TOSHIBA 21V53E

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zdenule
Příspěvky: 62
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Havířov

TOSHIBA 21V53E

#1 Příspěvek od Zdenule »

Pěkný den přátele měl bych prosbu zda někdo nema zkušenost s touto televizi. Nechce se mi rozjet zdroj vyměnil jsem řídicí obvod 44608P40 proměřil všechny diody v tomto zdroji vyměnil kondik C 810 tranzistor P9NK60 je vybuzen jen částečně myslíte že je problém mimo tento zdroj ??? dík za každou dobrou radu čauky.

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od TomasX »

Ad 1, Mám dost zkušeností s 21V53E.
Ad 2, Problém je mimo zdroj.
Ad 3, Nemáš zač.
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
prextid
Příspěvky: 92
Registrován: 31 bře 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od prextid »

TomasX píše:Ad 1, Mám dost zkušeností s 21V53E.
Ad 2, Problém je mimo zdroj.
Ad 3, Nemáš zač.
Ad 2, Problém je mimo zdroj. Zdroj sa ti nespusti pravdepodobne mas chybu v sekundari skus tie otrepane veci ako ako napajanie rozkladu atd...
To na čo prideš sám nikdy nezabudneš, To čo ti niekto poradí to ako keby si našiel......

Uživatelský avatar
Zdenule
Příspěvky: 62
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od Zdenule »

Fajn kluci šikovní dík za radu ze zdroje jsem upustil protože tam už nebylo co kouzlit a měli jste pravdu jeden vadný kondik C 827 který vyhlazuje optočlen jsem tam našel. Teť mi zdroj jede ale zdá se mi že 130V pro řadkovací tranzistor je moc. Navíc je tam z původního C 8833 měněn na BU 808DFI a podstatně se hřeje poprosím vás alespoň o hodnoty kondiku C 618 C 619 nejsem z toho onačení dvakrát chytrý je to na dobré cestě dík za pomoc.

Uživatelský avatar
Zdenule
Příspěvky: 62
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od Zdenule »

Pěkný den všem přátelé. Promiňte pokuď jsem se věnoval více psaní než měření ( je to má chyba) tak že jsem se na tuto televizi více zaměřil. Našel další vadný kondik na cestě v buzení tranzist. koncové stupně řádkovaní který měl poloviční hodnotu kapacity teť se zdá že je vše v pohodě a tranzistor BU 808 DFI se přestal hřát zřejmě je to adekvátní nahrada za tranzist. C 8833 ..... čauky

Uživatelský avatar
prextid
Příspěvky: 92
Registrován: 31 bře 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od prextid »

Zdenule píše:Pěkný den všem přátelé. Promiňte pokuď jsem se věnoval více psaní než měření ( je to má chyba) tak že jsem se na tuto televizi více zaměřil. Našel další vadný kondik na cestě v buzení tranzist. koncové stupně řádkovaní který měl poloviční hodnotu kapacity teť se zdá že je vše v pohodě a tranzistor BU 808 DFI se přestal hřát zřejmě je to adekvátní nahrada za tranzist. C 8833 ..... čauky
zlom vaz
To na čo prideš sám nikdy nezabudneš, To čo ti niekto poradí to ako keby si našiel......

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“