Tesla RF7240TSP2SM100 rozširovanie obrazu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durinov
Příspěvky: 50
Registrován: 31 črc 2009, 02:00

Tesla RF7240TSP2SM100 rozširovanie obrazu

#1 Příspěvek od durinov »

Nevedel,by mi niekto poradiť,kde zoženiem bezplatne schému na tv RF7240TSP2SM100.Vyskytla sa mi porucha,pri ktorej sa obraz rozšíril po rohoch obrazovky.Dlho netrvalo,až kým neodpálilo VN tranzistor 2SC5331 a spolu sním aj dvojdiodu F60B150DS.Po výmene týchto tranzistorov sa síce rozbehol,ale schybou ako predtým.Nazdávam sa,že je vadný jeden z kondenzátorov,ktorý stratil svoju kapacitu.Keby náhodou niekto sa stretol s podobnou chybou,tak nech poradí.
Naposledy upravil(a) durinov dne 31 črc 2009, 13:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od TomasX »

S takovou závadou jsem se setkal, už několikrát.
A vždy jsem na ní vydělal 500 Kč.
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
durinov
Příspěvky: 50
Registrován: 31 črc 2009, 02:00

#3 Příspěvek od durinov »

Keď,už si macher vtomto obore,rada by som sa dozvedela,ako si odstránil,podobné chyby.Ja narozdiel od teba nezarábam na opravách TVprijímačoch,ale venujem sa tomu príležitostne.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

durinov píše:Nevedel,by mi niekto poradiť,kde zoženiem bezplatne schému na tv RF7240TSP2SM100.Vyskytla sa mi porucha,pri ktorej sa obraz rozšíril po rohoch obrazovky.Dlho netrvalo,až kým neodpálilo VN tranzistor 2SC5331 a spolu sním aj tranzistor F60B150DS.Po výmene týchto tranzistorov sa síce rozbehol,ale schybou ako predtým.Nazdávam sa,že je vadný jeden z kondenzátorov,ktorý stratil svoju kapacitu.Keby náhodou niekto sa stretol s podobnou chybou,tak nech poradí.
F60B150DS - není tranzistor :!: , ale "dvojdioda" (Damper+modulace) v diod. modulátoru.
Píšeš, že jsi ji vyměnil - sehnals originál, či jsi dal nějakou náhradu :?: (Stejnou použili v tvp OVP, takže je sehnatelná !!).

Sháníš schéma (jako ostatně každý, kdo sem "sotva nakoukne"), ale typ šasi neuvedeš - mělo by se snad někde nalézt (typ. štítek, potisk na šásku, ......... !?) :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
durinov
Příspěvky: 50
Registrován: 31 črc 2009, 02:00

#5 Příspěvek od durinov »

kokun píše:
durinov píše:Nevedel,by mi niekto poradiť,kde zoženiem bezplatne schému na tv RF7240TSP2SM100.Vyskytla sa mi porucha,pri ktorej sa obraz rozšíril po rohoch obrazovky.Dlho netrvalo,až kým neodpálilo VN tranzistor 2SC5331 a spolu sním aj tranzistor F60B150DS.Po výmene týchto tranzistorov sa síce rozbehol,ale schybou ako predtým.Nazdávam sa,že je vadný jeden z kondenzátorov,ktorý stratil svoju kapacitu.Keby náhodou niekto sa stretol s podobnou chybou,tak nech poradí.
F60B150DS - není tranzistor :!: , ale "dvojdioda" (Damper+modulace) v diod. modulátoru.
Píšeš, že jsi ji vyměnil - sehnals originál, či jsi dal nějakou náhradu :?: (Stejnou použili v tvp OVP, takže je sehnatelná !!).

Sháníš schéma (jako ostatně každý, kdo sem "sotva nakoukne"), ale typ šasi neuvedeš - mělo by se snad někde nalézt (typ. štítek, potisk na šásku, ......... !?) :cry:
  • Ďakujem,za upozornenie na zámenu dvojdiody za tranzistor.F60B150DS zoženieš na internetovej stránke http://avelmak.sk ,kde ju ponúkaju od troch výrobcou.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

durinov píše:
kokun píše:
durinov píše:Nevedel,by mi niekto poradiť,kde zoženiem bezplatne schému na tv RF7240TSP2SM100.Vyskytla sa mi porucha,pri ktorej sa obraz rozšíril po rohoch obrazovky.Dlho netrvalo,až kým neodpálilo VN tranzistor 2SC5331 a spolu sním aj tranzistor F60B150DS.Po výmene týchto tranzistorov sa síce rozbehol,ale schybou ako predtým.Nazdávam sa,že je vadný jeden z kondenzátorov,ktorý stratil svoju kapacitu.Keby náhodou niekto sa stretol s podobnou chybou,tak nech poradí.


F60B150DS - není tranzistor :!: , ale "dvojdioda" (Damper+modulace) v diod. modulátoru.
Píšeš, že jsi ji vyměnil - sehnals originál, či jsi dal nějakou náhradu :?: (Stejnou použili v tvp OVP, takže je sehnatelná !!).

Sháníš schéma (jako ostatně každý, kdo sem "sotva nakoukne"), ale typ šasi neuvedeš - mělo by se snad někde nalézt (typ. štítek, potisk na šásku, ......... !?) :cry:

Ďakujem,za upozornenie na zámenu dvojdiody za tranzistor.F60B150DS zoženieš na internetovej stránke http://avelmak.sk ,kde ju ponúkaju od troch výrobcou.
No, ale na 2 otázky vlastně žádná odpověď :cry:

To, že je mají v AVELMEKu "od troch výrobcov" (spíše od jednoho, ale za trojí ceny :lol: ) - tím jsi neodpověděl(a?), zda je použit originál :roll: :cry:
A na otázku o šasi - ani ťuk :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

Teď jsi tu přítomen(a) na fóru - ten TVP "opravdu nemá šasi" :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
prextid
Příspěvky: 92
Registrován: 31 bře 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od prextid »

neries uz viac a previn alebo zozen cievku rozmeru je zpecena
To na čo prideš sám nikdy nezabudneš, To čo ti niekto poradí to ako keby si našiel......

Uživatelský avatar
prextid
Příspěvky: 92
Registrován: 31 bře 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od prextid »

durinov píše:
TomasX píše:S takovou závadou jsem se setkal, už několikrát.
A vždy jsem na ní vydělal 500 Kč.
Keď,už si macher vtomto obore,rada by som sa dozvedela,ako si odstránil,podobné chyby.Ja narozdiel od teba nezarábam na opravách TVprijímačoch,ale venujem sa tomu príležitostne.
si macher ako sa ti to podarilo???
To na čo prideš sám nikdy nezabudneš, To čo ti niekto poradí to ako keby si našiel......

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#10 Příspěvek od fero7 »

kokun píše: "od troch výrobcov" (spíše od jednoho, ale za trojí ceny )
Neviem ci sa v tom nevyznas Ty, alebo sa vyznas a vedome zavadzas inych? Alebo si pleties dojmy s pojmami?
V ponuke je dioda od troch DODAVATELOV! 2 z nich su originalne nahradne diely.
Kazdy si moze vybrat co chce.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“