Chassis 11AK30A11

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
promise
Příspěvky: 111
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00

Chassis 11AK30A11

#1 Příspěvek od promise »

Prosím o radu- asi po ètvrt hodinì provozu na pinu 49 Hout signálového procesoru(STV2248H X32) zmizí H impulsy a na pinu je 8V.Po nìjaké dobì (asi 5min)kdy je tv vypnutá jde znovu zapnout.Napájecí napìtí jsou ok.Dik za radu.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Robosand »

To šasi máš v akom TVP? JVC, Westel, Sharp, Pana, LG... Sú rozdielne.
Robo...

Uživatelský avatar
promise
Příspěvky: 111
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00

#3 Příspěvek od promise »

Tv je PROLINE , kdo to dìlá nevím.Nejvíc se tomu podobá šasí od tv JVC

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

promise píše:Tv je PROLINE , kdo to dělá nevím.Nejvíc se tomu podobá šasí od tv JVC
Zase, jako vždycky - to nejde zrovna při otevření vlákna udat vše, co jde a co může být potřeba? :roll: :cry:
Značka, model TVP a typ chassis - tento PROLINE bohužel žádný model nemá. :cry: :cry: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
promise
Příspěvky: 111
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00

#5 Příspěvek od promise »

Myslím, že jsem uvedl chassis, videoprocesor, myslím že tomu kdo ví a má chu￾ poradit to staèí.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#6 Příspěvek od Mysteri »

promise píše:Prosím o radu- asi po čtvrt hodině provozu na pinu 49 Hout signálového procesoru(STV2248H X32) zmizí H impulsy a na pinu je 8V.Po nějaké době (asi 5min)kdy je tv vypnutá jde znovu zapnout.Napájecí napětí jsou ok.Dik za radu.
Skús chladiaci sprej. Je síce drahší, ale pomôže a vydrží aj 2-3 roky.

Uživatelský avatar
gigi25
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2009, 02:00

#7 Příspěvek od gigi25 »

Ak to má v koncovom stupni horizontálneho rozkladu kapacitný delič na kolektore pre spätnú väzbu na procesor,tak skús vymeniť spodný kondenzátor tohto deliča tzn. ten,ktorý je pripojený jedným vývodom na kostru.
Maju hodnotu radove niekoľko nF až po cca 100nF./ podľa použitého šasi./
Teplom sa môže znižiť kapacita tohto kondenzátora,tým sa zmení napätie spätnej väzby a procesor reaguje tak ako má tzn.vypína výstup!
Dôrazne upozorňujem dodržať hodnotu kondenzátora´,lebo aj nový môže mať zniženú kapacitu.Doporučujem to zmerať.
Ak to nepomôže,tak potom snaď už len ten procesor!
Nemôžem však vylúčiť ani VN trafo./závitový skrat/ V tom prípade by podľa mňa pri vypnutí odišiel "hajty tetén" aj Tranzistor. Alebo sa mýlim?

Uživatelský avatar
promise
Příspěvky: 111
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00

#8 Příspěvek od promise »

Omlouvám se za pozdní reakci, forum jsem poslední dobou moc nesledoval. Kapacitní dìliè tam je. Kondenzátory jsem nemìøil, ale sledoval jsem úroveò impulsù na dìlièi( 80V) a na Hsync procesoru (6V) i LFB. Úrovnì se až do vypadnutí puslù na Hout nijak nemìní.Na vn trafo to nevypadá, v dobì kdy tv nejde zapnout se pøi pokusu o zapnutí na Hout žádné pulsy neobjeví ,ten jen pøejde na ss úroveò 8v.
Dík za reakci ,už jsem ani žádnou neoèekával.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#9 Příspěvek od Robosand »

promise píše:Prosím o radu- asi po čtvrt hodině provozu na pinu 49 Hout signálového procesoru(STV2248H X32) zmizí H impulsy a na pinu je 8V.Po nějaké době (asi 5min)kdy je tv vypnutá jde znovu zapnout.Napájecí napětí jsou ok.Dik za radu.
Dúfam, že HOUT meraš na 48-čke. Procesor nie je náhodou STV223x?
Robo...

