Oprava trafa TV Philips

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Kolemjdoucí

Oprava trafa TV Philips

#1 Příspěvek od Kolemjdoucí »

Zdravím všechny, mám Tv Philips 29PT5515 a zaèalo se z ní ozývat praskání, televize jde dál, ale samozøejmì jí už nepoužívám. Když jsem ji otevøel tak jsem koukal jak ...... z trafa lítaj jiskry, je to toto trafo http://www.tipa.eu/cz/produkt/09920568- ... 1372.0048/ . Tak jsem se chtìl zeptat nìkoho zkušeného, možnost opravy trafa asi nepøichází v úvahu, kolik by mohla stát oprava v servisu? A hlavnì jsem se chtìl zeptat jestli mohu výmìnu provést sám, nìjaké zkušenosti mám, ale spíše mi jde o to jestli je potøeba pak nìco seøizovat co bych doma nezvládl a nebo jestli mi nehrozí pak nìjaká katastrofa. Všem pøedem dìkuji a jestli jsem v pøíspìvku udìlal nìjakou chybu tak se omlouvám. J.

navstevnik

#2 Příspěvek od navstevnik »

to ze si ho zapol a kochal si sa iskrami ho mohlo nacisto poslat do (_._) skus kupit a vymenit trafo, uvidis... v takychto pripadoch pri prvom naznaku prskania tv vypnut a letiet do servisu... samodomo oprava sa vacsinou aj tak predrazi...

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od breta1 »

Pokud nesezenes nove trafo, pokus se trafo opravit. Presne zjisti misto [prasklinu, dirku], ocisti nozem a nanes na to s presahem vrstvu silikonu, udelej proste takovy kopecek [ciry sanitarni silikon, lukopren a podobne]. A vydrz 24 hodin.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 14:53, celkem upraveno 1 x.

Kolemjdoucí

#5 Příspěvek od Kolemjdoucí »

Díky za odpovìï,

navstevnik - jiskrama jsem se opravdu nekochal, na to mám prskavky, profík nejsem tak je celkem jasné, že jsem ji otevøel a kouk co se dìje. Ty to asi poznáš hned. A právì proto, že se asi do 8 let staré Tv nevyplatí investovat tak se snažím to nìjak dát dohromady. Opravu odhaduji na 2000Kc a za to si koupím mladší použitou, když to trafo vymìním tak jsem na 800Kc. S televizí jsem spokojen tak bych ji chtìl zachránil, navíc mì stála 25000Kc.

breta1 - opravy trafa se trochu bojím protože s tím nemám vùbec zkušenosti, navíc bych ji musel znovu zapnout a hledat pøesné místo kudy jiskry lítaj a to nevím jestli by ještì rozdejchala, trafo klidnì koupím nové s tím jsem smíøený, ale jde mi o to jestli je to jen výmìna dílu za díl nebo jestli je pak potøeba ještì nìco, na trafu je možnost nìjakého seøízení a s tím nemá zkušenost.

navstevnik

#6 Příspěvek od navstevnik »

ale praveze do 8 rocnej telky sa este vyplati investovat, pac mas nadej ze este za cas pojde, narozdiel od tychto novych zltackych smejdov co odidu tyzden po skonceni dvojrocnej zaruky. A tiez to nepoznam hned, ale mam take zariadenie, co trosku supluje kristalovu gulu - vola sa to multimeter

navstevnik

#7 Příspěvek od navstevnik »

a este 15 rocnu prax... :D

vsak skus vymenit to trafo, vacsinou netreba nastavovat nic krom G2 a focus na vn trafe... Ked to nepojde, tak sa v servise priznas, ze si sa v tom rypal, a zahodit ho mozes vzdy... A nezabudat, ze sa pracuje so zivotunebezpecnymi napatiami !!!

Kolemjdoucí

#8 Příspěvek od Kolemjdoucí »

Dík, s tím poèítám, že v nejhorším ze sebe budu muset v servisu udìlat blbce. Jak se nastavuje G2 a focus, to je to oco mi jde, protože jsem to nikdy nedìlal, nastavuje se to podle mìøáku nebo podle obrazu.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#9 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 14:53, celkem upraveno 1 x.

Kolomjdoucí

#10 Příspěvek od Kolomjdoucí »

Tvé odpovìdi jsou mimo mísu! Snad jsem v poradnì a né v hospodì u piva. Slušnì jsem se zeptal jak nato a èekal jsem odpovìï - ano jde to musíš udìlat to a to a nebo ne doma to udìlat nelze. Tak si ušetøi èas s nesmyslama. Dík

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od urbanek »

Ug2: nastavit jas i kontrast na minimum, otáčet trimrem SCREEN doprava než se objeví zpětné běhy (pruhy na obrazovce). Potom vrátit trimr kousek doleva tak aby i při zatemnění byla obrazovka spolehlivě zhasnutá.
FOKUS: nejlíp se seřizuje na teletextu tak, aby písmo bylo co nejméně rozmazané.

PS: doma jde opravit každá klasická TV pokud má člověk aspoň základní vybavení a znalosti...

Kolemjdoucí

#12 Příspěvek od Kolemjdoucí »

Tak jsem na to koukal kudy to asi jiskøí a všiml jsem si že se o trafo opírá kabel, kabel jsem odehnul a už to nejiskøí (taky jsem to mohl udìlat hned). Tak by mì zajímalo jestli to staèí a mùžu televizi používat nebo mì èeká ještì nìjaké pøekvapení, nebo popøípadì je potøeba ještì nìco udìlat. Díky

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#13 Příspěvek od kokun »

urbanek píše:Ug2: nastavit jas i kontrast na minimum, otáčet trimrem SCREEN doprava než se objeví zpětné běhy (pruhy na obrazovce). Potom vrátit trimr kousek doleva tak aby i při zatemnění byla obrazovka spolehlivě zhasnutá.
FOKUS: nejlíp se seřizuje na teletextu tak, aby písmo bylo co nejméně rozmazané.

PS: doma jde opravit každá klasická TV pokud má člověk aspoň základní vybavení a znalosti...
Tak tohle seřizování sis mohl dovolit na starších telkách - u dnešních to ani zdaleka neplatí !!!
Seřizování Ug2 je přesně popsáno v servismanuálu - pokud to uděláš "podle výše uvedených rad", můžeš se taky dočkat toho, že ti půjde obrazovka (i za několik hod. provozu!!) do obrazovkového nebe :roll: :cry:

FOKUS: dle výše uvedeného návodu.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#14 Příspěvek od fero7 »

urbanek píše:PS: doma jde opravit každá klasická TV pokud má člověk aspoň základní vybavení a znalosti...
Uber!
Mas z coho!

Kolemjdoucí

#15 Příspěvek od Kolemjdoucí »

Tak jste mì pøesvìdèili opravovat to sám nebudu, teï jen kdyby jste mi poradili co dál po tom co jsem odstranil ten kabel co se dotýkal toho trafa a zpùsoboval to jiskøení, jak jsem popsal výše. Díky

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“