Záložní zdroj APC CyberFort 500

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Arny_CZ
Příspěvky: 17
Registrován: 03 čer 2008, 02:00

Záložní zdroj APC CyberFort 500

#1 Příspěvek od Arny_CZ »

Dost často se tu vyskytují bastlíři, kterým tento záložák už prošel pod rukama. Já bych potřeboval poradit, zda někdo nevíte, jaké parametry má minireproduktor na desce tohoto záložáku. Úspěšně se mi jej podařilo opravit a ke zdárnému dokončení mi už jen zbývá naletovat nový reproduktorek, který je u tohoto zdroje ulomený, tudíž si nemohu změřit jeho impedanci. Původně jsem si myslel, že tam má být piezoměnič, ale po rozebrání ulomeného dílu jsem zjistil, že se jedná o minireproduktor. Předem moc děkuji za případné info.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Vogon »

Ty krámy už opravuju asi 12 let a dodnes jsem žil v přesvědčení že je tam piezo. :-)
Ale to je jedno, jestli ho potřebuješ tak ti to pošlu, válí se mi toho tady tuny.

Uživatelský avatar
Arny_CZ
Příspěvky: 17
Registrován: 03 čer 2008, 02:00

#3 Příspěvek od Arny_CZ »

Jsi moc hodný, že by jsi mi ho poslal, ale asi to nebude nutné.
:) Leda, že by jsi byl z Brna, tak bych se klidně zastavil a díl odkoupil a měl bych originál. Nějaké takovéto repráčky mají u nás v prodejnách s elektrosoučástkami, tak tam tento týden zajdu nějaké koupit. Spíš by mi event. pomohlo, kdyby jsi měl čas a náladu, že bys jeden repráček vyletoval a změřil, jakou má impedanci. :roll:

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Vogon »

Jsem z Brna. :-)
150R

Uživatelský avatar
Arny_CZ
Příspěvky: 17
Registrován: 03 čer 2008, 02:00

#5 Příspěvek od Arny_CZ »

Tak to je supr :D
Jestli by jsi tedy měl a chtěl prodat, tak bych ze dva repráčky odkoupil (ale klidně stačí i jeden - ten druhý není nutný, byl jen do zásoby).
Podívám se, co na něm bylo za označení.
Jestli tedy chceš, napiš mi na mu.arny@seznam.cz kontakt na Tebe a večer bych Ti napsal údaje opsané z repráčku a můžeme se domluvit.
Budu jen rád, když raději použiji originál, než tam letovat něco jiného.

Uživatelský avatar
Romanky
Příspěvky: 22
Registrován: 15 bře 2005, 01:00
Bydliště: Jihlava

#6 Příspěvek od Romanky »

APC CyberFort 500 prosim,da se nekde sehnat schema ,,nebo kdyz to nekdo opravuje a napisu mu pozize ,je zde nekdo kdo mi zdelil hodnoty ?

Dostal jsem to uz po KO na stul. Trandak Q1-2SK2608 odesel vzal sebou i ic 4-UC3843 a par odporu. Ma to cenu jeste opravovat ? Nebude tam toho jeste vice vypaleno ? Udajne se to stalo po vymene baterie.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Vogon »

Odpoj přístroj ze sítě a zkus připojit nějakou baterii 12V.
Podrž zapínací tlačítko až UPS pískne; v tom okamžiku ho uvolni.
Měl by naskočit měnič; UPS bude pískat a bude svítit oranžová LED provozu na baterie. Zkus opatrně zatížit výstup žárovkou alespoň 100W.

Pokud test dopadne OK dej vědět, pokusíme se to rozchodit.
Pokud test nedopadne, doporučuju zahodit.

Uživatelský avatar
Romanky
Příspěvky: 22
Registrován: 15 bře 2005, 01:00
Bydliště: Jihlava

#8 Příspěvek od Romanky »

Provedl jsem test ,zatizil jsem zarovkou 100W a podrzel to tlacitko,, 100w zarovka se rozsviti na 5 sec. a vypne. Nezustane to trvale svitit zarovka.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Vogon »

A co to dělá?
Píská? Trvale, přerušovaně? Co tam svítí? Červená LED?
Jestli měnič padá proto že je slabá baterka, sežeň silnější a nebo dej menší žárovku, bude stačit i šedesátka.
Jestli padá protože má problém tak už to asi nemá cenu.

Uživatelský avatar
Romanky
Příspěvky: 22
Registrován: 15 bře 2005, 01:00
Bydliště: Jihlava

#10 Příspěvek od Romanky »

Hned to zkusim ! Baterka je nova a ted naplno nabita. Kdyz to naskoci tak to nepiska, prerusovane to pizzo repracku cvaka jako rele.

Zkusil bych vymenit tyto odpory a pokud to nepujde tak bych to zabalil,,ale hodnoty neznam.

Ze site to nejde protoze je implz. zdroj KO,,
Přílohy
DSC021.JPG
(179.06 KiB) Staženo 454 x

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Vogon »

Pokud je baterie nová a nabitá, tak padá měnič.
Vzhledem k tomu, že žárovka jede alespoň chvíli, je výkonový můstek v pořádku. Problém bude pravděpodobně v budičích možná i procesor. To by odpovídalo i původní závadě; vadný zdroj.
Myslím si že UPS je KO a oprava nebude úspěšná.

Uživatelský avatar
Romanky
Příspěvky: 22
Registrován: 15 bře 2005, 01:00
Bydliště: Jihlava

#12 Příspěvek od Romanky »

Ok,dekuji za odpoved,zitra mi prijde jeste jeden , pry sama zavada, je to divny ,tato zavada se asi stala ze baterky byli asi KO a zatezovalo to impulzni zdroj, jinak si nedovedu vysvetlit proc to odeslo jaka byla pricina ?
Pokud bude stejne i to co zitra mi donese tak je to jasny ,ze baterky nechali
az do O V.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od Vogon »

Hloubka vybití baterie projev této vady nijak neovlivní.
Problém je prostě v součástkách a obvodovém řešení - levné součástky a nedotažený návrh.
APC tyhle typy vaří doslava ze zbytků a co pár tisíc v serii obměňuje zapojení. Po pár měsících to bude zase jiná vada, jiné revize PCB.

Uživatelský avatar
Romanky
Příspěvky: 22
Registrován: 15 bře 2005, 01:00
Bydliště: Jihlava

#14 Příspěvek od Romanky »

Jo uznavam ze to opravdu nema cenu,prosedel jsem u toho trochu casu a na nic jsem neprisel. Druhy APC je stejna vada soucastek, akorat tam odesla dioda navic D9.pozice.

R87 - 10 ohm
R32 - 1 ohm
R48 - 1 ohm
R50 - 1 ohm
R58 - 1 ohm

Uživatelský avatar
tvdigital
Příspěvky: 14
Registrován: 04 úno 2010, 01:00

#15 Příspěvek od tvdigital »

ahoj, taky mám CyberFort 500 doma. Začala zlobit občasným zapískáním a zkončilo to trvalím pískáním. Teď po zapnutí okamžitě píská a svítí LED overload, přitom je z ní vše odpojené. Nesetkal jsete se někdo s tímto problémem?

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“