DVD prehravac s usb vstupem, prehraje i Divx ?

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

DVD prehravac s usb vstupem, prehraje i Divx ?

#1 Příspěvek od robo »

Uz me prestalo bavit vypalovat dvd treba nejakeho dokumentu na ktery se chci jen podivat, ne ho vypalovat na medium. Dokument natahnu na usb flash pamet. A tu bych strcil do usb dvd prehravace. Je bezne, ze usb vstup DVD prehravace prehraje i DivX soubory? Nebo jeste jinak, prehraje vse co prehraje z placky? Nebo tam je nejake omezeni. A jak si poradi s flash diskem. neni problem, nebo si poradi jen s nekterym. Dik

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

DivX přehraje ale ne všechny. Záleží na verzi kódování. Flašku vezme ale tam to může být omezeno velikostí. Vezme určitě i externí harddisk s externím adaptérem, ale záleží na formátu. Je to nakonec vše popsáno v návodu.
Až budeš konkrétní, tak se dá i konkrétně odpovědět. (pojede mi auto, když tam dám bionaftu ?)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Kdyz jsem na netu prosel par levnejsich dvd prehravacu, tak je u nich info ze maji usb vstup. Ale cim je mozne krmit usb a o omezeni velikosti flash disku jsem se nedocetl. A v obchode jsou podavaci a ne prodavaci. Nez jsem sel neco koupit, vzdy hledam info na netu. Ne v obchode. Obcas je zajimave sledovat krouticiho se podavace, jak hleda odpoved v hlave. A ona tam neni. Takze kdyz me nekdo poradi nejaky model, budu rad.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od michalnb »

robo píše:Kdyz jsem na netu prosel par levnejsich dvd prehravacu, tak je u nich info ze maji usb vstup. Ale cim je mozne krmit usb a o omezeni velikosti flash disku jsem se nedocetl. A v obchode jsou podavaci a ne prodavaci. Nez jsem sel neco koupit, vzdy hledam info na netu. Ne v obchode. Obcas je zajimave sledovat krouticiho se podavace, jak hleda odpoved v hlave. A ona tam neni. Takze kdyz me nekdo poradi nejaky model, budu rad.
Chceš lacný, drahý? Ak lacný tak s čítačkou SD/bez, s optikou čo sa pokazí za 1-2 mesiace(je ti prednejšie USB alebo optika)? V niektorých lacných DVD prehrávačoch totižto odchádzajú mechaniky/optiky, v iných USB. Toto sú otázky, na ktoré sa musíš zamerať. Ak, ako píšeš, chceš niečo lacné a jedná sa ti hlavne o USB, volil ba som Sigmatek(majú aktiualizáciu firmware a niektoré podporujú aj veľkokapacitné disky).
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Zaujal me Ferguson. Ne jako znacka ale moznosti prehravani. Ten snad prehraje i pivni tacek. Moznost prace s titulky, barva, pozadi, velikost. Moznosty posunu titulku v case. http://www.dvdprehravace.cz/Ferguson-D- ... DMI-i27329
Obcas kouknu na film s titulky. A pokud je pismo male, a neda se nijak nastavit, to z toho filmu moc nemam.
Nebo ma nekdo nejaky napad. Kdo se pochlubi s necim lepsim.

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od marostv »

Ja som si kupil pred pol rokom dvd prehravač philips DVP3260 pripojil som k nemu USB prenosny HDD 160Gb plna spokojnosť divx zatial zobral každy jeden bez problemou.Prestalo ma baviť vypalovanie DVDčiek.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od vombat »

Mám výše zmíněný FERGUSSON a skutečně přehraje všechno, umí i formáty jpeg a dá se listovat tlačítky na ovladači. Používám ho s externím diskem 1G bez problémů.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

1G bude asi málo, to ses asi přepsal :wink:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

