2.4GHz kamera - použitie bez prijímača

Kamerové a video systémy. Kamery, multiplexery, HDD videa, kvadrátory, videoservery, ochranné a dohledové systémy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kukinko
Příspěvky: 23
Registrován: 25 zář 2007, 02:00

2.4GHz kamera - použitie bez prijímača

#1 Příspěvek od kukinko »

Ahojte,

už dlhšiu dobu hľadám SW prípadne nejaký protokol / kodek na spracovanie signálu z takejto kamery rovno na notebook. Existuje nejaký SW, ktorý by som vedel použiť? Proste chcem pozerať / nahrávať vysielané video z kamery rovno do NB bez použitia externého prijímača. Šlo by to?
Ak sa to tu už riešilo, tak ma navigujte :) ja som to tu nenašiel...
Ďakujem za každú radu.

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#2 Příspěvek od honza_jan »

Mám obavy, že žádný SW ti nenahradí HW přijímače na 2,4 GHz. Jedině se pokusit vytáhnout z kamery videosignál a grabovat jej do PC přes příslušný HW ve spolupráci se SW. Takovouto kameru jsem ještě vykuchanou neměl, tak ti nic bližšího neřeknu. Možná, že někdo už takový pokus dělal a podělí se s ostatními o své úspěchy, či neúspěchy.

Uživatelský avatar
kukinko
Příspěvky: 23
Registrován: 25 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od kukinko »

Tak integrovaná wifi anténa by to chytiť mala, ale to je len môj odhad .. A ak by sa to podarilo, tak už len dekódovanie toho signálu.
Predstava jednoduchá, ale riešenie bude asi zložité :(
Prípadne nejaký sw na detekovanie hocijakého signálu v pásme 2,4GHz ..

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

To není obecně nějak jednoduše šifrovaný proti "odposlechu" ? Když budu mít libovolnej přijímač, tak chytnu všechny wi-fi kamery v dosahu ? Chudák sousedka s kamerou v ložnici... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kukinko
Příspěvky: 23
Registrován: 25 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od kukinko »

Nieje to nijak šifrované...

gu-50

#6 Příspěvek od gu-50 »

pokud vím tak tyto kamerky používají prachsprostou FM modulaci.. a karta v notasu která umí rùzní OFDM, DSS a jiné si s ní tìžko poradí..

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Záleží, co má za kameru. Pokud má v noťasu wifi kartu, tak s kamerou wifi by se měl "domluvit"...

http://www.zabezpecovacky.cz/ip-kamera- ... era-mpeg4/
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

gu-50

#8 Příspěvek od gu-50 »



Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

V tom případě má smůlu. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kukinko
Příspěvky: 23
Registrován: 25 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od kukinko »

No niečo na štýl made in china :wink:

... neviete mi poradiť kde by som sa o tomto prenose vedel dočítať viac? Je to iba "klasická" FM modulácia? Myslel som, že je v tom viac záludností..

Uživatelský avatar
ipm
Příspěvky: 127
Registrován: 21 pro 2008, 01:00
Bydliště: Rákoš
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ipm »

Heh jua som mal podobny problem a vyriesil som to salamunskym sposobom... V tescu som kupil vo vypredaji od techniky supravu na bezdrotovy prenos video a audio signalu, pretoze mi trebalo preniest stereo zvuk a video zo sat prijmaca do spalne, na spodku ma prepinac pre prepinanie kanalov.. bezdrotovu kameru som nastavil na prvy kanal a vysielac od satelitu na stvrty... takze ked som v spalni a pozeram tv cez koax mono tak prepnem wifi primac na prvy kanal a na telke pri pip vidim vchod od brany :) . na nb by si potreboval este nejaku usb kartu pre vstup video signalu z prijmaca... wifi karta v nb je primarne urcena na siet a nic ine :( ved to by si cez wifikartu mohol prijmat aj instrukcie z akychkolvek wifi zariadeni a to je blbost :) .... netrebalo bi ti prijmac k bezdratovym myskam, klavesniciam a podobne... su pripady kedy prijmac ozaj nepotrebujes, ale to uz ide cez bluetooth a nie wifi ... tieto dva systemy su si dost podobne, ale nedaju sa zamenit... skratka wifi v nb je len sietova karta a nie multifunkcny prijmac wifi signalu....

Druhu bezdrotovu kameru som rozkuchal, pretoze bola citliva aj na ir , takze som ju chcel pripojit kablom k dvr-ku. Mal som stastie ze cast vysielaca bola uplne oddelena od dosky s optikou a video vystup isiel rovno do dosky z vysielacom takze som vybral cely vysielac a ostalo mi cisto plus - minus - video.... na video som potom este musel pridat jeden kondik na zem aby bol obraz bezchybny a funguje mi tak uz par mesiacov a prezila aj -20 stupnove teploty :)
-=IPM=- Manager projektu Tuxík. Uvítam Váš názor na tento projekt.. Viac info na http://www.ipmm.sk

Odpovědět

Zpět na „Kamerová technika“