Spínaný zdroj v LCD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
b082

Spínaný zdroj v LCD

#1 Příspěvek od b082 »

Zdravím, mám problém se zdrojem v LCD. Naprázdno bìží dobøe, ale jakmile se zapne podsvícení, spadne napìtí z 16V na 14,5, zacne piskat... Kondenzátory jsou nové, invertor je v poradku (pri napajeni z ext. zdroje sviti bez problemu)... Problem je jednoznacne v silove casti spinaneho zdroje.

Cim je zpusobeno neudrzeni napeti u spinaneho zdroje pri vetsi zatezi? to bzuceni je asi trafem, ale to nevim.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#2 Příspěvek od Jindra »

Vhodné by bylo napsat typ IO èím to je øízeno, nìco podobné mam na stole taky. Je to panel Sony a je øízen IO v smd, oznaèení má 200D6.

Jindra

Uživatelský avatar
DrFus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 76
Registrován: 06 kvě 2009, 02:00

#3 Příspěvek od DrFus »


b082

#4 Příspěvek od b082 »

Ridici obvod je kalsicka 1200 v DILu. Je to deska BENQ, taky kalsicke zapojeni, ale s timto jsem se jeste nesetkal.

Ptal jsem se spis obecne, kdy spinany zdroj neudrzi napeti pri zatezi. stejnosmerne se vsechno jevi v poradku, problem bude nekde pri zatezi, ale nemuzu na to prijit... nemuze byt problem v presyceni trafa? v tom pripade to je vada trafa nebo mam hledat chybu spis v buzeni?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »


b082

#6 Příspěvek od b082 »

Odpor R615 je ok, má 0,2R...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“