Zjištění typu čipu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nudlis
Příspěvky: 17
Registrován: 04 srp 2008, 02:00

Zjištění typu čipu

#1 Příspěvek od nudlis »

Dobrý den,
jakožto neodborník mám jeden přiblblej dotaz: dá se nějak zjistit typ nebo nějakej popis čipu, když na něm není nic napsáno? Třeba nějak nacvaknout do patice, připojit k PC a přes nějakej SW to zjistit?
Proč to chci vědět: v mým autorádiu Alpine odešel koncovej zesík a technik v servisu říkal, že je to jeden čip a že se pokusí ho někde sehnat. A protože na něm není nic napsanýho a na internetu nelze sehnat servisní manuál, ze kterýho bychom vyčetli typ čipu, nelze sehnat náhradu, páč nevíme, co máme vlastně shánět.
Takže prosím poraďte neználkovi jestli něco takovýho lze :-)
Děkuju mockrát :-)
Petr

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

Obávám se, že něco takového čeká na nějakého neználka, kterému neřeknou, že to nejde a on to vyrobí :)

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#3 Příspěvek od Banda »

Teda to jsem ještě neviděl, že by na IO nebylo nic napsáno.
Viděl jsem zalitý, začerněný, vybroušený, ale toto hmm :upset:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Andrea píše:Obávám se, že něco takového čeká na nějakého neználka, kterému neřeknou, že to nejde a on to vyrobí :)
Jo, taky to zjistí ze zničeného chipu, z chipsu, který upadl technikovi, když na chip myslel a z lógru kafe, které se týden potom pilo :lol:

Uživatelský avatar
nudlis
Příspěvky: 17
Registrován: 04 srp 2008, 02:00

#5 Příspěvek od nudlis »

Sendyx píše:
Andrea píše:Obávám se, že něco takového čeká na nějakého neználka, kterému neřeknou, že to nejde a on to vyrobí :)
Jo, taky to zjistí ze zničeného chipu, z chipsu, který upadl technikovi, když na chip myslel a z lógru kafe, které se týden potom pilo :lol:

Srandičky, srandičky :D :D
Jenže já bych rád ten čip sehnal, protože rádio bylo sakra drahý a nechce se mi ho jen tak vyhodit.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Asi Ti nezbyde nic nez autorizovany servis. Teda pokud nesezenes schema.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

a můžeme vědět model autorádia?Třeba bude někdo na netu úspěšnější

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

No, myšlenka je to zajímavá, nacvaknout odpálený integráč v pouzdru Pentawatt do patice a softwarem zjistit, co že to chinští kurvi před námi tají...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Dala by sa pouzit aj kristalova gula :lol:

Uživatelský avatar
nudlis
Příspěvky: 17
Registrován: 04 srp 2008, 02:00

#10 Příspěvek od nudlis »

Crifodo píše:No, myšlenka je to zajímavá, nacvaknout odpálený integráč v pouzdru Pentawatt do patice a softwarem zjistit, co že to chinští kurvi před námi tají...
No dyk řikám, že jsem se chtěl jenom zeptat jestli něco takovýho nejde. Von ten IO vizuálně odpálenej až tak není (není očouzenej, nesmrdí apod.). Ale rádio prostě nevyloudí hlásku. A je to CDA-9885R, kdyby fakt byl někdo ochotnej se tím zabejvat.
V týhle chvíli nemůžu onen konkrétní čip studovat, páč ho má ještě technik v servisu, ale když jsem to doma rozebral a vokukoval to a vočuchával, nikde jsem neviděl očouzenou desku (bylo by to asi vidět, je světlá), nesmrdělo to připáleninou jako třeba smrděj spálený odpory. Tak až budu mít IO v ruce, zkusím ještě zapátrat.

A děkuju všem za více či méně podnětné ohlasy :)

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#11 Příspěvek od MiraSt »

Jednou jsem měl nějakého Panasonika či co a na čipu bylo jen třímistné číslo. Takže podle okolních součástek jsem zjistil, že se jedná o dvojítý zesilovač; podle D listu tam pasoval TDA.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Sendyx »

Bohužel, krom servisky je jediná možnost rozkreslit zapojení a pak hledat, čemu nožky odpovídají.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#13 Příspěvek od galjo »

technik v servisu říkal, že je to jeden čip a že se pokusí ho někde sehnat , tak to nechaj na toho technika v servisu a on to opraví. (snad) až to je autorizovaný servis.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

A i tento případ pak žene zákazníky k nám , bastlířům .

Uživatelský avatar
nudlis
Příspěvky: 17
Registrován: 04 srp 2008, 02:00

#15 Příspěvek od nudlis »

MiraSt píše:Jednou jsem měl nějakého Panasonika či co a na čipu bylo jen třímistné číslo. Takže podle okolních součástek jsem zjistil, že se jedná o dvojítý zesilovač; podle D listu tam pasoval TDA.
No vida, konečně jeden kontruktivní názor :D :D

Ale stejně děkuju za všechny ohlasy, aspoň vim, že ta moje teorie je volovina.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“