkazem writei2c na adresu PCF data,výstupy jsou furt v 1. Když ale do picaxe pošlu nejdřív program s příkazem i2cslave (jen s tímto, celej prg. má jen tento řádek) a ten následovně přemažu dalším programem s datama, tak se to cely chvá jak má. Když to pošlu cely v jednom tak se neděje nic. Pokud máte někdo zkušenosti s tímto problémem budu vděčen za každou radu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

I2C by se mělo po zapnutí napřed inicializovat, tuším 10x čtením s kontrolou ACK, popř. prodloužit. Už si to nepamatuju, tu rutinku jsem si napsal jednou a už ji jen využívám, ale je to doporučená věc např. u EEPROM.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

kajus
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od kajus »

Podle netu ne přímo v manualu je nejdřív i2cslave a pak si s tim múžu dělat co chcu ale to nende. Jen když to i2cslave poslu 1. A pak to přemažu tim dalšim tak to jede trocha divny ne? Mám picaxe 18x. Jinak dik za radu

Uživatelský avatar
john-smith
Příspěvky: 1
Registrován: 12 črc 2009, 02:00

#4 Příspěvek od john-smith »

kajus píše:mám na PICAXE zapojeny přes i2c port PCF8574P. Jenže když pošlu příkazem writei2c na adresu PCF data,výstupy jsou furt v 1. Když ale do picaxe pošlu nejdřív program s příkazem i2cslave (jen s tímto, celej prg. má jen tento řádek) a ten následovně přemažu dalším programem s datama, tak se to cely chvá jak má. Když to pošlu cely v jednom tak se neděje nic. Pokud máte někdo zkušenosti s tímto problémem budu vděčen za každou radu.
nemas nekde schema zapojeni i2c sbernice pro picaxe?

kajus
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od kajus »

john-smith píše:nemas nekde schema zapojeni i2c sbernice pro picaxe?
je to v manuálu od PICAXE. U PICAXE-18X je pin 7 (output 1) Datovej (SDA) a pin 10 (output 4) taktovací (SCL). Připojíš je přímo k I2C zařízení, Pouze mezi sda a kladne napájení dáš odpor 4K7 (stejně tak i u scl). Potom komunikuješ příkazy writei2c a readi2c. Na začátku programu musíš zařízení inicializovat příkazem i2cslave. Mě to haprovalo tak nejdřív nastavím I2C slave a pak procesor resetnu a program valí jak má, kod si můžeš stáhnout zde http://uloz.to/2110439/kitt-i2c.bas

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“