Autožárovky Philips Nightguide, vs. Osram

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

Autožárovky Philips Nightguide, vs. Osram

#1 Příspěvek od Killroy »

Máte někdo praktické zkušenosti s tímhle zázrakem, viz http://www.autozarovky-philips.cz/index ... ecord=4473 .Zajímá mne, jak je to s tím zabarveným světlem a chtěl bych to zkusit.

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 19 pro 2011, 09:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#2 Příspěvek od galjo »

Skusit jako skusit , len či to je schválené na prevádzku na pozemnych komunikáciách. (Homologation E4) Na to si na STK dosť potrpia ,ale aj niektorí policajti tomu už rozumejú. Mal som niečo podobné kúpené u nás a musel som to vyhodiť , dalšie Xenon BLUE som už kupoval s Homologáciou v nemecku na benzínke a to bolo už bez problémov.Obal z toho samozrejme nosím zo sebou.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

Schváléné jsou. Tedy alespoň to tam píšou. Také by mne zajímala ta udávaná prodloužená životnost, viz "žárovka z krystalického skla s UV filtrem, s prodlouženou životností až na dvojnásobek". Protože u žárovek se zvýšenou svítivosti je to vždy na úkor jejich životnosti. Tak aby to nebylo zase nějaké perpetum internetum..

Killroy

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od xmurgi »

Zázraky od toho určite nečakaj, skôr by som to videl na poctivo urobenú žiarovku a tým pádom bude mať o niečo lepšie parametre ako bežný šmejd made in kaufland, lidl alebo tesco. Zaťiaľ som mal najlepšie skúsenosti so žiarovkami ktoré mali studené svetlo (skoro modré, ale nie s modrou bankou), dobre to svietilo aj cez hmlu. Pri žiarovke je výkon ťažko niečím nahradiť.
Veľa závisí aj od spracovania reflektoru, lebo sú svetlá kde stačí úplne bežná klasika aj z toho kauflandu a svietia super. A viezol som sa tuším v Peugeote 406 a tam boli paraboly riešené tak, že by nepomohla ani 150 W žiarovka na slušné svietenie.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Killroy píše:žárovka z krystalického skla s UV filtrem, s prodlouženou životností až na dvojnásobek"
na dvojnásobek čeho??
prodej leštěných prdů si na tyhle nesmyslné a nekonkrétní termíny potrpí. Mám pocit, že z toho vylejzá Horst Fuchs...
delší světelný tok cca o 10 – 20m.
to je taky perla.
Krystalické sklo baňky žárovek Philips neobsahuje olovo a tím výrazně výrobce přispívá ekologii.
Další chujovina, jednak sklo je amorfní tuhý roztok, žádná krystalická látka, druhak olovo ve všech optických sklech je vázáno v tavenině a je dokonale nevyluhovatelné, s ekologií to nemá co dělat a naopak přídavek kyslíčníků těžkých kovů zlepšuje optické vlastnosti. Reklamní kokůtek možná jako krystalické nazývá kříšťálové sklo, které je v EU právě nazýváno jako křišťál při obsahu olova nad 10%...

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

Taky se mi to moc nezdá. Ale v každém případě to budu muset nějak řešit, svítí mi to v noci dost mizerně. Na xsara fóru hodně doporučují nasadit Osramy.

Killroy

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#7 Příspěvek od xmurgi »

Osram má celkom slušný pomer cena/výkon. Nepýtajú za ne extrémne veľké peniaze, povedal by som, že porovnateľný philps bude určite drahší.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Já dal do auta Osram Silverstar a je to o hodně lepší. Přitom stály obě dvě 300,-Kč, což je víc než dobrá cena.
Ono by taky stálo za to, změřit napětí na žárovkách když jsou rozsvícené. Možná se budeš divit a ta mizerie s žárovkama se posune někam úplně jinam.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od Sesi »

Osram Silverstar ale mají na h..o životnost, vyzkoušelo to více lidí na různých autech a to jak H4, tak H7. Podle mě u veškerých autožárovek se svítivostí +??% je to silně na úkor jejich životnosti.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#10 Příspěvek od kevin_mitnick »

V tomhle souhlas

Klasicke Osramy mam v dodavce uz nekdy od roku 2003 bez problemu. Ale na mazlikovi jsem podlehl reklame a sli tam Silver Stary. Za rok jich chciplo 5...

Ted testuju Night Breaker radu, zatim drzi 6 mesicu, cekam jak to dopadne. A na podzim asi prejdu na xenony...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Mne sa celkom rychlo vypalovali ziarovky H4 bez ohladu na typ. Odkedy som dal novu bateriu (niekedy v zime), tak sa nevypalila ani jedna.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od robo »

Ja mam v aute OSRAM LIGHT@DAY
"autožárovky vyvinuté speciálně pro svícení ve dne i v noci
téměř trojnásobná životnost v porovnání se standardními autožárovkami
optimální design se stříbrným vrchlíkem (H4/H7)
ideální do zemí s povinným celodenním svícením"
A sviti v noci perfektne. Jedna zarovka odesla po roce. Jen nevim jak dlouho ta byla, auto jsem koupil pred rokem a zarovky tam uz byli. Ale sviti bezvadne.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#13 Příspěvek od Killroy »

Tak jsem se nechal přesvědčit a nasadil jsem ty Philipsy. Zatím spokojenost.

Killroy

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#14 Příspěvek od Killroy »

Takže opráším tohle vlákno, protože dneska jedna z těch Philipsek dosloužila. Když to shrnu, tak při skoro každodenním ježdění s povinností celodenního svícení, vydržely dvaapůl roku. Nadešel čas odzkoušet ty Osramy..


.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Můžu posloužit zatím 4 měsíční zkušeností - od srpna t.r. používám v Drobkovi do projektorů H7 12V/55W Osram Night Breaker Plus (+90% svítivosti), protože původní sériově osazené H7 12V/55W taky značky Osram (ale bez přívlastků) odešly obě dvě během jednoho týdne.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“