problém s TV ECG 29 TSS 72

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

problém s TV ECG 29 TSS 72

#1 Příspěvek od smudla5 »

zdravím Vás,tuto TV má kamarád a když mu přestala jít,tak dělala pouze to,že při zapnutí svítila modře led dioda pro st.by.Zjistil že na CRT socketu je jsou dva tranz.ve zkratu a uhořelý odpor vše jsme objednali nové a napájeli ale dělá to pořád to samé.Obrazovka nežhaví.Jen svítí st.by a když zmáčnu přepnutí programu aby se zapnul obraz tak led dioda problikne ale to je vše.Ani není slyšet sršení VN?neví někdo jenom tak přibližně co tomu může být prosím?????

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kozoka »

smudla5 píše:zdravím Vás,tuto TV má kamarád a když mu přestala jít,tak dělala pouze to,že při zapnutí svítila modře led dioda pro st.by.Zjistil že na CRT socketu je jsou dva tranz.ve zkratu a uhořelý odpor vše jsme objednali nové a napájeli ale dělá to pořád to samé.Obrazovka nežhaví.Jen svítí st.by a když zmáčnu přepnutí programu aby se zapnul obraz tak led dioda problikne ale to je vše.Ani není slyšet sršení VN?neví někdo jenom tak přibližně co tomu může být prosím?????
Varování pro diletanty (=samouk či nedouk) a ignoranty

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#3 Příspěvek od kutilmil »

Daj to do servisu. Velmi nerád píšem takéto odpovedi ale tu je asi na mieste. Mimochodom preblikne preto, lebo tam mas niekde skrat, najpravdepodobnejsie v riadku. Ten je najviac napätovo namáhaný.

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#4 Příspěvek od smudla5 »

dekuji za odpovedi.V servisu jsem to mel.V jednom me s tim vyhnal ze s timhle nechce nic mít.jiný servis poblíž nemám.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

smudla5 píše:dekuji za odpovedi.V servisu jsem to mel.V jednom me s tim vyhnal ze s timhle nechce nic mít.jiný servis poblíž nemám.
A víš že se jim ani moc nedivím? Protože napřed jste jí s kamarádem rozvrtali a potom tam s ní běžíš. Apropo tohle byly děsný šroty a tak v tom byla taky tak trochu i záminka. Dej to někomu kdo to umí opravit. Ale ty ani ten tvůj kamarád to určitě nebudete.

Killroy

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od kozoka »

Killroy píše:
smudla5 píše:dekuji za odpovedi.V servisu jsem to mel.V jednom me s tim vyhnal ze s timhle nechce nic mít.jiný servis poblíž nemám.
A víš že se jim ani moc nedivím? Protože napřed jste jí s kamarádem rozvrtali a potom tam s ní běžíš. Apropo tohle byly děsný šroty a tak v tom byla taky tak trochu i záminka. Dej to někomu kdo to umí opravit. Ale ty ani ten tvůj kamarád to určitě nebudete.

Killroy
Na tureckých televizorech nikdy jednoduché opravy nebyli

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#7 Příspěvek od smudla5 »

ja to přiznám na tohle fakt nemám.Ale už jsem sehnal opraváře,kterej už pár novejch TV opravil a říká se o něm že je co se týče TV opravdu dobrej.Ale potrebuje k ni schema.

na googlu ani eserviceinfo jsem ho nenasel.Muzete mi prosim jeste s timhle pomoci prosim?

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od kozoka »

smudla5 píše:ja to přiznám na tohle fakt nemám.Ale už jsem sehnal opraváře,kterej už pár novejch TV opravil a říká se o něm že je co se týče TV opravdu dobrej.Ale potrebuje k ni schema.

na googlu ani eserviceinfo jsem ho nenasel.Muzete mi prosim jeste s timhle pomoci prosim?
mělo by to být chassis Beko K1, C1 a to na netu najdeš. Neopravoval jsem to tak 3 roky zpátky

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#9 Příspěvek od smudla5 »

kozoka píše:
smudla5 píše:ja to přiznám na tohle fakt nemám.Ale už jsem sehnal opraváře,kterej už pár novejch TV opravil a říká se o něm že je co se týče TV opravdu dobrej.Ale potrebuje k ni schema.

na googlu ani eserviceinfo jsem ho nenasel.Muzete mi prosim jeste s timhle pomoci prosim?
mělo by to být chassis Beko K1, C1 a to na netu najdeš. Neopravoval jsem to tak 3 roky zpátky

dival jsem se do ty TV a na crt socketu je napsáno BEKO ZA1.194-22
To bude chassis ne?

stáhnul jsem si z netu schéma na toto chassis KX1.190.jiné sem nikde nenašel.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#10 Příspěvek od kokun »

smudla5 píše: dival jsem se do ty TV a na crt socketu je napsáno BEKO ZA1.194-22
To bude chassis ne?

stáhnul jsem si z netu schéma na toto chassis KX1.190.jiné sem nikde nenašel.
A toto ECG už jsi opravil :?: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=29489

