Diagnostický kabel HEX CAN

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

Diagnostický kabel HEX CAN

#1 Příspěvek od Tomikt »

http://auto.bazos.sk/inzerat/1784619/HE ... G-8124.php

Ahoj,
našel jsem nabídku na tenhle diagnostický kabel, zajímalo by mě jestli s tím někdo máte zkušenosti, osobně si myslím že za tyhle peníze to bude klon. Prohledával a pročetl jsem nejaké fóra, a tam se cosi psalo o zablokování nebo zničení kabelu pokud se použije neoriginální software.
Máte s tím někdo zkušenosti, případne poradíte, kde a jaký nejlépe zakoupit aby když už za to človek dá peníze to fungovalo jak má ?
Děkuji předem za postřehy.

Uživatelský avatar
albacom
Příspěvky: 43
Registrován: 09 srp 2007, 02:00

#2 Příspěvek od albacom »

Mám v podstatě ten samý kabel v modré barvě řek bych noname 100%
CHINA asi třičtvrtě roku a se softem Vag Com v plné registrované verzi
zatím žádný problém auto bylo do dnešního dne připojeno 11 krát.
cena kabelu v době kupu 1000kč.

Uživatelský avatar
blahojan
Příspěvky: 93
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od blahojan »

Ten modry kablik bude kkl na usb, ktory sa zmazat neda. Funguje max. do verzie 409 a nepodporuje canbus. Ten prvy kabel vag 8.. je uz hex can, cize podporuje zbernicu canbus, tzn, ze spravis aj najnovsie auta. Ma hw kluc, tzn. ze licenciu sw kupujes pri kupe kabla. So ziadnym inym sw ti fungovat nebude. Toto co je na predaj je klon. Funguje normalne ako origo, akurat nemozes updatovat sw. Pokial kupis klon na vag 805, nemozes ho pouzit s inym novsim sw, lebo ho vymazes. Toto je jediny rozdiel medzi origo a neorigo kablom. Origo sa da zohnat najlacnejsie za cca 6500Kc. Ak chces kontakt tak posli sz.

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Tomikt »

dík za objasnenie, takže ak kúpim tento klon na vag 812.4 tak ho mozem bez problémov používat s vag 812.4 ale nie novším, novší soft by kábel poškodil. Je to tak ?

Uživatelský avatar
Mendor
Příspěvky: 223
Registrován: 16 dub 2008, 02:00
Bydliště: Kladno

#5 Příspěvek od Mendor »

Přesně tak jak píšeš ... 8-)

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od soucek »

Ahoj, mám tady jeden takový softwarově poničený kabel HEX CAN, který fungoval na VAG-COM 704. Sháním informaci nebo někoho šikovného, kdo by to dokázal opravit.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#7 Příspěvek od soucek »

Našel jsem postup na přeflešování náplně tady: http://hex.kvalitne.cz
Bohužel mi nejdou stáhnout ty USB drivery, hlásí to poškozený nebo neznámý archiv. Poradí mi někdo co s tím ?

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pocitujlasku »

Skusil som stiahnut a stiahlo a otvorilo v pohode. v com otvaras drivers.zip?
cez windows, total commander, winrar?
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#9 Příspěvek od soucek »

pocitujlasku píše:Skusil som stiahnut a stiahlo a otvorilo v pohode. v com otvaras drivers.zip?
cez windows, total commander, winrar?
Zkoušel jsem přes WIN XP a přes WINRAR a bylo to stejné. No a nemohl bych Tě poprosit mi ty drivery vygenerovat, když Ti to funguje ? Mám VID=059B a PID=0251. Díky předem.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od pocitujlasku »

tak som to skusil s tymi parametrami, a stiahlo mi par sto bajtovy subor. ked som skusil namiesto B dat cislo, tak mi stiahlo v pohode.
Skus kontaktovat autora stranky, vyzera to na problem generovania, v pripade pismena vo VID

mrkni si SZ.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
blahojan
Příspěvky: 93
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#11 Příspěvek od blahojan »

Toto je dobre, ked ti zmaze eeprom, ale ked zmaze atmegu tak dovi. Su ludkovia, ktory to opravuju za cc 20e, ale su typci, ktory za 100e, tak pozor.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#12 Příspěvek od soucek »

soucek píše:Našel jsem postup na přeflešování náplně tady: http://hex.kvalitne.cz
Bohužel mi nejdou stáhnout ty USB drivery, hlásí to poškozený nebo neznámý archiv. Poradí mi někdo co s tím ?
Tak opraveno ! Problém s USB drivery se mi podařilo vyřešit, další postup podle výše uvedeného návodu je funkční. Naštěstí mi postačilo jen obnovit náplň EEPROM.

Uživatelský avatar
rebel19
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2009, 01:00

hex

#13 Příspěvek od rebel19 »

tak sem chlapi jel podle toho návodu a zadrhl sem se tam u toho právě jak měl že si otevřeme ten Mprog,v něm si uploadujem ten soubor k tomu emprog a když kliknu na scan,tak se mi bohužel program zavřel:/ píše,že tam že pokud se tak stane,tak si budu muset počkat na dodělání návodu,jenže kdo ví jestli se někdy dodělá:/ Nevíte někdo teda kontakt na toho majitele stránek http://hex.kvalitne.cz/ popř. kde bych ho zjistil? Díkec

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

Re: hex

#14 Příspěvek od soucek »

rebel19 píše:tak sem chlapi jel podle toho návodu a zadrhl sem se tam u toho právě jak měl že si otevřeme ten Mprog,v něm si uploadujem ten soubor k tomu emprog a když kliknu na scan,tak se mi bohužel program zavřel:/ píše,že tam že pokud se tak stane,tak si budu muset počkat na dodělání návodu,jenže kdo ví jestli se někdy dodělá:/ Nevíte někdo teda kontakt na toho majitele stránek http://hex.kvalitne.cz/ popř. kde bych ho zjistil? Díkec
Co takhle napsat konfiguraci PC, operační systém atd. ? Když nemáme víc informací, nemůžeme ti dál radit.

Uživatelský avatar
rebel19
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2009, 01:00

Re: hex

#15 Příspěvek od rebel19 »

soucek píše:
rebel19 píše:tak sem chlapi jel podle toho návodu a zadrhl sem se tam u toho právě jak měl že si otevřeme ten Mprog,v něm si uploadujem ten soubor k tomu emprog a když kliknu na scan,tak se mi bohužel program zavřel:/ píše,že tam že pokud se tak stane,tak si budu muset počkat na dodělání návodu,jenže kdo ví jestli se někdy dodělá:/ Nevíte někdo teda kontakt na toho majitele stránek http://hex.kvalitne.cz/ popř. kde bych ho zjistil? Díkec
Co takhle napsat konfiguraci PC, operační systém atd. ? Když nemáme víc informací, nemůžeme ti dál radit.

dík za ochotu pomoct... no konfiguuraci PC a operační systém bylo zbytečné psát,problém byl v samotném vyscanování dat z toho kabelu aniž by se mprog ukončil..a už sem to počekoval..stačí sehnat starší verzi Mprogu a pak už je to okej

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“