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#10 Příspěvek od Robosand »

Zmeraj C618 a C619 v kolektore BU-čka, keď budú dobré, oprav na nich stuďáky. Signál Hsync môže práve tu po čase "zmiznúť", procesor to vyhodnotí ako chybu a "vypne" TVP do stanby.
Vyššie to už bolo spomenuté.
Dá sa to zmerať aj dvojkanál. skopom, napichnúť sa na pin 40 procesora a na pin 48 sign. procesora. Signál Hsync zanikne skôr, než Hout.
To ale musíš zistiť sám.
Robo...

Uživatelský avatar
promise
Příspěvky: 111
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00

#11 Příspěvek od promise »

Ano , mìøím na pinu 48, je tam STV2248Hx32, ten jsem zkusil vymìnit ale bez úspìchu. Zkusím co navrhuješ, je to èasovì nároèné ,nìkdy tv bìží tøeba hodinu. Zkoušel jsem všelijak procesory a okolí ohøívat abych uspíšil vypadnutí ale bez viditelného vlivu.

Uživatelský avatar
promise
Příspěvky: 111
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00

#12 Příspěvek od promise »

Pro jistotu jsem tedy zmìøil oba kondenzátory, mají mít kapacitu 8n2 a 100n a jsou oba dobré.Napìtí na dìlièi je takové jak jsem uvedl výše.To s tím mìøením Hout a Hsync není jen tak.Nemùže zmizet Hsync a bìžet Hout, pøepokládalo by to, že se pøeruší cesta signálu Hsync nìkde od dìlièe k pinu 40 procesoru. Jak dlouho by asi trvalo ,než by po sbìrnici došlo k zablokování Hout, víte to nìkdo?Pro upøesnìní-tv nepøejde do stanby,vše bìží dál (zvuk, Vout)

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#13 Příspěvek od Robosand »

promise píše:Pro jistotu jsem tedy změřil oba kondenzátory, mají mít kapacitu 8n2 a 100n a jsou oba dobré.Napětí na děliči je takové jak jsem uvedl výše.To s tím měřením Hout a Hsync není jen tak.Nemůže zmizet Hsync a běžet Hout, přepokládalo by to, že se přeruší cesta signálu Hsync někde od děliče k pinu 40 procesoru. Jak dlouho by asi trvalo ,než by po sběrnici došlo k zablokování Hout, víte to někdo?Pro upřesnění-tv nepřejde do stanby,vše běží dál (zvuk, Vout)
No toto ma zaskočilo, ja som to predtým pochopil, že TVP prejde do stanby.
Reakčný čas mikroprocesora bude predpokladám okolo pol sekundy, pretože μPC si tento jav ešte chvíľu overuje.
P.S. 5 min., ako si v úvode spomínal, pri anolog. skope (aj ja mám iba analog - Tektronix 2225) by som to vydržal, ale hodinu asi nie. Tu by sa zišiel skôr pamäťový, ale nekompikujme situáciu. Tie 2 kondíky kapacitu majú, ale majú aj izolačnú pevnosť? Aj tú by trebalo zmerať.
Robo...

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#14 Příspěvek od Robosand »

No asi neviem čítať, píšeš po štvrť hodine, aj to je zvládnuteľné. Ešte by som skúsil, hoci sa takto nerád vyjadrujem - skúšku poklepom. Jemne poklep po tých C, pritom sleduj priebehy. Možno urýchliš vypnutie RKS.
Robo...

Uživatelský avatar
promise
Příspěvky: 111
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00

#15 Příspěvek od promise »

No ano, napsal jsem ètvrt hodiny,mìl jsem napsat v naprosto nepravidelných intervalech od cca10min až po hodinu ale ani to není pøesné.Možná ani dùležité. Nìjaké poklepávání(na to mám zvláštní gumovou palièku)nemá v liv, nefunguje ani kroucení plošòáku a podobné zákroky.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“