Rozdeleny HDD, posledni log. jednotka nejde naformatovat

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Rozdeleny HDD, posledni log. jednotka nejde naformatovat

#1 Příspěvek od robo »

Mam disk ktery je rozdelen na primarni a dve logicke jednotky. Posledni jednotka nejde naformatovat. Tak jsem pres Partitionmagic 8 jednotku odstranil, vytvoril a chtel naformatovat. To posledni, formatovani se nedokonci, pc se po dlouhe dobe necinosti restartuje. Nejde format na fat, ntfs ani na linux. Priradit k prvni logicke jednotce se mi nechce. Mam na te casti druhy WinXP a nerad bych to dok*rvil. Celkova velikost disku je 20GB. Prosim poradte co s tim. Dik

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od robo »

Ten disk je rozdelen na C, D, E. Na C je jeden system, na D je druhy a E je uloziste dat. Ani z jednoho systemu se mi nepodarilo E naformatovat. Tak jsem zkusil ze naformatuji E jako pred novou instal. systemu. Formatovani jsem zvolil pomale. Na trech mistech to trosku zatvrdlo. Dojelo 100 procent. Uz jsem se chtel radovat. Cekal jsem jeste na kontrolu disku. Na te 100 to zuuustalo doost dlouho. Jenze pote nenasledovala kontrola disku. Uvidel jsem text ze formatovani nemohlo byti dokonceno kvuli chybe disku........ Tak opet nic. Uz neverim ze by to slo naformatovat. Kdyz jsem kopiroval jeste pred formatem kratke avi soubory z E na C, o celkove velikosti 1,82 GB, tak to trvalo snad tri hodiny. Uz jsem zacal tusil ze z diskem neco nebude v poradku. A pustil jsem se do te operace proto, ze kdyz jsem neco stahoval z netu na E tak po par procentech stahovani opera zatuhla a pomohl pouze restart. Zatuhl i explorer. Pritom kdyz stahuji data na C tak je opera pouzitelna. Akorat na 99.9 procentech to zustane chvilku stat. To nevim proc. Asi probiha overovani stazenych dat- velikost a co ja vi co jeste. je to postarsi P3 s 256ram.
Ted jsem koukl jaky je system souboru E. Je to RAW

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Pravdepodobne mas vadny disk. Pozri sa do SMARTu.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od stepa »

rnbw píše:Pravdepodobne mas vadny disk. Pozri sa do SMARTu.
Presne tak.

Zkus jeste schvalne rozdelit tu posledni cast na pul a zkusil naformatovat, jestli pujde ta prvni, nebo druha pulka.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Testovat to budu az v nedeli. Tak prijimam navrhy a napady co se s tim da delat. Taky me mnapadlo tu treti cast rozdelit. Na velkou a malinkou cast. To minimum bych ozelel. Velikost toho Ecka je pomali 8GB. Coz je skoda vzhledem k celkove velikosto 20GB. Kdyz jsem pred tim zkousel scandisk tak zadnou chybu na Ecku nenasel. Zacal jsem do toho vrtat kvuli ukladani dat z netu, jak jsem uz psal.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Nevymyslaj a pozri sa do toho SMARTu.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#7 Příspěvek od galjo »

Divím sa že 20 GB disk ešte rozdeluješ... keby to bolo 160 GB tak nič nepoviem.. 8O

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Jestli není zakopanej pes právě v tom rozdělení :wink:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

Vim ze rozdelovat dvacitku je asi blbost. U me je to takhle. C: tam je aktualizovany system s sp3. kvuli netu. Na D: je system kde neni aktualizace. Ani net. Potrebuji rozjet a pouzivat jeden soft ktery po nejake aktualizaci prestane korektne fungovat. Je to vyzkousene. Bohuzel to neni az tak komercni zalezitost. Takze pod XP funguje. Ale asi pod xp v jeho rane fazi. Chtel jsem tam mit jeden system pro vse. No a E je uloziste dat zpracovane timto softem z D 1.28GB + neco z netu. Predelavat system na C, pripade nutnosti se mi moc nechtelo. I kdyz puvodne jsem si to nedovedl predstavit. Pak jsem zuzil dulezitost na email, zalozky....,.,co je v opere. A par souboru ktere uz na jinem pc nemam a ani nevim kde jsem je sehnal, a potrebuji je. Holt format je obcas uzitecny :) Ale 1,82GB z E to je pro me moc dulezite. Tak jsem slozku docasne umistil na C: Chvilku to bude muset vydrzet.
Naposledy upravil(a) robo dne 17 črc 2009, 12:03, celkem upraveno 1 x.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od Andrea »

Stahni si z netu SeaTools a zkontroluj ten disk.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od robo »

Ten SeaTools jsem uz otestoval. Ale SMART jsem z nej nejak nedostal. Bylo uz po pulnoci. Ja mel strach ze se neco pos*re. U me je kriticka hodina pulnoc. Takze se znazim po pulnoci nedelat nic duleziteho, jinak to byva katastrofa. Na SMART pouziji jiny soft. Je jich dost.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

To máš recht, po půlnoci raději ani nespi abys neumřel ve spánku :wink:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od robo »

To p32:

Si z meho problemu delas kozi, ale po pulnoci fakt nejsem v dobre kondici. Pokud nedodrzim pulnocni pravidlo, tak se rano nestacim divit co jsem to provedl v noci za prasarnu. A rano je moudrejsi vecera. :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Kozi nebo kozy, to je fuk. Já nejsem ve své kůži už 30 let a k tomu jsem se narodil ve špatném stétě na šptném kontinentu. A nestěžuji si. :wink:

Řekl bych naprosto zbytečné problémy s 20 GB harddiskem. Kdybys chtěl 30 GB, tak to tady leží a nikdo to nechce. :cry:

Uživatelský avatar
Hru
Příspěvky: 168
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Chomutov

#15 Příspěvek od Hru »

skoušel jsi formát E:z instalačního CD win XP,to by mělo fungovat bez probémů,jen nezapomeň včas stopnout instalaci,formát z jednoho nebo druhého instalovaného sytému ti nejde proto,že oba systémy mají tento oddíl jako společný

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“