Logické obvody - časový diagram

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
byKiVi
Příspěvky: 76
Registrován: 02 zář 2007, 02:00
Bydliště: Zvolen

Logické obvody - časový diagram

#1 Příspěvek od byKiVi »

Zdravím, chcel by som vás poprosiť o pomoc pri vyriešení úlohy.

Z algoritmu zmien máme vytvoriť časový diagram, postupovú tabuľku, minimálne tvary, logické siete. Vytvoril som časový diagram, bol ho konzultovať s vyučujúcim, ktorý mi povedal, že ho mám správne. Avšak ja si tým už nie som celkom istý (vyučujúci sa ponáhľal, tak to možno prehliadol).

Ide o vzťah K1 -> M2 -> dt2 . Domnievam sa, že takto ako to mám nakreslené by to to bolo správne vtedy, ak by algoritmus zmien bol nasledovný "K1 -> M2 zaroveň dt2". V mojom prípade mám mať nábeh vstupu pamäťovej funkcie B2 až po nábehu výstupu Y2 (a nadvezne posun CF2). Je moja domnienka správna?

Kód: Vybrat vše

Inak, študujem na TU Zvolen, 4. ročník, drevársky odbor. Elektrotechniku mám ako koníček ale viete si asi predstaviť, ako na to (a ešte Laplaceove transformácie,prenosy regulačných obvodov)  pozerá zvyšných 40 ľudí v triede ( :D spolubývajúci odkazuje , že na to pozerá ako chlieb z tašky, báger na tvrdú hlinu, pedofil do kočíka. Tento predmet má podľa mňa jediný účel - sito.
Ešte by som vás poprosil, ak máte nejaké pomôcky (skriptá, vypracované programy, ...) z ktorých by sa dala daná oblasť naučiť (najmä Karnaguhove mapy), mohli by ste mi ich prosím poskytnúť.

Za rady a "pomôcky" vopred ďakujem.
Přílohy
casovy diagram.jpg
(94.93 KiB) Staženo 176 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ten vyučující je duševně zdráv, když vás krmí těmahle nesmyslama ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
byKiVi
Příspěvky: 76
Registrován: 02 zář 2007, 02:00
Bydliště: Zvolen

#3 Příspěvek od byKiVi »

Vyučuje, čo mu predurčili (neviem presne, ako sa schvaľujú učebné osnovy, ale chyba bude podľa mňa inde ako u neho). Len mi prosím neposielajte riešenie. To mi nepomôže, pretože o dva týždne z toho píšeme zápočtovku - potrebujem to vedieť, nie mať!

Uživatelský avatar
byKiVi
Příspěvky: 76
Registrován: 02 zář 2007, 02:00
Bydliště: Zvolen

#4 Příspěvek od byKiVi »

Tak som si pomohol kombináciou skrípt, internetu a Logických obvodov (Frištacký 1990) z krajskej knižnice. Tu je výsledok (simulácia funguje):
Přílohy
byKiVi.pdf
(147.84 KiB) Staženo 228 x

Odpovědět

Zpět na „Teorie“