prosím pomoc s USB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radekV77
Příspěvky: 84
Registrován: 24 bře 2009, 01:00
Bydliště: Kladno

prosím pomoc s USB

#1 Příspěvek od radekV77 »

mám takový problém s externím diskem 2,5", v zadních USB funguje,ale s předním nemluví , ostatní zařízení jdou i vpředu , je to USB konektor ,který je součástí čtečky karet. Díky moc ,za pomoc :D

Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od echinus »

Na kompu doma mám obdobný problém, taky mi to nechtělo brát disk ani flash-ky. moc jsem po tom nepátral ale někdo mi říkal, že ten port je speciál (prej superrychlý) pro foťáky a kamery, s jinýma zařízeníma moc komunikovat nechce. ale někdo ti o tom řekne snad něco přesnějšího
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

To je blbost, je to len vyvedeny druhy port von. Ta citacka sa totiz zapaja do dosky ako dvojica USB portov. Na jeden je pripojena samosta citacka, druhy je vyvedeny von. Disk tam nejde napriklad kvoli tomu, ze ta citacka ma tiez nejaku spotrebu a disk to uz neutiahne.

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#4 Příspěvek od ccode »

Jestli to nebude tím , že kabeláž z desky k předním konektorům USB odpovídá "čínské" kvalitě a není schopen "řádné" komunikace.
To že na zadní straně PC jdou je dáno tím , že k nim nevede žádný nekvalitní kabel,ale jsou přímo v desce. Podobný problém ti může dělat i nekvalitní ,nebo dlouhý kabel k USB zařízení (zejména jsem se s tím setkal u zaříní , která odebírají vyšší proud (např. externí HDD napájený z USB).

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#5 Příspěvek od Miri »

Ještě bývají na základní desce Jumpery, kterými si nastavíš napájení USB portů. Ten Hdd má určitě napájení přes USB, stejně jako většina zařízení.
Miri

Uživatelský avatar
radekV77
Příspěvky: 84
Registrován: 24 bře 2009, 01:00
Bydliště: Kladno

#6 Příspěvek od radekV77 »

díky , no asi to vypadá na to napájení,flash disky fungují,foťáky taky

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

A taky bacha na délku kabelu mezi portem na desce a portem na case - zadní USB jsou hned u desky, ty mi šlapou v poho jako USB 2, ale jak k nim připojím cokoliv kabelem delším než půl metru (a to samé trvale na předních), hlásí mi to jako USB 1.1...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
radekV77
Příspěvky: 84
Registrován: 24 bře 2009, 01:00
Bydliště: Kladno

#8 Příspěvek od radekV77 »

a bylo by nějaké řešení ? :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Napájet ten HDD z vnějšího zdroje 5V - s velkou pravděpodobností takovou zdířku má.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
radekV77
Příspěvky: 84
Registrován: 24 bře 2009, 01:00
Bydliště: Kladno

#10 Příspěvek od radekV77 »

má jenom jeden konektor ,počítá se asi jenom s napájením z USB

Uživatelský avatar
radekV77
Příspěvky: 84
Registrován: 24 bře 2009, 01:00
Bydliště: Kladno

#11 Příspěvek od radekV77 »

je to tento
Přílohy
hdd.jpg
(19.92 KiB) Staženo 43 x

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Mourek »

existuje USB kabel kteráý má dvě koncovky k zasunutí do PC a tajedna má zapojené jenom napájení. Jinak pozor na kvalitu kabelu.Některé jsou dobré leda na svázání balíku

Uživatelský avatar
radekV77
Příspěvky: 84
Registrován: 24 bře 2009, 01:00
Bydliště: Kladno

#13 Příspěvek od radekV77 »

ten kablík mě taky napadl,ale zepředu na pc je jenom jeden konektor a kabel u disku byl,tak snad předpokládám,že by to s ním mělo fachčit

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Káblíkem to nebude - to má vliv jen na rychlost přenosu.
Bude to tím, že tam je prostě vyvedeno USB 1.1, které má přece menší možný odběr (maximální) než USB 2.0.
Vsadím se, že v tom externím škatuleti bude hadr s odběrem 0.5 A a to USB 1.1 nemá nárok rozjet. Proto je na tom obalu napsáno USB 2.0, což nenápadně znamená, že USB 1.1 to neutáhne. Nápravou by mohlo být jedině přepojení tohoto externího USB konektoru na USB 2.0 v PC nebo změnou napájecího napětí na USB konektoru přes pomocný silnější zdroj s pojistkou.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Mourek píše:existuje USB kabel kteráý má dvě koncovky k zasunutí do PC a tajedna má zapojené jenom napájení. Jinak pozor na kvalitu kabelu.Některé jsou dobré leda na svázání balíku
To je za
a) z důvodů starších převodníků USB na SATA nebo PATA
b) právě jen z důvodů ampérově slabších USB 1.x, ale stejně se to nedá dát na dva konektory z jednoho USB (master a slave), ale na dva konektory z dvou nezávislých (napěťově) USB portů.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“