Video NV-J35

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Návštěvník

Video NV-J35

#1 Příspěvek od Návštěvník »

Zdravim vsechny odborniky.Doufam, ze by mei mohl nekdo poradit se zdrojem videa NV-J35.Uz jsem vymenil vsechny elyty a nekolik STRD1816.Vzdy vybouchne rezistor 2,2ohm a taky STRko.Nevim co jeste vymenit.Vse vypada dobre,ale zdroj stale protestuje.Za odpoved dekuji.Luksi

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Znovu po sobě zkontroluj výměnu i součásti. Nejednou jsem si sám nabil hubu vlastní blbostí, přeměř hodnoty odporů a vyměň diody na primáru i když se jeví jako dobré (mimo usměrňovače). A co tam ještě zbylo?
..to bude jen ňákej odpůrek

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Dik za odpoved.Uz jsem vymenil jednu diodu MA178 a nahradil jsem ji BAT48 snad to nebude mit zasadni vliv,ale porad to neni ono.Pokusim se vymeni i ty ostatni.Hodnoty odporu jsem taky promeroval, ono pojistky za kilo se mi stale kupovat nevyplati.Snad jeste nejake ty keramicke kondenzatory.Mohl bys mi napsat nejake nahrady diod pro tento zdroj?Jinak vse urcite jeste zkontroluji se schematem.Zatim diiiik

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od daton »

Jestli rezistor a tranzistor téměř explodují pak je zřejmě chyba v řídícím obvodu díval jsi se už na zpětnou vazbu na optočlen pokud tam je a na sekundáru na její řízení ?? zkontroluj to a na sekundáru za diodama vč še odpoj a jednotlivé větve proměř nesmí mít zkrat. Jsi li trochu znalí můžeš na větev která je nejsilnější (myšleno v sekundáru ) a je eventuálně napojená na zpětnou vazbu připojit náhradní zátěž a tím eliminovat možné nevyzpitatelné chování následující elektroniky.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “