Autorádio SONY XR-CA410

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kouda
Příspěvky: 34
Registrován: 31 kvě 2007, 02:00

Autorádio SONY XR-CA410

#1 Příspěvek od kouda »

Dobrý den! Chtěl bych se jen zeptat jestli někdo z vás neví na co je na tomto autorádiu zezadu vstup na chince s názvem BUS AUDIO IN. Je to vstup pro nf signál třeba z MP3 přehrávače? Pokud jo, tak čím se dá zapnout? Kamarád totiž chce k tomuto rádiu připojit MP3 přehrávač. Předem děkuji za odpověď.

viliam
Příspěvky: 92
Registrován: 16 led 2005, 01:00

#2 Příspěvek od viliam »

Neviem, či Ti to pomôže
Přílohy
XR-CA400,410_1.pdf
(99.71 KiB) Staženo 187 x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Jestli ti při přepínání zdroje signálu nenabídne AUX IN, znamená to, že si rádio potřebuje pokecat s měničem CD po sběrnici BUS CONTROL. Teprve, když najde první stopu na CD, dovolí na tyto vstupy přepnout. Nekompatibilním zařízením nelze tento vstup aktivovat.

Uživatelský avatar
gino
Příspěvky: 343
Registrován: 17 říj 2008, 02:00
Bydliště: Prešovský kraj, SR

#4 Příspěvek od gino »

Musel by si oblbnúť audioprocesor TDA7402 aby ti prepol vstup signálu na BUS Audio In, tj nejak nasimulovať komunikáciu medzi autorádiom a CD meničom.
Tu som našiel emulátor na CD meniče http://classes.cecs.ucf.edu/seecssenior ... hanger.pdf , s nejakým PIC alebo Atmel by to nemal byť problém naemulovať.
Jednoduchšie je však kúpiť kazetový adaptér, stojí do 10 €.

Uživatelský avatar
kouda
Příspěvky: 34
Registrován: 31 kvě 2007, 02:00

#5 Příspěvek od kouda »

Všem moc díky za rady. Chtěl jsem to vyřešit tou kazetou s kablíkem co je na konci 3.5 jack, ale autorádio mi jí vyhazuje. Tak jsem doma našel FM vysílač, co jsem si dřív udělal a tím to pouštím do vzduchu a přijímám to na rádiu. Je to sice mono a občas se to musí doladit, ale kámošovi to prej bude stačit.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

1) kazetový adaptér je na 2 věci, protože drtivá většina mechanik v autorádiích je s reverzací a detekuje otáčení OBOU unášečů - jak se netočí, usoudí, že se dělá bandsalát a stopnou se. Musela by se dovnitř dát úprava, spočívající ve vložení prázdných cíveček z normální kazety do těla toho adaptéru a v jejich spojení tenkou gumičkou jako řemínkem - to spolehlivě přenese otáčení z jednoho unášeče na druhý a mechanika si myslí, že přehrává OK kazetu. Navíc ale přenos přes 2 magnetické obvody udělá s frekvenční charkou signálu nepěknou prasečinu - proto bych osobně s adaptérem nepočítal.
2) prodává se docela dost TRANSMITÉRŮ, které připojíš ke zdroji stereo nf signálu a ony ho namodulují na VKV FM kmitočet normálně přijímatelný VF dílem autorádia - některé mají jen pevné, jiné jde přeladit přes celé FM2 pásmo kvůli vyhledání "díry" v pásmu, kde v dané zeměpisné lokalitě nebude nic rušeno ani rušit. Jen pro příklad si dej do Googla "Tunecast Belkin" - a posuď sám. Pro tyto mikrovysílače platí Generální povolení, pokud nepřekračují povolený výkon - tuším 40 nebo 50uW, což bohatě postačuje na přenos v rámci auta.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

pepik9

#7 Příspěvek od pepik9 »

..na co je na tomto autorádiu zezadu vstup na chince s názvem BUS AUDIO IN.
Nektere menice maji audio vystup jak analogovy, tak i digitalni, napriklad
http://www.vdodayton.com/default2_and_f ... =8420.aspx
( ale to neznamena, ze konretne tenhle by s tim radiem chodil).

mr.draco

#8 Příspěvek od mr.draco »

Zdravím, mám s tímto rádiem zásadní problém. Pøidáním zvuku (tlaèítko +) se odstartuje nárùst zesílení až do maxima. Pøidržením tlaèítka - se nárùst zastaví, ale po jeho puštìní zesílení opìt narùstá. Zkoušel jsem restart, ale nepomohl. Ostatní funkce jsou v pohodì. Mìl jsem rozdìlaný jak panel, tak tìlo, ale není nikde známky nìjakého problému (tedy já laik jsem nic nenašel). Máte s takovým problémem nìjakou zkušenost? Pøípadnì radu? Pøedem dík :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Pravdepodobne je problem priamo v tom tlacidle. Rozobrat alebo vymenit.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“