Chůvička Sencor SBM 141

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rohathej
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2008, 02:00

Chůvička Sencor SBM 141

#1 Příspěvek od rohathej »

Dobrý den mám problém s Chůvičky Sencor SBM 141

Při zapnutí asi po 3-10sekundách sepne jako by zachytila zvuk pár vteřin chrčí jako vojenská vysílačka a pak zase ztichne.

recenzi jsem na to žádnou nenašel a dělá to i na vzdálenost 1m, takže o rušení určitě nejde. dá se s tím něco dělat?

předem děkuji...

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od petus »

Protože je to SENCOR,tak bych doporučoval hodit do koše a koupit si kvalitnější.Protože tam toho moc neopravíš.
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
rohathej
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2008, 02:00

#3 Příspěvek od rohathej »

Děkuji, myslel jsem že někde najdu alespoň schéma, a že to třeba půjde nějak odladit. mno ale vidím že ten koš půjde asi líp...

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od petus »

Myslím,že to opravovat nemá smysl( z finanční stránky cena 500).Zkoušel jsem opravovat pár věcí od dotyčné firmy a vždy bez úspěchu,nebo se to za pár dní zmařilo zase.Tyto výrobky označuji za úplné kurvítka,pro neznalé definice : http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Kurv%C3%ADtko
http://www.zvedavec.org/humor_1505.htm
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#5 Příspěvek od PCmaniac99 »

mám chůvičky od ETA a delaj to taky... zhruba po 10ti sekundach sepnou asi na 1 - 2 sekundy zachrcej a zase vypnou... ale jen nekdy... kdyz sem odpojil adapter a dal je na baterie tak jesli asi 3 hodiny bez toho spínání a pak to začaly dělat zase... cena taky kolem těch 500


no na to že to je "jen" vysílač + přijímač a udávaj ktomu 10m vzdálenost na komunikaci je podle mě 500,- i hodne....

http://obchod.nedis.cz/signys/signys?ac ... 0900100007
tohle sou obycejne vysilacky udavana vzdalenost je 5km u nas v Trutnove kolem 3km je to vysílač/přijímač x 2 za dejme tomu dvojnásobek

ta cena mi příjde dost nevyrovnaná...

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#6 Příspěvek od galjo »

A od firmy NEDIS by si chcel lacné veci ?? jeden z najdrahších dodavateľov. Už od nich neberiem vyše 10 rokov.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#7 Příspěvek od ohryzek36 »

Ty chůvičky bývají dost háklivé na zdroj napětí - když jedou na plně nabité baterie, tak fungují v pohodě, ale když se připojí na adaptér, co má už něco za sebou (asi špatný kondenzátor - ty špatné vždycky měly kleslé napětí na výstupu a větší zvlnění), tak už nejely (nebo spíš jely - všechno svítilo atd., ale nenavázaly spojení) - než jsem zjistil, čím to je, tak jsem si chvílema připadal jako úplný blb - nakonec se u mě ale sešlo tak 5 párů, tak to už šlo "lehce" :roll: (a přitom dával adaptér 6V a baterie jen 3V :!: - prostě kurvítko jak vyšité :evil ).

P.S: moje poznatky se sice týkyjí chůviček Tefal, ale tipuju, že je to všechno dělané na jedno brdo, tak by to mohlo někomu pomoct :wink:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Sice neporadím ale podělím se se zkušeností. Dost jezdím po "světě" a vedle sebe v autě mám radiostanici která i skenuje pásma mj. i PMR a to se člověk nestčí divit. Zrovna minulou neděli večer jsem jel z Ostravy do HK a okolo Olomouce jsem poslouchal brečící dítě a následný konejšení o maminy, to samý o kus dál okolo Mohelnice. Docela slušný a zbytečný dohah který bourá 8 kanálu určených pro jiný účely. PS dejte si bacha abyste to nezapoměli vypnout až ...... :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#9 Příspěvek od BIPOLAR »

galjo píše:A od firmy NEDIS by si chcel lacné veci ?? jeden z najdrahších dodavateľov. Už od nich neberiem vyše 10 rokov.
Ano to máš pravdu, ale byla to celkem dobrá firma, když zvedli poštovné na 200kč, tak jsem se taky na tuto firmu vykašlal a ceny před těmi 10 lety ještě slušné :D

Uživatelský avatar
kybler
Příspěvky: 448
Registrován: 14 led 2009, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od kybler »

Nevím, co je za hloupý zlozvyk výrobců vyrábět chůvičky právě na PMR. :x
Tohle pásmo je ideální na různý pokecy apodobně, tady v pardubicích se to dovedlo skoro k dokonalosti, každej večer se na pásmu sejde slušná řádka lidí a pak do toho začne brečet dítě, to by člověk vraždil.
Když všechno selže, přečti návod.

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PvvS »

Tohle resi vecerni rockovej koncert.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#12 Příspěvek od Killroy »

galjo píše:A od firmy NEDIS by si chcel lacné veci ?? jeden z najdrahších dodavateľov. Už od nich neberiem vyše 10 rokov.
Souhlas. I když není Nedis jako Nedis. Mateřská fa. Nedis BV v Holandsku prodává tuhle COBRA-MT200C PMRku v přepočtu asi tak za 700,-

Killroy

Odpovědět

Zpět na „Poradna“