hardwarová nebo softwarová chyba?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Návštěvník

hardwarová nebo softwarová chyba?

#1 Příspěvek od Návštěvník »

po chvíli provozu PC (Vista, Intel Pentium Dual-Core E5200, ASUS P5KPL-AM/C/SI, 160GB SATAII, 2x DIMM DDR2 1024MB, N vidia 9500GT) obrazovka na chvilku zèerná, pak se objeví hláška: "OVLADAÈ ZOBRAZENÍ PØESTAL ODPOVÍDAT A BYL OBNOVEN").
Vzápìtí zaènou na obraze naskakovat barevné skvrnky viz foto, nìkdy pc úplnì zatuhne a pomuže jen tvrdý restart.
Zatím jsem pøeinstaloval ovladaè grafické karty a pc projel antivirem, ale to nepomohlo.
Vidíte to spíš na hardwarovou chybu?
Dík
Přílohy
+++.JPG
(121.04 KiB) Staženo 95 x

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#2 Příspěvek od renda15 »

Já by ch si na 98,6% tipnul na hardware, i když ty Visty...............

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Škoda, že to nepíše, že operační systém přestal odpovídat a byl nahrazen...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od workhard »

Vadná grafická karta.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mourek »

Asi grafika, ale pokud není v záruce tak bych tam před koupí napřed dal vypujčenou. Visty jsou zázračný systém.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Habesan »

Mě tohle dělaly XP na sestavě, která s jiným systémem funguje normálně. Visty jsem radši nezkoušel...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Je to špatně instalovaný ovládač pro tu grafiku. Pravděpodobně verze pro jiný systém a kříží se to s unverzálními ovládači toho systému. Řešení by mohlo být vrazit tam půjčenou (jinou) grafiku, odinstalovat ovládače pro tu stávající, nastavení univerzálního režimu pro všechny grafiky na světě a potom instalaci správného ovládače pro správný OS. Což se asi nemusí povést, ale to samé jde udělat přes Nouzový režim. VGA karta je podle mě v pořádku, jen ji něco dává šparné povely.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Mourek »

Ještě jedna věc. J e podezřelé že je to po chvíli provozu. Točí se větrák? Je dobře nasazený na chipu?

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#9 Příspěvek od Peterseal »

Moze to byt softwerova aj hardwarova chyba. Najprv skus preinstalovat ovladac ku grafike za originalny dodavany ku karte alebo si stiahni zo stranky vyrobcu. Moze sa ti aj byt z ovladacom na dosku ze sa medzi sebou ,,biju,,Ak nepomoze toto tak preinstalovat system.
Co sa tyka hardwaru tak sa moze prehrievat GPU, neviem ci by takuto chybu sposobily vadne pamäte. Tak prekontroluj ci dobre nasadeny chladic na nom.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

to bude 90% HW...HDD nebo některá karta. mně padal systém (WIN XP home) 3x denně a zavinil to systémový disk Western Digital, rozdělený 2x80 GB, vadná série (někde to psáli) po přetažení SW a dat na nový SAMSUNG vše OK
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Tie farebne ciarky v obraze spravi disk dost tazko...

Návštěvník

#12 Příspěvek od Návštěvník »

tak jsem v diagnostice chyby pokrocil dal, vzhledem k tomu, že pc neni moje a je v zaruce a zapeèetìné, nemohl jsem nahlédnout dovnitø.
Tak jsem spustil z live-cd linux ubuntu a èekal až jsem se doèkal, chyba se projevuje i tady (i když o poznání pozdìji), takže na 99 procent hardwarová chyba. Dáme novou grafiku.

maniacccc444

#13 Příspěvek od maniacccc444 »

ty barevné skvrny tomu se øíká artefakty a dìlá to GK, bud má nedostateèné napájení a nebo se pøehøívá GPU, zkus napøíklad program everest zmìøit teploty v PC

OT mám ati radeon 9000pro

když pøetaktuju a pøetáááhnu rachlost pamìtí tak mi zaène dìlat artefakty

když pøetaktuju a pøetáhnu jádro tak mi VPU recover resetuje jádro kuli chybám..

ne že by se mi karta pøehøívala ale nestaèej jí voltíky a V-mod na moji verzi DPS sem nenašel :/

Uživatelský avatar
byKiVi
Příspěvky: 76
Registrován: 02 zář 2007, 02:00
Bydliště: Zvolen

#14 Příspěvek od byKiVi »

Sice neskor ale co uz (skusky).

Presne to iste robilo susede na HP Pavilion po update ovladacov (len si nespominam, ci som updatoval ja alebo Vista cez Windows Update). V udalostiach systemu boli take zvlastne chyby - zlyhanie komunikacie s pamatou a podobne dristy. Bud boli artefakty v obraze, alebo obraz uplne vypadol a boli len svetle stvorceky. Zvyklo to robit najma pri filmoch. Po nainstalovani starsieho ovladaca zo stranok HP bolo po probleme.

Akurat, ze tu to robi artefakty aj v LINUXe. To fakt skor vyzera na HW (ale mozno tym pomozem niekomu inemu).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

V které verzi linuxu jsi to zkoušel ?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“