Vybíráme pokosovou pilu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

Vybíráme pokosovou pilu

#1 Příspěvek od hrabosh »

Zdravím.

Doufám, že tímhle mírně off-topic příspěvkem nikoho nenas..štvu.

Vybírám otci k narozeninám elektrickou pokosovou pilu. On to má vysloveně na hobby použití, rozhodně s tím nebude řezat každej den. Podle mojeho odhadu to vytáhne tak 5x za rok :-)

Nevím, jestli má smysl kupovat nějakýho EINHELLa:

http://www.nejlevnejsihobby.cz/pila-pok ... -1310.html

Nebo jestli je to takovej šmejd, že to nevtydrží ani měsíc.

Máte někdo zkušenosti s nákupem takového stroje?

Díky

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Vzhladom na cenu a pocet pouziti bohato staci.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Značka má "mluvící" jméno - Ein Hell čili Jedno Peklo. Raději bych volil osvědčenou značku a šel do NAREXe, BOSCHe nebo Black&Deckera. I v případě hobby použití se totiž nedá vyloučit potřeba přeříznout něco masivnějšího, než lištu na rámeček k obrázku s průřezem 1 x 1,5cm, což je limit úspěšnosti Einhella.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hrabosh »

EKKAR píše:Značka má "mluvící" jméno - Ein Hell čili Jedno Peklo. Raději bych volil osvědčenou značku a šel do NAREXe, BOSCHe nebo Black&Deckera. I v případě hobby použití se totiž nedá vyloučit potřeba přeříznout něco masivnějšího, než lištu na rámeček k obrázku s průřezem 1 x 1,5cm, což je limit úspěšnosti Einhella.
To je fakt, ale nejlevnější Boschka, nebo Black&decker stojí aspoň 7000,-.
Mě zajímá, jestli nekdo takovou nějakou levnější pilu má a je/není s ní spokojenej. Třeba elektrickej hoblík má otec taky Ferm a je to v pohodě ...
Že Narex a Černej s Dekrem je lepčí vím, kvůli tomu jsem sem nepsal :o)

PS .. co tahle? http://www.rucni-naradi.cz/ferm-fkz-210n

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

mám několik věcí od Ferma a spokojenost, jsou docela robustní , rozhodně na materiálu nešetří, což se ale zase projevuje větší vahou to u některých věcí není dobré.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Ferm je o dost lepší, klidně bych ho koupil - mám dvě akuvrtačky od Fermu, u jedné mi bohužel destruktivně odešel akupack, pravděpodobně vnitřním zkratem článku, zdeformovalo to i rukojeť - ještě štěstí, že jsem ji v tý chvíli nedržel v ruce. Elektronika i motor s převody a sklíčidlem zůstaly OK, tak jsem ji "převedl" na pohotovostní službu ke stolu do kutlochu, kde ji napájí 6A trafo přes můstek 4 x KY708 s kondíkem 2m2/25V. To ale není chyba vrtačky, to je chyba výrobce článku - bohužel nějakej žlutej mor, jak taky jinak...
Mechanicky je ale Ferm hroznej dříč, jen chtěly obě hned po koupi rozebrat a naplnit pořádně vazelínou reduktor s planetovým převodem - to je asi tak 10x ztišilo a dosáhlo plynulý chod. O tomhle si Einhell nemůže nechat ani zdát.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mojza
Příspěvky: 327
Registrován: 01 zář 2006, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#7 Příspěvek od mojza »

Einhell jako značku považuji po svých zkušenostech za výrobce dost mizerného nářadí. Ivan