Cetl jsem ze podpora pro Ferdu je mizerna. U dvd philips DVP3260 existuje alternativni firmware ktery umozni lepsi praci s titulky. Ten origos soft stoji za prd. Pokud ale u ferdy vse funguje, nevim proc by mel byt novy soft, a tim padem to uvadet jako minus je bezpredmetne, jak jsem to cetl v nejake rezenzi.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#10 Příspěvek od Honza_dy »

Mám nějaký SilverCrest z Lídlu, zatím mi sežral všechno, DiVX, XViD i MPG záznamy z DVB-T. Mám Flash 2 a 8GB s oběma spolupracuje bez problémů. Zkoušel jsem i SD kartu s foťáku. Jediné co nevzal je MP3trojka EMGETON, tu prostě nenačte. Líbí se mi jedna věc, pokud odejde mechanika tak bude pořád ještě použitelný.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od robo »

To Honza_dy:
Muzes proim napsat jak se jevi obraz pri prehravani dvd-usb. A pokud podporuje titulky, format titulku. Je u nej moznost nastavit/ upravit vzhled, velikost a barvu pisma? Uz jsem par technickych veci z Lidla koupil. Az na rucni sroubovak/ moznost zmeny bitu, s moznosti nastavit zaber P,L . Ten prestal fungovat behem sroubovani 3 maleho sroubu. Krup, zaber, krup. Je to z nejake sady. Po rozebrani mechanizmu jsem zjistil ze to ani jinak dopadnout nemohlo. Dik

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#12 Příspěvek od Honza_dy »

Moc nechápu výraz "jeví" Hraje to naprosto normálně. Kvalita výstupu záleží na kvalitě filmu. Podotýkám, že přehrávám na 55cm CRT. Podporuje běžné formáty titulků (.sub .srt .txt), písmo je možné tuším nastavit ve třech velikostech (teď si nejsem jistý, nemám ho po ruce)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od robo »

TO Honza_dy:

Obcas v rencenzich na dvd prehravace ctu neco o teplych barvach, ostrych prechodech, jasnem obrazu pri prehravani filmu, ve srovnani s konkurencnimi dvd prehravaci. To je to jeveni. O tohle mi, na me 72cm klasicke tv pri prehravani spatne prevedeneho filmu do DivX ani nejde. Jde mi o nastaveni titulku. Me dvd, jak jsem psal nastaveni nema, a ac bych rad videl ten film co ma titulky, musim si nechat zajit chut. Oci uz nejsou to co driv. A anglicky neumim. :cry:

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od michalnb »

Dobré je si do predajne priniesť väčší externý HDD. Ono tie DVDčka berú flashky v pohode, ale ako im dáte nad 15-20GB, už to niektoré nedokážu adresovať a nenačítajú nič. Takto som sa aj ja o*ebkal, keď som kúpil z netObchodu Biostek XS-600HD a pripojil som k nemu doma 500GB externý disk. :(
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od robo »

Prosel jsem par obchodu a kdyz jsem chtel dvd s vlastnostmi fergusona, tak jsem nepochodil. V elektro spacil: tak tohle neumi ani jeden z prodavanych prehravacu. Leda tak Ferguson. Tem mi ale nemame a ani ho nemuzeme objednat.
A tak jsem koupil Ferguson D-780HX. Pripojil jsem 4GB flash disk. Behem okamziku se fleska nacetla. Pripojil jsem i ctecku na jeden typ karty, MMC-SD. Taky dobry. Prace s titulky je jedna basen. Dale nastaveni efektu zvuku, neni spatna vec. Pokud se nastavi jemna prostorovost, ne jak v tunelu tak to nekterymu filmu i pomuze se srozumitelnosti. Obcas je cesky zvuk takovy ustrihnuty, ci jak to popsat. Hure je rozumnet. Jeste mam HDD 30GB tak to tam pripojim pres USB. Verze USB je jen 1.1 Doufam ze tohle me nebude v budoucnu vadit. Pokud neobjevim zasadni problem, tak si ho necham. Za cenu 1800Kc to jde.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “