konvergence

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
pentoda
Příspěvky: 98
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Bydliště: Praha

konvergence

#1 Příspěvek od pentoda »

Bastlíři porazte. Koupil jsem v retonu obrazovku A66ECF20X01. Bohužel II. jakost ( jiná nebyla ) do OTF 474. Na hrdle jsou magnety pro vychýlení paprsku a nejde seřídit modrý paprsek. Nemá někdo z Pražáků tyto z ruského rubína díky. Výměna vychylovaček nepomohla. Na původní obrazovce magnety nejsou. Byl jsem ujištěn, že je použitelná, ale tak jsem nepustil žádného rusa ani náhodou. Sedí jenom střed cca 20 x 20 cm. Díky všem za pomoc.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od urbanek »

Oni ti to v tom Retonu neseřídili? Já jsem od nich bral už docela dost obrazovek, a všechny barevné měly nasazené vychylovačky a perfektně seřízenou konvergenci... Druhá jakost tam obvykle znamenala nějakou tu černou tečku na stínítku...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Střed je v pořádku - jde tedy o dynamickou konvergenci - na tu magnety moc velký vliv nemají, leda by byla křivá maska nebo hnutý systém a muselo se tomu pomoci kroužky barevné čistoty. To samozřejmě nezvládne celou plochu stejně.
Pak by neplatilo, že nakláněním vychylovacích cívek vpravo se zvětšuje modrý obraz, zatímco červený se zmenší (a naopak), přičemž zelený obraz se nemění. Zrovna tak by už neplatilo, že svislým náklonem vychylovaček by se měly červený a modrý obraz navzájem proti sobě natáčet (zelený opět na místě).
Chyba statické konvergence, která je uprostřed maskovaná neostrostí stopy, se ale směrem k okrajům zvětšuje - to se stává, když se při přepravě uvolní kroužky.

Takže otázka zní, co že to vlastně na té obrazovce dělá se signálem mříží?

pentoda
Příspěvky: 98
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od pentoda »

Hille,
Děkuji za informaci. Je to už 20 let co se tím neživím, ale ještě sláva něco v hlavě zůstalo. Dám zpět původní vychylovyčky ( mají šroubky na naklápění ). Na nové obrazovce jsou přilepeny tavným lepidlem a pokusím se seřídit. Generátor mříží ještě mám. Mas ka se zdá, že hnutá není, možná systém, ale to poznám až budu moci manipulovat s vychylováním.
Problém byl v dolní, horní části a na levé straně v šířce cca 5 cm a nešel seřídit.
Díky za nakopnutí.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od pajosek2 »

A co demagnetizace obrazovky?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

pajosek2 píše:A co demagnetizace obrazovky?
Tak to by tedy "mlátilo dveřma", když tu řeší čistotu a konvergence a přitom by neměl odmagnetovanou masku obrazovky :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

pentoda
Příspěvky: 98
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od pentoda »

Chalani: kokun a pajosek2
A co demagnetizace obrazovky?
Tak to by tedy "mlátilo dveřma", když tu řeší čistotu a konvergence a přitom by neměl odmagnetovanou masku obrazovky
:aplause:'
Potlesk

Díky , ale nemlátí. I tu cívku sem našel.

pentoda
Příspěvky: 98
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od pentoda »

urbanek píše:Oni ti to v tom Retonu neseřídili? Já jsem od nich bral už docela dost obrazovek, a všechny barevné měly nasazené vychylovačky a perfektně seřízenou konvergenci... Druhá jakost tam obvykle znamenala nějakou tu černou tečku na stínítku...
Tečka žádná, ale konvergence na hranici I. jakosti bohužek. Skutečnost je tak III. - nestandard.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Ono je to trochu jinak - předloni mi vezl kolega dvě obrazovky (jednu výměnou za renovaci, druhou novou, ty už nerepasovali) z Retonu. První přivezl s rozpadlým futrem kroužků, na nové nedržely zase cívky. Nějak jim to zrovna nelepilo, no...
Kroužky mi nějaké zbyly z jiné obrazovky, tak jsem jednotku magnetů vyměnil celou, a zašteloval jsem si u obou obrazovek.

pentoda
Příspěvky: 98
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od pentoda »

No něco na tom asi bude. Bohužel starou obrazovku už sežral sběrný dvůr. Tak budu koukat z okna. A čekat na reklamaci. Jinak děkuji všem.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od pajosek2 »

pentoda píše:Chalani: kokun a pajosek2
A co demagnetizace obrazovky?
Tak to by tedy "mlátilo dveřma", když tu řeší čistotu a konvergence a přitom by neměl odmagnetovanou masku obrazovky
:aplause:'
Potlesk

Díky , ale nemlátí. I tu cívku sem našel.
Raději jsem na to upozornil,víš,co se tady občas děje.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

pentoda
Příspěvky: 98
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od pentoda »

pajosek2
Raději jsem na to upozornil,víš,co se tady občas děje.
No od té doby co odešla armáda tak je tady smutno.

pentoda
Příspěvky: 98
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od pentoda »

Hille. měl si pravdu. Je to nějak odfláknuto, korvengence jsem seřídil. Mojích 5 dioprií bylo docela na závadu. Ale jen tak tak jsem ji nasadil zadní stěnu. Díky za nakopnutí. :D

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“