Spínače

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

Spínače

#1 Příspěvek od milavla »

U staršího zesilovače mě zlobí tyhle dva přepínače, při zapínání se ozývá z reproduktorů šustění a někdy hraje jeden kanál s útlumem. Tuším se jim říká isostaty nebo izostaty, nevíte prosím vás kde by se daly sehnat?
Přílohy
switch.jpg
(74.27 KiB) Staženo 41 x

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

Nez je budes shanet, tak je vymontuj, rozeber a poradne vycisti, kdyz to nepomuze, tak mi napis na SZ adresu a ja ti je poslu.

A jses si jisty, ze to je jimi? :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Ani bych je nečistil . Montuj jedině nové . Když to jde , měním jen vlastní pohyblivou lištu . Kvůli tomu někdy i odpájím součástky za přepínačem , aby to šlo . Jinak chrastění i vypadávání kanálu může i současně dělat poťák . Přepínače bude mít v Compu . Kdybys nesehnal , napiš SZ .

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#4 Příspěvek od milavla »

Vyčistit to každopádně zkusím, ale radši bych je vyměnil za nové, pokud je možnost někde je sehnat. Budu i klidnější když budu mít po ruce nový na výměnu, kdybych je při tom rozebírání nějak poškodil.

Snažím se to lokalizovat už delší dobu co tam zlobí, potenciometry jsou zatím naštěstí v pořádku zdá se, ale ještě špatně spínají výstupní relé u reprosvorek. Někdy zapnu zesilovač a bedny nehrají nebo s výpadky zvuku, přepnu na sluchátka(relátka od beden se odpojí) a sluchátka normálně hrají, přepnu zpátky na bedny a zase nic, až když přidám hlasitost, tak teprve sepnou a hraje to. Jsou tam relé Omron G5R-2232P-KW. Mohli byste pls poradit nějakou vhodnou náhradu?
Je to už stařík, ale moc si ho vážím, je to krásný, poctivě udělaný stroj a chtěl bych tam dát zase něco kvalitního co mi zase 20 let vydrží:)

BOBOBO: Můžeš prosím tě poslat odkaz na ten Comp?
Přílohy
rele.jpg
(34.93 KiB) Staženo 50 x

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

http://www.icompo.cz/ nebo http://www.denkl.cz/eshop PS narozdíl od izostatů , tak relata bych vyčistil .

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#6 Příspěvek od milavla »

Ještě k těm relátkům bych se chtěl zeptat. Už jsem je vypájel ven a budu je čistit, nevím jestli mám ty kontakty jen vyčistit "na sucho", nebo to mám ještě trochu stříknout Oszillinem T6 (něco jak kontox)?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Ty relátka bych doporučoval vyhodit a pořídit nové. Já třeba na menší výkony používám LUN od Siemens s pozlacenými Ag kontakty, 2A, ochranná atmosféra + plechový obal.

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#8 Příspěvek od milavla »

Koukám co člověk, to jinej názor :)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

Co člověk, to jiné zkušenosti, jiný postup a jiné výsledky :roll:

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#10 Příspěvek od milavla »

Tak pouhé vyčistění relé nepomohlo, pomohlo jedině obroušení kontaktů.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od stepa »

milavla píše:Tak pouhé vyčistění relé nepomohlo, pomohlo jedině obroušení kontaktů.
A jak moc si to brousil? Abys taky neprobrousil tu vrchni vrstvu.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#12 Příspěvek od milavla »

Jestli tam byla nějaká vrstvička, tak už tam není. Byly v tom místě dotyku vidět takový malinký černý tečky, který šly jedině obrousit. Každopádně teď to spíná dobře, otázka je jak dlouho to bude fungovat... ? :roll:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od stepa »

milavla píše:Jestli tam byla nějaká vrstvička, tak už tam není. Byly v tom místě dotyku vidět takový malinký černý tečky, který šly jedině obrousit. Každopádně teď to spíná dobře, otázka je jak dlouho to bude fungovat... ? :roll:
Tak potom se klonim k nazoru Sendyxe vyhodit a dat nove. Tohle bude asi jenom prechodne.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#14 Příspěvek od milavla »

Taky to tak vidím, už jsem se díval na stránky Omron a našel něco co bych podle mě mohl dát jako náhradu http://components.omron.eu/en/products/ ... fault.html

Jestli se na to někdo můžete mrknout...

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#15 Příspěvek od milavla »

Sendyx píše:Ty relátka bych doporučoval vyhodit a pořídit nové. Já třeba na menší výkony používám LUN od Siemens s pozlacenými Ag kontakty, 2A, ochranná atmosféra + plechový obal.
Já bych potřeboval na trochu větší výkon, ten zesilovač má 2x200W. Na těch původních relé je napsáno 5A 40VAC a 5A 24VDC.
Jestli víte o něčem kvalitním a u nás běžně dostupným, tak se nebudu zlobit když mi poradíte :wink:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“