výměna nového laseru do dvd

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

výměna nového laseru do dvd

#1 Příspěvek od joza »

Potřeboval bych poradit s výměnou laseru, mam dvd oxigen a v něm je mechanika od sony khm310 která přestala brát cd a dvd-nemůže je přečíst. Koupil jsem tedy nový v AME, odstranil jsem cínoví propoj který byl na novém laseru( okoukal jsem že na starém nebyl) s propojem mi nesvítila optika ale čočka se pohybovala po odstranění propoje optika svítí a hýbese ale stejně nenačte dvd. Co dělám špatně. Dík

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#2 Příspěvek od sasaopravar »

A to ten laser jsi objednaval bez toho aniž by zjistil čim to doopravdy je?
Ještě otazka-měnils jen laser nebo celou mechaniku?
Naposledy upravil(a) sasaopravar dne 21 črc 2009, 22:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#3 Příspěvek od joza »

Tak většinou to je optikou tak sem to risk. Těd jsem pročetl že 20% optik je vadných. Mam objednat další? Je to dobrý domácí kino a loučit se sním nechci.

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#4 Příspěvek od joza »

Poslali celý střed mechaniky.

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#5 Příspěvek od sasaopravar »

Ta optika nemusi vubec byt vadni,už se to hodně tady probiralo-motor pak propojovaci voodič z laseru na desku.

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#6 Příspěvek od joza »

Propojovací vodič jsem proměřil a zkoušel jsem i prohodit jen optiku na lyžině do původní mechaniky, tím jsem vyloučil motorky.

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#7 Příspěvek od sasaopravar »

joza píše:Poslali celý střed mechaniky.
Maš na mysli laserovou jednotku kterou jsi pak musil usadit do těch vodicich kulatin?

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#8 Příspěvek od joza »

Dostal jsem vnitřní část mechaniky ta co je na 4 gumových spojek. Tu jsem prohodil místo původní a odstranil jsem i propoj na optice. to nešlo tak jsem zkusil tedy prohodit jen optiku tu co je na lyžině a bylo to stále stejné.

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#9 Příspěvek od sasaopravar »

Hm hm... :upset:
Napěti zdroje sedi?Co ten přistroj zahlasi když už nic nenačte?

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#10 Příspěvek od joza »

napětí to má a hlásí to-no disk. Chvíli to otáčí s dvd přesněji dvakrát po dobu 3vteřin(hledá) a pak to hodí hlášku no disk

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#11 Příspěvek od sasaopravar »

Hledej dal,ten plochy kabel vyměň za novy-jinak nemaš jistotu že to neděla prasklinka.Vyška stolečku dobra?Dalši možnost je proletovat konektory a desku,kolem procesoru zejmena.Jestli je vadny laser lze zjstit 100% jen na funkčnim přehravači.Ale možny to je.

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#12 Příspěvek od joza »

Tak jsem si od kamaráda po dlouhém přemlouvání půjčil dvd přehrávač sony který má stejnou optiku, přehodil jsem ji celou a ta mi maká, tak je to na 100% vháji. Nemá se ještě něco rozpojit nebo spojit na nových optikách?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od Sendyx »

Je ta optika dodávaná jako seřízená ? Včera jsem studoval servismanuál jednoho ne moc drahého křápu a dost mne vyděsilo, co vše se musí udělat při výměně optiky. Nepříjemné je to, že v ČR asi ani nikdo nemá k tomuhle vybavení :roll: .

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#14 Příspěvek od joza »

Tak to nevím, ze zofalství jsem ještě zkoušel trochu ladit trimry ale žádná změna k lepšímu.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#15 Příspěvek od fero7 »

Sendyx píše:Je ta optika dodávaná jako seřízená ? Včera jsem studoval servismanuál jednoho ne moc drahého křápu a dost mne vyděsilo, co vše se musí udělat při výměně optiky. Nepříjemné je to, že v ČR asi ani nikdo nemá k tomuhle vybavení :roll: .
Optika moze byt dodavana ako prednastavena, iba ak sa dodava ako originalny nahradny diel od prislusneho vyrobcu (vyrobcu zariadenia).
To vsak nevylucuje povinnost vykonat kontrolu alebo donastavenie.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “