elektronkový mikrofonní předzesilovač

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

elektronkový mikrofonní předzesilovač

#1 Příspěvek od mmjuz »

Prosím vás, nemá někdo zkušenosti se stavbou lampového mikrofonního předzesilovače? Už nad tím přemýšlím delší dobu, schémat postahovaných spoustu, ale nějak se zatím neodvažuji. Drátovat to na očka jako kytarové kombo se mi nechce, ať to moc nešumí. Neprodal by někdo vyzkoušený návrh na plošňák? Samozřejmě to nechci na komerční účely.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

proč se ti nelíbí pájet součástky na očka? Mám s tím jen dobré zkušenosti :wink:
seženeš patice do DPS? jak ty DPS patice pak uchytíš do šasi?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

No přes DPS , Ti nedošlo .

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#4 Příspěvek od mmjuz »

Patice do desky se dají koupit stejně jako do šasi. Když budu tahat signál drátama z oček na patice, zbytečně budu riskovat nárust šumu. Poprosil mě o to kamarád - majitel prestižního studia. Nikde jinde se asi ani takováhle věc dnes nepoužívá. Proto nechci nic podcenit.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#5 Příspěvek od Maskot »

Dosti zajimava teorie o narustu sumu,poprosim o zduvodneni.Take myslim,ze prestizni studio by asi nemelo byt vybavovano stylem reknu kamosovi,on neco spichne.Profi a prestiznich zarizeni je na trhu dostatek.
P.S. Az to das dohromady soupni sem fotky a neco z mereni.

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#6 Příspěvek od mmjuz »

Někdo holt rád experimenuje a nespokojí se s tím co má a další si zase dávají vyšší cíle a pak se trápí jejich dosažením.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Davidus »

BOBOBO píše:No přes DPS , Ti nedošlo .
přes DPS to jo, jako že tam budou zapájený, to jsem pochopil, ale jak budou pevně držet vuči plechovému šasi co bude nahoře? Zbytečně se to zesložití. Nebo to chce nacpat dovnitř? :roll: to přijde o to kouzlo
dle mého názoru je to nejhezčí když jsou patice přišroubované do kovového šasi. DPS k lampám moc nepatří .. nelíbí se mi tam moc. Vypadá to pak jak spotřebka, nebo takový ty televize s bakelitovejma paticema a DPSkama.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#8 Příspěvek od Maskot »

mmjuz píše:Někdo holt rád experimenuje a nespokojí se s tím co má a další si zase dávají vyšší cíle a pak se trápí jejich dosažením.
Zadna odpoved take odpoved,takze duvod narustu sumu oproti montazi na DPS zustane utajen.Snad alespon zverejnis vysledky,aby se dalo porovnat.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Davidus »

pokud vím tak největší šum by měl vznikat na přechodech mezi jinými kovy? Není to pravda? (pokud nepočítam součástky) Při provedení na DPS tam těch přechodů bude víc jak v kovovém šasi kde to bude pájeno přímo na patice.
Nejsem si tím ale jistý, snad někdo vyvrátí nebo potvrdí..

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Si dělám srandu . Pochopitelně do plechu , už jen pro stínění . Asi bych se podíval do staršího amára a jen bych to okopčil .

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Davidus »

a ještě by nebylo od věci dát na ty báně z venku takovej ten kovovej prezervativ. Zmenší to brum. Ikdyž zas to nevypadá moc esteticky. (snad víte co myslím)

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#12 Příspěvek od mmjuz »

No, moc jsem si nepomohl...
Čím kratší cesta, tím menší riziko, že se nachytá bordel. To se lépe praktikuje na dobře vychytané DPS, o kterou mi jde a kterou si, klidně to přiznám, netroufám navrhnout. Elky pochopitelně budou uvnitř krabice, která bude v rackové skříni, nejedná se o žádnou rekvizitu do obyváku hifisty. Existují i keramické patice do DPS na které se dají navléknout ocelové i hliníkové prezervativy vybavené pružinkou, která nám tak nějak elektronku fyzicky stabilizuje.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Davidus »

pokud to dobře navrhneš mužeš mít v šasi kde to propjíš mezi paticema kratší cestu než na DPS. Samozřejmě záleží na tobě...

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#14 Příspěvek od Maskot »

No pro zacatek snad inspirovat se necim takovym,ale pochopitelne v elektronkovem a parametrove daleko lepsim provedeni.

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#15 Příspěvek od mmjuz »

Davide, všechno jde, když se chce a já s touto eventualitou počítám. Připadlo mi ale jednodušší použít DPS, pokud by se dala sehnat.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“