Philips 21PT1653/58P, chassis L6.2

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oprtel
Příspěvky: 46
Registrován: 04 pro 2005, 01:00
Bydliště: Praha

Philips 21PT1653/58P, chassis L6.2

#1 Příspěvek od oprtel »

Zdravím všechny a prosím o radu. Jedná se o síťovou část TVP Philips, typ 21PT 1653/58P. Na chladiči je umístěn - tranzistor nebo tyristor - v pouzdře TO220 s označením 3828 a pod označením výrobce MALAYSIA je ještě označení P4NA40FI. Podle mého názoru se pravděpodobně jedná o tyristor, protože na základní desce je u jednoho vývodu tohoto prvku označení "G" oproti tranzistorům, u kterých jsou označení klasická. Děkuji všem předem za pomoc. M.j. nabízím dokumentace a schemata televizorů, ev. i některé ND.

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#2 Příspěvek od achil »

To je FET.STP4NA40FI je celé označení. Na pouzdru se to zkracuje.

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizor Philips

#3 Příspěvek od PetrK »

oprtel píše:...... M.j. nabízím dokumentace a schemata televizorů, ev. i některé ND.
Hmm, to je zajímavé. Ale FET od tyristoru nepoznáš asi ani podle toho schema.... :roll:
**** Petr ****

coat
Příspěvky: 68
Registrován: 13 čer 2007, 02:00
Bydliště: BRNO

TV nejde zapnout

#4 Příspěvek od coat »

Zdravím. Nevím jestli mám ten stejný problém. Tahle TV mi najednou přestala z ničehonic fungovat, pokud zapnu síťový výpinač vůbec nic se neděje, LED se nerožne, vůbec nic. Zkusil jsem demontovat kryt. Síťový přívod, vypínač i pojistka jsou v pořádku, nevíte kde by mohl být problém.
Díky za rady.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

Re: TV nejde zapnout

#5 Příspěvek od Killroy »

coat píše:Zkusil jsem demontovat kryt. Síťový přívod, vypínač i pojistka jsou v pořádku, nevíte kde by mohl být problém.
Ještě někde jinde a zcela upřímně - vzhledem k tvým znalostem mimo tvoje schopnosti..

Killroy

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

Re: TV nejde zapnout

#6 Příspěvek od mirosne »

coat píše:Zdravím. Nevím jestli mám ten stejný problém. Tahle TV mi najednou přestala z ničehonic fungovat, pokud zapnu síťový výpinač vůbec nic se neděje, LED se nerožne, vůbec nic. Zkusil jsem demontovat kryt. Síťový přívod, vypínač i pojistka jsou v pořádku, nevíte kde by mohl být problém.
Díky za rady.
Kontrola zdroja resp.odľahčiť sekundár.No podľa tvojho popisu by som to zveril do odborných rúk,aby si nenarobil viac škody ako osohu.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“