Nějak se ti tato značka zalíbila, jenom nevím, jestli je i opravuješ, nebo jenom "bereš do opravy" :roll:
Pokud "nemáš" na tu malou 14"-ku, tak na tuto 100Hz-ovku teprve ne (vždyť nejsi schopen ani identifikovat šasi - natož ho nalézt) :cry:
Naposledy upravil(a) kokun dne 25 čer 2009, 22:27, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#11 Příspěvek od smudla5 »

kokun píše:
smudla5 píše: dival jsem se do ty TV a na crt socketu je napsáno BEKO ZA1.194-22
To bude chassis ne?

stáhnul jsem si z netu schéma na toto chassis KX1.190.jiné sem nikde nenašel.
A toto ECG už jsi opravil :?: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=29489

Nějak se ti tato značka zalíbila, jenom nevím, jestli je i opravuješ, nebo jenom "bereš do opravy" :roll:
Pokud "nemáš" na tu malou 14"-ku, tak na tuto 100Hz-ovku teprve ne (vždyť nejsi schopen ani identifikovat šasi - natož ho nalézt) :cry:


ja tuhle neopravuji!!!!jen shanim schema!!!!a nasel sem teda dobre to chassis nebo je to neco jinyho??

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#12 Příspěvek od kokun »

smudla5 píše: ja tuhle neopravuji!!!!jen shanim schema!!!!a nasel sem teda dobre to chassis nebo je to neco jinyho??
Jaktože neopravuješ - a tohle je co?
smudla5 píše:zdravím Vás,tuto TV má kamarád a když mu přestala jít,tak dělala pouze to,že při zapnutí svítila modře led dioda pro st.by.Zjistil že na CRT socketu je jsou dva tranz.ve zkratu a uhořelý odpor vše jsme objednali nové a napájeli ale dělá to pořád to samé.Obrazovka nežhaví.Jen svítí st.by a když zmáčnu přepnutí programu aby se zapnul obraz tak led dioda problikne ale to je vše.Ani není slyšet sršení VN?neví někdo jenom tak přibližně co tomu může být prosím?????
Samozřejmě, že jsi to našel blbě - proč neopíšeš taky něco ze zákl. desky a ne z desky CRT - kromě potisku na desce by tam měla být taky samolepka s čárovým kódem a na ní je to č. šasi :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od kozoka »

smudla5 píše:
kokun píše:
smudla5 píše: dival jsem se do ty TV a na crt socketu je napsáno BEKO ZA1.194-22
To bude chassis ne?

stáhnul jsem si z netu schéma na toto chassis KX1.190.jiné sem nikde nenašel.
A toto ECG už jsi opravil :?: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=29489

Nějak se ti tato značka zalíbila, jenom nevím, jestli je i opravuješ, nebo jenom "bereš do opravy" :roll:
Pokud "nemáš" na tu malou 14"-ku, tak na tuto 100Hz-ovku teprve ne (vždyť nejsi schopen ani identifikovat šasi - natož ho nalézt) :cry:


ja tuhle neopravuji!!!!jen shanim schema!!!!a nasel sem teda dobre to chassis nebo je to neco jinyho??
Je to chassis Beko 22.1. Jedna s nejhorších TV co sem kdy viděl

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#14 Příspěvek od smudla5 »

dekuji za odpoved.porad se snazim nekde na DPS najít to BEKO 22.1,ale zatim jsem nikde tohle nenasel.nasel jsem jen

BEKO SX 8.190 - 05 to je natiskle primo na DPS ,ale to je asi jen oznaceni hole desky.

A jinak je na ni nalepka ale taky tam nikde nevidim to beko 22.1.



A proc jsou spatné?jeslti se muzu zeptat?jako hodne poruchové?A má vůbec cenu do toho vrážet peníze?já bych právě od ní chtěl,aby pár let šlapala

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

smudla5 píše:ja to přiznám na tohle fakt nemám.Ale už jsem sehnal opraváře,kterej už pár novejch TV opravil a říká se o něm že je co se týče TV opravdu dobrej.Ale potrebuje k ni schema.
na googlu ani eserviceinfo jsem ho nenasel.Muzete mi prosim jeste s timhle pomoci prosim?
Dobrý opravář, který bude schopen tu telku opravit, musí být schopen si i to schéma sehnat sám (a nepotřebuje k tomu tebe!).
A když už tě tady kozoka "dokopal" i k tomu šasi (mj. na Googlu hned první 2 odkazy :roll:), co ještě chceš víc :cry:
smudla5 píše: ..... ,tuto TV má kamarád a když mu přestala jít,tak .....
smudla5 píše:A proc jsou spatné?jeslti se muzu zeptat?jako hodne poruchové?A má vůbec cenu do toho vrážet peníze?já bych právě od ní chtěl,aby pár let šlapala
Jednou ji neopravuješ, vlastně opravuješ s kamarádem (není on tak náhodou třeba z Hradce?),
pak chceš, aby tobě šlapala (a to nejsi sám, jiní by to chtěli taky :roll: ) ...... :lol: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“