PHILIPS VR540

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

PHILIPS VR540

#1 Příspěvek od Artaban001 »

man tady toto video. Po zapojeni do site displej kratce blikl a pak hned zhasl. Kdyz jsem rucne vysunul kazetu otacenim pohonu a vycistil jsem modeswitch, tak po zapnuti do site svitil displej trvale - ctyri carky a sel zapnout i do rezimu TV. Kdyz jsem zasunul videokazetu, tak se s ni prehravac snazil neco udelat, a pak zacala na displeji blikat 2.
nevite,co je to za kod chyby?

scotii

vcr

#2 Příspěvek od scotii »

bohužel u tìchto typù mechanik dost èasto odchází motor capstan,pokud to vsune kazetu a vodítka dojedou k hlavì a zajedou zpìt a páska je vymotaná,tak je to skoro jisté,stejnou mechaniku používá i nový FUNAI a ORAVA,motor stojí cca 900Kè

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Muzes prosim Te napsat, co na tech motorech odchazi? - Po zasunuti videokazety se ten motor otací tak, ze se snazi previnout pasku na zacatek, ale treci spojka prokluzuje. Video je relativne nove, moznost proskoceni kol jsem vyloucil a optozavory pro snimani pohybu pasky jsem vycistil. Nikdy jsem nemel toto video doma fungujici, takze nevim, jestli automaticky treba nezacne navijet kazetu na zacatek.. Navic se to video asi pri jakekoliv zavaznejsi poruse vypne primo zdrojem, takze nejaky experimentovani neprichazi v uvahu. Video jsem dostal ze zasunutou kazetou a paska uvnitr byla sice nezamotana, ale mela k tomu nabeh..

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “