LCD Acer Mrtvý AL1707

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

LCD Acer Mrtvý AL1707

#1 Příspěvek od Peta-cb »

Zdravím. Mam tu tento stroj a je polomrtvý. Schéma k tomu nikde nemohu sehnat-zkusím dát foto jestli by vám to něco nepřipomělo. Nejde led, nic nedělá. Oměřil jsem zdroj, kupodivu na seku je nějakých 15V a 5V zdá se že jsou tu jen 2větve. Bohužel nevím jestli naměřené hodnoty jsou správné. Ve zdroji na primáru je io TOP246YN. Nesetkal jste se někdo s touto závadou?? Dík

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ak sa dobre pamatam, tak by tam mal byt este linearny stabilizator na 3,3V.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Peta-cb »

Ano skutečně tam asi je pokud to je ono AS1117L-33?? datasheet mi nesedí nohy jsou udávány jinak nežli mam já. Dle datasheetu 1)GND 2)Vout 3)Vin. Já mam 1)Vout 2)GND 3)Vin je možno?. Na měření má Vin 3,5V, Vout na měřáku problikne př 3,2V ale jinak je 1,3V jestli to měřák ovlivní... Zkusím ho případně na prázdno. Náhodou je tam ještě AS1117L-18 nohy má stejně- a napětí sedí. tu je slíbené foto:Obrázek

Uživatelský avatar
zslaby
Příspěvky: 245
Registrován: 28 čer 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od zslaby »

vadný TOP246YN!! vymenit a pujde to

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od drabek06 »

Tady jsem řešil taky zdroj s timhle IO:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... hlight=lcd


Nakonec jsem sehnal adaptér za pár šupů z Aukra a bylo hotovo. Taky to můžeš napájet z PC což má výhodu že se vypne monitor společně s PC a nesvítí na něm žádná stand-by kontrolka. Mno pročti to vlákno co jsem založil a uvidíš :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

zslaby píše:vadný TOP246YN!! vymenit a pujde to
Myslel som, ze vertikal :lol:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Když ma na sek. napětí tak asi neřeší TOP co spíná primár ...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od drabek06 »

Přečti si moje vlákno na který je odkaz vejš a pochopíš :wink: Já jsem v tom zdroji vyměnil všechno krom toho TOP integráče a chovalo se to furt stejně . . . :?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od rezis »

To neznamená že po výměně Top by to jelo :D Pokud koukne osciloskopem a neni tam bordel a je napeti tak je to zdroj který musi zivit
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od drabek06 »

Nevim, mě se o chovalo tak že se houpalo napětí podle odběru . . .

Uživatelský avatar
Pauli23
Příspěvky: 112
Registrován: 27 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od Pauli23 »

Mam monitor Acer 1916As, ktery ma trosku podobne chasi jako ten tvuj. Na veci nic nemeni, ze zavada na mem LCD se chova stejne jako tobe. Monitor na venek nejevi zadne znamky zivota, nesviti led u zapinaciho tlacitka. Po promereni zdroje namerim take 5V a 14-15V, plus 3,3V na stabilizatoru (zelena deska). V prve fazi se take napeti jednotlivych vetvi houpalo, osciloskop ukazal spatne elyty. Nyni napajecky ze zdoje ok. Pripominam, ze v mem pripade je zdroj resen Fetem, nikoli obvodem Top2xx jako u tebe. Vzhledem k tomu, ze vsechny napajecky vcetne zapinaciho tlacitka se sig.ledkou vedou do ridiciho obvodu Tsum16ak, usoudil jsem ze je problem asi v tomto Io. Pokud ma nekdo jine zkusenosti, nebo napady a rady rad je uvitam....

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#12 Příspěvek od pepito »

Zdravím,
dostal jsem monitor Acer AL1916As se stejnou vadou jako Pauli23 - totální mrtvola. Prošel jsem kondy - OK. Napětí jsou 14V, 5V a 3.3V na AMC1117 -3,3 je také. Jediné co jsem našel vadné je smd pojistka na poz.F102. Proměřil jsem to v okolí, ale nic jsem nenašel. Po její výměně se rozsvítí kontrolka power-on a to je vše. Je tam zdroj od f.Delta s invertorem propojený s řídící deskou 16-ti pinovým konektorem. Pokud by se u někoho našlo schéma nebo rada, byl bych vděčný.

Uživatelský avatar
Pauli23
Příspěvky: 112
Registrován: 27 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od Pauli23 »

Pepito nakonec to odnesl IO na základní desce, kde se nacházi konektor k připojení monitoru. A to z duvodu špatně fungujícího zdroje. Jinak schéma jsem nenašel, kdyby ho někdo měl byl bych vděčný za uveřejnění do složky download a případného odkazu na něj tady v diskuzi.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“