TOPFIELD TF6000CR-- pøepínání LNB--

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jaja1

TOPFIELD TF6000CR-- pøepínání LNB--

#1 Příspěvek od jaja1 »

Prosim o radu- koupil jsem diseqc switch na 2LNB chctìl jsem pøepínat 2astry..V nastavení jsem zadal DiSEqC 1.0 na MiniA u obou družic/LNB/- ale pøepne to vždy jen na jedno LNB a a potom už se to nevrátí na to druhé a zùstane viset.pomùže tomu když vypnu a opìt zapnu to nefunkèní LNB pak to naskoèí...není ten switch vadný???? dík za rady

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od popopepe »

Moc tomu tvému výkladu nerozumím. Nastavil jsi u obou družic MINI A? A co by to mělo dělat? U Topfielda je to označení Diseqc MINI tuším určeno pro přepínání Monobloků. Nastav u jedné družice Diseqc 1.0 A ( nebo 1), a u druhé Diseqc 1.0 B(nebo 2), podle toho, jak máš zapojeny kabely od jednotlivých LNB do přepínače. Pak normálně naladíš, nebo koukáš, pokud máš naladěno.

jaja1

#3 Příspěvek od jaja1 »

Tam je to zadání trochu jinak..když je pøepínaè pouze se 2 vstupy a jedním výstupem nastavuje se volba diseqc 1.0 na MiniA- pochopil jsem to tak, že se to nastavuje u obou LNB a asi je jedno jestli je to monoblok nebo 2 konvertory vedle sebe..víc tu o tom napsáno není..

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

Diseqc se dvema vstupy - nastavujes Diseqc 1.0 jedna druzice A (nebo1), druha druzice B (nebo2), zadne ToneBurst, Mini apod.... Stejne tak monoblok.
TF6000CR prepina zcela v pohode s prepinaci EMP, Koscom, DSC.

jaja1

#5 Příspěvek od jaja1 »

Tak Diseqc 1.1 jsem dal-neumožnìné a u Diseqc 1.0 -je toto zadání 1ze4,2ze 4,3ze4,4ze 4507.1545,MiniA,MiniB..co tedy zadat??


Ten switch je typ -weathercap svitch10w

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#6 Příspěvek od RadekB »

1 ze 4 pro jednu druzici a 2 ze 4 pro druhou.
Pane boze proc si to nenechas namontovat kdyz to nerozumis ?

jaja1

#7 Příspěvek od jaja1 »

To: RadekB ZA 1 NEJSEM TAK BOHATÝ ABYCH NÌNOKU CPAL 1500KÈZA MONTÁŽ
A ZA 2- NEMÁŠ PRAVDU ,SWITCH SE 2 VSTUPY VYUŽÍVÁ PRÁVÌ VOLBU MINI A NEBO B .TO TVOJE NASTAVENÍ NEFUNGUJE VÙBEC.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#8 Příspěvek od Maskot »

jaja1 píše:To: RadekB ZA 1 NEJSEM TAK BOHATÝ ABYCH NĚNOKU CPAL 1500KČZA MONTÁŽ
A ZA 2- NEMÁŠ PRAVDU ,SWITCH SE 2 VSTUPY VYUŽÍVÁ PRÁVĚ VOLBU MINI A NEBO B .TO TVOJE NASTAVENÍ NEFUNGUJE VŮBEC.
Mas recht,cpat nekomu prachy je blbost,lepsi je cucet na neco co nejde :D a popripade to i doprasit :D

jaja1

#9 Příspěvek od jaja1 »

maskot proè reaguješ když nic nevíš a neporadíš... zajdi si radìji sem -http://www.lide.cz/ :wink:

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#10 Příspěvek od Maskot »

jaja1 píše:maskot proč reaguješ když nic nevíš a neporadíš... zajdi si raději sem -http://www.lide.cz/ :wink:
Ale jak to vis,ze nevim??Vim,ale ja radim a delam za patricnou odmenu a nekakam se do neceho cemu nehovim.A take si umim vypnout caps lock :D

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#11 Příspěvek od RadekB »

Kamarade, ja tech TF6000CR mam od 11/2008 nainstalovanych (ne prodanych) pres 200, tak si myslim, ze vim jak nastavit 2vstupy dajsek zrovna na tomhle strepu.
Fakt je, ze se drzim osvedcenych znacek prepinacu a ne nejake levne exoty, kde muze nastaveni fungovat nejakou nahodou a celkem jinak.
Dvouvstupy Disewc se nastavuje 1 nebo 2 pokud je position a 1 nebo 3 pokud je option. Nic vic, nic min. Nektere dvouvstupe umi/funguji i s tuneburst A/B a tedy i tim tvym MiniA a MiniB, ale stejne tak musi fungovat Diseqc 1.0 A a Diseqc 1.0 B
PS. kde se za instalaci satu plati 1500 ? Rad bych se tam aspon na mesic odstehoval.

jaja1

#12 Příspěvek od jaja1 »

Maskot píše:
jaja1 píše:maskot proè reaguješ když nic nevíš a neporadíš... zajdi si radìji sem -http://www.lide.cz/ :wink:
Ale jak to vis,ze nevim??Vim,ale ja radim a delam za patricnou odmenu a nekakam se do neceho cemu nehovim.A take si umim vypnout caps lock :D
Víš prdinec :lol: znám takové chvástaly..na tomto foru ti nikdo nic za radu nedá proto sem lidé chodí...tak co tu dìláš!

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#13 Příspěvek od RadekB »

jaja1 píše:To: RadekB ZA 1 NEJSEM TAK BOHATÝ ABYCH NĚNOKU CPAL 1500KČZA MONTÁŽ
A ZA 2- NEMÁŠ PRAVDU ,SWITCH SE 2 VSTUPY VYUŽÍVÁ PRÁVĚ VOLBU MINI A NEBO B .TO TVOJE NASTAVENÍ NEFUNGUJE VŮBEC.
A ver tomu, ze mam pravdu. Moje nastaveni funguje stoprocentne.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

jaja1 píše:maskot proè reaguješ když nic nevíš a neporadíš... zajdi si radìji sem -http://www.lide.cz/ :wink:
Este dobre, ze si sem prisiel, aby si nas poucil, ako sa vsetko robi...

jaja1

#15 Příspěvek od jaja1 »

RadekB píše:
jaja1 píše:To: RadekB ZA 1 NEJSEM TAK BOHATÝ ABYCH NÌNOKU CPAL 1500KÈZA MONTÁŽ
A ZA 2- NEMÁŠ PRAVDU ,SWITCH SE 2 VSTUPY VYUŽÍVÁ PRÁVÌ VOLBU MINI A NEBO B .TO TVOJE NASTAVENÍ NEFUNGUJE VÙBEC.
A ver tomu, ze mam pravdu. Moje nastaveni funguje stoprocentne.

V tom pøípadì je KO pøijímaè nemo switch zkoušel jsem všechny varianty a je to stále stejné. když zapnu a vypnu LNB tak to naskoèí

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “