DO vybíjí baterie

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Luk33
Příspěvky: 34
Registrován: 18 říj 2007, 02:00

DO vybíjí baterie

#1 Příspěvek od Luk33 »

Zdravím fšechny ;-) , dostalo se mi do ruky DO od DVD přehrávače, které vybíjí majiteli baterie. Změřil jsem klidový odběr = 15mA :-O (trvale) při stlačení tlačítka cca 25mA. Měl někdo podobnou závadu, co s tím?
Díky za případné odpovědi.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Závada je ve švábu, který se po vyslání povelu a puštění tlačítka neumí "uspat" do režimu s minimální spotřebou. Podívej se po desce, jestli tam nejsou nějaké svody, které by mu dávaly falešný povel - jinak to vidím na výměnu toho švába anebo celého ovládače.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Nejde těch 15 mA do filtračního kondu?

Uživatelský avatar
Luk33
Příspěvky: 34
Registrován: 18 říj 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Luk33 »

Kondík tam žádný není. Jen rezonátor CRB455E k němu dva keramické kondíky a tranzistor na spínání LED. IO je napařeno a zakydnuto térem ;-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Hm, tak to máš s vysokou pravděpodobností zaděláno na koupi nového DO - znám to, ovladač k věži mi dopadl úplně stejně. Vyřešil jsem to jeho strčením do šuplete a ovládáním věže "po staru" ručně...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Luk33
Příspěvky: 34
Registrován: 18 říj 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Luk33 »

Hmmm, tak to je už druhý ;-) Jeden byl vyreklamován a tento jsem dostal na opravu. Aspoň vím kam s ním :lol: Díky za reakce a pěkný večer.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#7 Příspěvek od Carel »

Kdysi jsem takový případ také řešil.Nový jsem nemohl sehnat,univerzály nebyly,tak jsem do DO nabastlil malé mikrotlačítko k napájení.Trochu nepraktické(používat obě ruce),ale alespoň se nezapomnělo přepnout na vypnutí,kdybych použil nějaký minivypínač. :oops:

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Mourek »

mě se to stalo u nějaký TV a bylo smetí (asi vodivé ) na desce. Po umytí desky v lihu je to OK.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#9 Příspěvek od Honza_dy »

Pokud je to možné, tak bych zkusil co nejblíž IO zapojit blokovací kondenzátor 100n. Pokud máš možnost tak se na to mrkni osciloskopem.

Uživatelský avatar
Luk33
Příspěvky: 34
Registrován: 18 říj 2007, 02:00

#10 Příspěvek od Luk33 »

For CAREL
S tím mini vypínačem jsem to taky uvažoval, ještě to zkusím spláchnou v lihu případně ten blokovací kondík a uvidíme ;-)

Uživatelský avatar
Luk33
Příspěvky: 34
Registrován: 18 říj 2007, 02:00

#11 Příspěvek od Luk33 »

Umyto lihem, blokovací kondik vyzkoušen a nic :-( Měřeno oscilem, vše je v klidu. Vrhám se na tlačítko :lol:

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#12 Příspěvek od fero7 »

Este nieco mozes:
Skus sledovat napajaciu vetvu.
Meraj odber a postupne odpajaj vsetko co s napajanim suvisi.
Obcas mozes skusit aj prerusit spoj (pri IO odspajkovat/nadvihnut vyvod).

Uživatelský avatar
Luk33
Příspěvky: 34
Registrován: 18 říj 2007, 02:00

#13 Příspěvek od Luk33 »

TAk jsem zkoušel dle fera odpojovat. Na + je pouze IR LED, napájení IO a dva kondy na rezonátor 12pF. Když odpojím kondy je vše o.K. ale když připojím alespoň jeden z nich už je tam odběr :-( Kondy jsou O.K. zkoušel jsem jiné a je to to samé.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Dyť povídám, že je to ten IO, kterej trpí naspavostí. Dokud to býval šváb ještě aspoň SMD, tak se to dalo sehnat a případně vyměnit, jestli je to ale takovej ten číňanskej "zaplivanec" čipu přímo na DPS pod kapkou čehosi jakoby Eprosinu (lidově řečeno černé sračky), je to na koupi celé desky nebo rovnou celého DO...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#15 Příspěvek od fido116 »

Zdravím všechny.Možná že to asi s vaším ovladačem nepůjde,ale mi se stalo něco podobného a po výměně rezonátoru byl ovladač opět v pohodě.Za zkoušku to možná stojí.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “