Plazma LG RZ-42PX11

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Plazma LG RZ-42PX11

#1 Příspěvek od thunderstrike »

Po zapnutí naskočí obraz,po chvilce 2 černé tří cm pruhy a po cca 5minutách třetí. Pruhy jsou v pravé části panelu od zhora až ke spodní části.Mám podezření,že bude v háji asi panel.Vzhledem k tomu,že plazmy moc neznám,uvítám každou radu.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kozoka »

thunderstrike píše:Po zapnutí naskočí obraz,po chvilce 2 černé tří cm pruhy a po cca 5minutách třetí. Pruhy jsou v pravé části panelu od zhora až ke spodní části.Mám podezření,že bude v háji asi panel.Vzhledem k tomu,že plazmy moc neznám,uvítám každou radu.
Nafotit a dat tady na web

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

kozoka píše:Nafotit a dat tady na web
Myslím, že je to zbytečné, je to celkem častá vada.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

Mohou to dělat datadrivery (integrované obvody, které jsou fyzicky přidělané k panelu). Taky může být jenom napadaný prach v konektorech, kterými je panel (datadrivery) připojen.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od kozoka »

Habesan píše:Mohou to dělat datadrivery (integrované obvody, které jsou fyzicky přidělané k panelu). Taky může být jenom napadaný prach v konektorech, kterými je panel (datadrivery) připojen.
To je součast panelu a tím pádem je vadný panel. U V6 PDP nikdy zvod nebyl. Ale proto chci foto.... přece mu hned neřeknu panel. Může to klidně dělat cokoliv

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od thunderstrike »

Konektory pásových vodičů ve spodní části panelu jsem vyčistil a obraz je stále stejný.
Přílohy
Obraz491.JPG
(115.93 KiB) Staženo 200 x
Obraz491.JPG
(115.93 KiB) Staženo 214 x

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od kozoka »

thunderstrike píše:Konektory pásových vodičů ve spodní části panelu jsem vyčistil a obraz je stále stejný.
Panel v hají :cry: PDP V6. Pokud se ti ji nechce vyhazovat... nalož do auta a odvez ji ke mně. Na počkání dám nový panel a nastavím.. cca 4500

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od thunderstrike »

Opraveno..........Dělaly to 10 ohmové odpory v pásovém vodiči panelu,po proletování ok.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od kozoka »

thunderstrike píše:Opraveno..........Dělaly to 10 ohmové odpory v pásovém vodiči panelu,po proletování ok.
hmm tak to jsem ještě neměl :D

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#10 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 14:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od thunderstrike »

Sám,říkal jsem si,že tato závada se jeví jako studeňák,tak jsem zkoušel přitlačit napřed pásové vodiče ke sklu panelu a vyčistit konektory.při tlaku na vodič v místě naletovaných odporú pruhy zmizely. Když už píšu tento meil, ještě je tam jedna závada a to,že po zapnutí telky je na obrazovce nějaké rušení,které po chvilce zmizí nejspíš asi ze zdroje.Budu se muset podívat na kondy.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od kozoka »

thunderstrike píše:Sám,říkal jsem si,že tato závada se jeví jako studeňák,tak jsem zkoušel přitlačit napřed pásové vodiče ke sklu panelu a vyčistit konektory.při tlaku na vodič v místě naletovaných odporú pruhy zmizely. Když už píšu tento meil, ještě je tam jedna závada a to,že po zapnutí telky je na obrazovce nějaké rušení,které po chvilce zmizí nejspíš asi ze zdroje.Budu se muset podívat na kondy.
To nědělá zdroj ale musíš nastavit Y-SUS board. Bohůžel jestli seti to vůbec podáří. U LG velmi málo pravděbodobné :lol:

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od thunderstrike »

Měl jsi pravdu,dělal to skutečně Y-SUS board.Závada se stále zhoršovala,až jsem musel čekat i čtvrt hadiny než se nato dalo vůbec dívat (viz foto).Dělaly to tři elity u budícího tráfka Y-SUS modulu,C203,C72,C36.Teď je již obraz pěkný,až na pár zelených teček,které se objevují vždy při změně scény.Uvítal bych,kdyby mě někdo poradil postup při nastavování Y-SUS modulu.Jinak dík za pomoc.
Přílohy
Obraz492.jpg
(164.85 KiB) Staženo 202 x

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od kozoka »

thunderstrike píše:Měl jsi pravdu,dělal to skutečně Y-SUS board.Závada se stále zhoršovala,až jsem musel čekat i čtvrt hadiny než se nato dalo vůbec dívat (viz foto).Dělaly to tři elity u budícího tráfka Y-SUS modulu,C203,C72,C36.Teď je již obraz pěkný,až na pár zelených teček,které se objevují vždy při změně scény.Uvítal bych,kdyby mě někdo poradil postup při nastavování Y-SUS modulu.Jinak dík za pomoc.
U panasoniku se SETUP nastavuje podle oscilu přesně v dokumentaci. U LG to je komplikované.. u těch starých to musíš prostě nastavit :lol: Ale v tomto případě to bude dělat ještě CTRL board.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Habesan »

Jestli je dost stará na to, aby mohla mít špatný některý Elyty, tak co ty ostatní, včetně Z-SUS ???

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“