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Davidus »

mě se ferm vrtačka rozpadla na 2 kusy když sem vrtal do hliníku. Ten předek s čelistma zustal v desce a v ruce sem držel zbytek, rozsypala se převodovka.. plastová, z takového světle hnědého plastu. Teď máme narexku a nechá si líbit víc.
Jinak teď se v obchodech objevuje jakejsi dovozce trade cosi. Otec od nich koupil brusku, pač z té naší staré se vysypaly hliníkový kusy. Ta bruska nová stála 200kč, když brousim tak nevim či to jede na naftu nebo na elektriku zvuk to dělá stejnej a kouří se z toho taky :lol: už máme druhou první reklamována
EKKAR> z toho akupacku mam články kdybys chtěl, jeden nabíjím z panelu. (1200mAh)

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od michalnb »

V týchto veciach som za výrobky omarkované značkou TESCO. V dvoch rokoch známy vystriedal asi 10-15 vŕtačiek (stále ako jeden kus). Oni svoje veci (pokiaľ nemajú rozbitý kryt) totižto menia kus za kus(sú to v podstate prvopredajcovia, takže reklamácia prebieha na mieste).
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
p1p4
Příspěvky: 76
Registrován: 25 led 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od p1p4 »

Davidus píše:mě se ferm vrtačka rozpadla na 2 kusy když sem vrtal do hliníku. Ten předek s čelistma zustal v desce a v ruce sem držel zbytek, rozsypala se převodovka.. plastová, z takového světle hnědého plastu. Teď máme narexku a nechá si líbit víc.
Jinak teď se v obchodech objevuje jakejsi dovozce trade cosi. Otec od nich koupil brusku, pač z té naší staré se vysypaly hliníkový kusy. Ta bruska nová stála 200kč, když brousim tak nevim či to jede na naftu nebo na elektriku zvuk to dělá stejnej a kouří se z toho taky :lol: už máme druhou první reklamována
čéče, ja fakt nevim, jak to děláš, ale tobě se hned všechno rozsype a mě všecho drží. Flexa FERM - mám ji 2 roky, je furt jak nová (a to už sem ji zastavil :lol:), pak stojanovka einhel - dvanáctkou vrtákem do plnýho (do ocele) přežila. Jasně, každej stroj má svoje jistý omezení - ať už mechanicky, elektricky, případně obojí. Ale mě prostě všechno drží. Asi se k tomu chovam slušně, nebo mam z pr..le kliku na dobrý kusy :)
Vrtačky B&D mam 2, ještě ty starý, dvourychlostní, oranžový, je jim tak 25-30roků. Všechny jdou furt. Akuč Bosh - 2 roky, akumulátor furt dobrej.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#11 Příspěvek od Honza_dy »

Na hobby použití není špatný i nářadí AlphaTools z Bauhausu. Mám osobní zkušenost s několika různýmy kusy, které vlastním a nejsou špatný.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Obě výše jmenované noname značky přijely ze stejnýho žlutýho dvora , takže i ten pokos , když nebudeš mít štěstí , vydrží jen krátce . Ale jsou zde sáhodlouhá vyprávění o kupování elektronického šuntu a toto je jen jiná kategorie a máš to zadarmo . Pokud ten hliníkový stůl je rovný a to pravítko taky , tak to kup . V každém případě budeš ohodnocen snahou . Nekupuj internetově ! Ty rovinnosti si změř a milimetr je v tomto případě velká nerovnost !

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#13 Příspěvek od Hanizek »

Já zase můžu Einhell doporučit. Mám od nich vrtačku, jede tři roky a to ji vůbec ale vůbec nešetřím. Zkrátka hodně muziky za devět stovek.

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od hrabosh »

OK, dík všem. Zkusím toho Ferma s tím, že zkontroluju ten stůl a pravítko.

Jinak .. máte nekdo EPK 16, tu ruční kotoučovou pilu od NAREXu? Je s ní ten problém, že motor se sice točí, ale kotouč se při záběru zastavuje ... tam je nějaká spojka, nebo co? Nevíte?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Nevím jak u Narexu , ale u Bosche je převodové kolo na hřídeli "jen" nalisované . Takže při nárazu se protočí . No a po více protočeních je už uložení volné .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“