Jaká je spotøeba prodlužky s doutnavkovým vypínaèem?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
adams10

Jaká je spotøeba prodlužky s doutnavkovým vypínaèem?

#1 Příspěvek od adams10 »

Má význam uvažovat o jejím nahrazení, pokud jede 24 hodin dennì sedm dní v týdnu? Za jak dlouho se to vyplatí?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

nemá

#2 Příspěvek od Hill »

v sérii s doutnavkou bývá rezistor o odporu obvykle nad 220 k. To znamená odběr do 1 mA. Jestli tohle hne s elektroměrem, když jen zdroje videa a televize v režimu STD-BY dohromady žerou průměrně 25mA as za chodu 700mA (podle typu), třeba počítač s monitorem si bere 1500 mA, stovka žárovka 500 mA, varná konvice 8000 až 10000mA - tak si to porovnej, kolik let musí ta doutnavka svítít, než v té spotřebě bude znát.

adams10

#3 Příspěvek od adams10 »

hm.. tušil jsem to. Díky :wink:.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

nekde jsem slysel, ze elektromer vubec nezaznamena odber proudu radove jednotek W - mysli se celkovy odber domacnosti napojene na elektromer
Vzdyt i sam elektromer je spotrebic - Jakou spotrebu ma jeho napetova civka?. Jinak doutnavka prijde tak za dva az ctyri roky o emisni vrstvu na elektrodach a svitit prestane uplne, nebo bude sem tam blikat...

Uživatelský avatar
werwer
Příspěvky: 18
Registrován: 03 led 2005, 01:00

odber

#5 Příspěvek od werwer »

Ten nezaznamenatelný odber by mal byť do 10 W.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

U benzinové pumpy: Kolik stojí kapka benzinu, - nic, jóó, tak mi nakapejte dvacet litrů. Ne nesplet jsem se, chci jen demonstrovat jak to opravdu je. Elektroměr opravdu do cca 10 Wattů dotočí hliníkový kolečko čárku dopředu a zastaví se. Jenže když už se jednou točí tak i jeden watík točení zrychlí. Netuším jak to je u novejch digitálů (ty jsem se voblbovat ještě nesnažil)
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od breta1 »

jestli dobře počítám, tak nás ta doutnavka vyjde ročně asi na 6.-Kč /odběr 1mA, cena za kWh 3.-Kč./ No ale když jsou tři, tak je to jedno pivo ročně!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

No a kdy jsi jich měl 3000 tak to máš 3 piva deně (vochmelko)
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“