Tisk DPS na 3M fólie - tisk na laserovce

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
9009

Tisk DPS na 3M fólie - tisk na laserovce

#1 Příspěvek od 9009 »

Sehnal jsem fólie 3M Inject Transparency Film urèené pro potisk v inkoustovce(píšou pro všechny druhy inkoustových tiskáren HP). Jenže já nemám inkoustovku. Zajímalo by mne, zda mohu tyto fólie použít i v laserový tiskárnì od HP a jak je to s kvalitou/kontrastem pøi tisku inkoustovou èi laserovou tiskárnou. Co je lepší pro DPS?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Nie, v laserovke sa to pouzit nesmie. Do laserovky musia ist folie, ktore su na to urcene, tzn. znesu tu vysoku teplotu. Ina folia sa ti nalepi na zapekaci valec a znici ho.

9009

#3 Příspěvek od 9009 »

A jak je to s kvalitou tisku na ty fólie v inkoustovce? Jinak pøedpokládám že ty fólie se tam mají dávat tak, aby se potiskla taková ta zvrásnìná strana že?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ano, presne tak. Na tej hladkej strane by sa atrament rozmazal. Kvalitu neviem, na plosaky som neskusal.

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#5 Příspěvek od renda15 »

Inkoustovek jsem zkoušel několik typů, materiálů rovněž a výsledek nebyl použitelný nikdy. Dnes tisknu na lasarovce, motiv přežehluju na termolisu a nemám s tím sebemenší problém.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Jestli nemáš a nehodláš použít inkoustovku, tak jsi ty fólie sháněl úplně zbytečně, asi jako kdybys koupil uzený bůček pro vegetariána. Princip tisku je úplně jiný a tomu odpovídají úplně jiné vlastnosti povrchu média.

9009

#7 Příspěvek od 9009 »

Já jsem nejdøíve sehnal fólie a pak koupil tiskárnu protože jsem žádnou nemìl. Musím øíct, že tak dobré výsledky jako s tou inkoustovkou na tyhle fólie jsem ještì nemìl. Když jsem to tisknul na pauzák na laserovce u kámoše tak to bylo o dost horší ten výsledek.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“