poškozená partition na paměťové kartě

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

poškozená partition na paměťové kartě

#1 Příspěvek od _luky_ »

Povedlo se mi nějak poškodit data na paměťové kartě (16GB SDHC). Samozřejmě, že k používání stačí kartu znovu naformátovat, ale mě jde o ta data na kartě. Nechtěla se načíst po zasunutí v čtečce do PC, tak jsem ji vytáhnul a vrátil zpátky a to už se načetla zdánlivě prázdná. Máte nějaký vyzkoušený program na opravu? Zkoušel jsem už několik různých programů, ale ty obvykle fungují jen s pevnými disky a že ve zdánlivě prázdné čtečce je karta si nějak nevšimnou. Jen funkce "undelete" v servant salamanderu hlásí "error reading boot sector".

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#2 Příspěvek od Petr-II »

Muj No.1 je Recuva. A je free. Dokonce vytahl data po factory reset mobilu!

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#3 Příspěvek od _luky_ »

Pěknej prográmek. Mám ale problém s tím, že čtečka se tváří jako prázdná a žádný soft, co jsem zatím zkoušel si s tím neporadí :(
Ještě mě napadá to zkusit zfomátovat a pak pustit data recovery....

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#4 Příspěvek od czatlantis »

nechcu strašit, ale pokud se karta tváří, jakože tam není tak zachránit data moc snadný nebude...

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#5 Příspěvek od Cust »

po formátu by data měla jít vydolovat taky, ale programy které znám nepotřebují aby tam byl funkční FS...
já jsem použil na HDD get data back (jsou dvě verze - NTFS a FAT)

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Je potøeba na kartì obnovit masterbootsektor s partition tabulkou. Když na kartì není žádná známá partition, tak èteèka nic nezpøístupní - jakoby tam karta nebyla.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#7 Příspěvek od _luky_ »

Anonym píše:Je potřeba na kartě obnovit masterbootsektor s partition tabulkou. Když na kartě není žádná známá partition, tak čtečka nic nezpřístupní - jakoby tam karta nebyla.
Asi potud je mi to jasné. Ale to, jak to provést mi už tak jasné není. Proto hledám program, který by takovou věc uměl nebo postup, který by byl trochu podrobnější...

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#8 Příspěvek od Petr-II »

A co za hlasku ti vypsal Recuva?

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#9 Příspěvek od _luky_ »

Petr-II píše:A co za hlasku ti vypsal Recuva?
Právě že žádnou, prostě to nenajde vůbec nic :(

Ve čtečce se to tváří, jako že tam není karta. Ale zkusil jsem to teď ještě kabelem k foťáku a tam už jako karta je, ale při otvírání to hodí nějakou I/O error, takže jsem do toho vkládal naděje, ale nic.

Takže jak obnovit "hlavičku"?

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

_luky_ píše:
Anonym píše:Je potøeba na kartì obnovit masterbootsektor s partition tabulkou. Když na kartì není žádná známá partition, tak èteèka nic nezpøístupní - jakoby tam karta nebyla.
Asi potud je mi to jasné. Ale to, jak to provést mi už tak jasné není. Proto hledám program, který by takovou vìc umìl nebo postup, který by byl trochu podrobnìjší...
Pøipojíš kartu pøes SPI tøeba k AVRku, najdeš kde je bootsektor té pùvodní partition (pokud nezmizel také) a pak podle toho vytvoøíš nový MBR. Jasné? :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Nezmysel - citacka vobec nevie o ziadnej MBR. MBR je jednoducho prvy sektor karty, z pohladu citacky je uplne rovnaky ako vsetky ostatne.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#12 Příspěvek od _luky_ »

Petr: Ba ne, vypíše to dole "The parametr is incorrect"

anonym: Jo to by šlo, jdu na to. No když je řeč o SPI, to by mohlo umět PRESTO od Asixu...[/b]

Návštěvník

#13 Příspěvek od Návštěvník »

rnbw píše:Nezmysel - citacka vobec nevie o ziadnej MBR. MBR je jednoducho prvy sektor karty, z pohladu citacky je uplne rovnaky ako vsetky ostatne.
Tak to nedìlá èteèka ale driver k ní, ale na SD kartì v èteèce (alespoò té co mám) nejde ve Widlích mazat ani vytváøet partition a jako logický disk vidím jen první partition na kartì, když jich je tam víc.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#14 Příspěvek od _luky_ »

Tak vážně. AVR tu nemám. Ale ve skříni mám PIC18 od Microchipu. Ale s prací s SD po SPI jsem zatím jen zběžně četl.

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#15 Příspěvek od Petr-II »

Pokud fotak "vidi" tu kartu, tak ji nech ve fotaku. Fotak pripoj do PC a spust na nej Recuva. Stale nic?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“