UV LEDky

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

UV LEDky

#1 Příspěvek od Davidus »

Zdravím, nedávno jsem koupil cca 200 čínských LED na UV osvitku. Překvapilo mě jejich chování. Některé měly závěrné napětí 3,5V jiné skoro 12V. Některé z těch co měly 12V se začaly pomalu na 12V rozsvěcovat, a najednou se otevřely a napětí spadlo na 3,5V, a od té doby sou OK. Některé led nerytmicky blikaly, a jedné dokonce svítilo půl čipu a sem tam se rozsvítila druhá pulka čipu a ta první zhasla. Některé LED svítily a pak přestaly svítit, jiné co nesvítily se časem rozsvítily a fungují normáně. Je tohe normální? stalo už se to někomu? :lol:
Jinak už to funguje jakš takš normálně. použil sem ty které slušně fungovaly.
Přílohy
osvitka.JPG
(132.69 KiB) Staženo 90 x

Uživatelský avatar
bart1
Příspěvky: 132
Registrován: 12 črc 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od bart1 »

Koupil jsem si v Lídlu led žárovku (12V místo halogenu).
Po zapnutí svítí všechny, po chvlice 1/3 diod zaène zbìsile blikat a pak zhasnou. Takže asi normálka.
A pak že to vydrží 30 000 hodin :lol: .

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#3 Příspěvek od fero7 »

bart1 píše:A pak že to vydrží 30 000 hodin :lol: .
30 000 hodin vydrzia LEDky alebo ziarovka?
Lebo je v tom velky rozdiel.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

napiš o nich oslavný článek a pošli na cz@mofcom.gov.cn

nebo ty nejblikavější naskládej do čtverce a pošli jako dárek na Embassy of the people´s republic of China, Pelléova 18, 160 00 Praha 6 – Bubeneč :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

Z toho co čtu, jsem vyrozumněl, že už při koupi jsi věděl, že kupuješ "čínu" - a teď děláš překvapeného :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Davidus »

sem předpokládal že když je budu smažit místo na 20mA jen na 5mA že to bude OK
mimochodem, co dneska není z číny? bohužel :-(

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#7 Příspěvek od mihal »

Z ciny je toho hodne. Vsetko je delene do kvalitativnych skupin, spickova kvalita stoji spickove prachy, sracka stoji srackove prachy. Sa divim, ze to v tom lidli niekto kupi a potom sa divi, ze sa to sere.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#8 Příspěvek od bu2520 »

jj já onehdy výhodně koupil pokosovou pilu Noell , řežu dubový špalík a najednouto se kotouč přestal točit a motor jen bručel, když jsem zjistil , že je firma v likvidaci otevřu převodovku a to jsem čuměl jak byl na rotoru vřetenový převod tak ten se normálně narovnal a pak ohnul inu pravá čínská ocel :evil:

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Davidus »

tak, a je to tady zase, koupil sem nepříliš levné LED, 12ks, zelený, napájim z 5V před 8K2 a zas 2 odešly. Nepřepolováno. Prostě najednou zhasla. :roll: mam snad takovou smulu nebo nevim :roll:

D.i.n.g.o

#10 Příspěvek od D.i.n.g.o »

Já si zase koupil takový xindlík do USB, je to lampièka a má to dvì LEDky dost èasto jsem s tím svítil a nyní ty diody taky blikají jedna rychle a velice efektnì, druhá se jen veze takový mròkání :lol: taky sem na to èumìl projel jksem spojevypínaè a nenašel nic èím by to mohlo být - holt polovodiè z Èíny :o

Uživatelský avatar
p1p4
Příspěvky: 76
Registrován: 25 led 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od p1p4 »

Já mam 2 modrý LEDky z GMe. Když se zapojí do série, svítí pouze jedna. Když zkoušim každou LEDku zvlášť, tak svítí jedna i druhá. To mi fakt hlava nebere. asi nový, čínský zákony :roll:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od stepa »

p1p4 píše:Já mam 2 modrý LEDky z GMe. Když se zapojí do série, svítí pouze jedna. Když zkoušim každou LEDku zvlášť, tak svítí jedna i druhá. To mi fakt hlava nebere. asi nový, čínský zákony :roll:
A kdyz je zapojujes do serie, jaky napeti na ne prikladas?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#13 Příspěvek od fero7 »

p1p4 píše:Já mam 2 modrý LEDky z GMe. Když se zapojí do série, svítí pouze jedna. Když zkoušim každou LEDku zvlášť, tak svítí jedna i druhá. To mi fakt hlava nebere. asi nový, čínský zákony :roll:
Ziadne cinske!
Normalne (aj nase) stare zakony.

Uživatelský avatar
p1p4
Příspěvky: 76
Registrován: 25 led 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od p1p4 »

stepa píše:
p1p4 píše:Já mam 2 modrý LEDky z GMe. Když se zapojí do série, svítí pouze jedna. Když zkoušim každou LEDku zvlášť, tak svítí jedna i druhá. To mi fakt hlava nebere. asi nový, čínský zákony :roll:
A kdyz je zapojujes do serie, jaky napeti na ne prikladas?
nejsem tak blbej abych nevěděl, že musim dávat minimálně dvojnásobný napětí a do serie odpor. Ale jedna prostě nesvítí, ale proud přes ní evidentně téct musí, napětí je na ní taky akorát

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#15 Příspěvek od Andrea »

Asi obě svítí na elektrony a tak jedna sežere všechny elektrony a na druhou zbydou jen díry a tak nesvítí. Je třeba dávat do séri jednu elektronovou a jednu děrovou. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Součástky“