Zavada na TV Sanyo model C28EH85 chassis EB2-A28

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mous
Příspěvky: 2
Registrován: 11 srp 2009, 02:00

Zavada na TV Sanyo model C28EH85 chassis EB2-A28

#1 Příspěvek od Mous »

Chtel bych poprosit o radu.S touto zavadou jsem se jeste nesetkal.V televizi je specený kabel k vychylovacim civkam a jeden kontakt na tistaku u civek je uplne utavený a specený. Civky ted mají hodnoty: h-2,3ohmu a v-6.1ohmu.
Zavada se stala pri vyple tv v rezimu standby."prý se objevil nejaký flek na obrazovce a neco zasmrdelo"
Mohl by mi nekdo poradit s lokalizaci zavady nebo pripadne zkopirovat schema.

-zatim jsem opravil prívodní kabely a promeril soucastky ve vn casti.Hlavne kondy.Nenasel jsem zadnou vadu.
-tv funguje,ale civky se hreji -mel jsem to zaple par sekund
Nevi nekdo jake maji byt ohm.hodnoty vynutí civek pro obrazovku o uhlopricce 68cm ?
Diky
Naposledy upravil(a) Mous dne 11 srp 2009, 16:06, celkem upraveno 1 x.

neregistrovany

#2 Příspěvek od neregistrovany »

Lokalizacia zavady: "V televizi je specený kabel k vychylovacim civkam a jeden kontakt na tistaku u civek je uplne utavený a specený"
Oprava: opravit kable, skontrolovat suciatky hlavne zvitkove kondenzatory co idu z vychyl. cievok na zem a na kolektor RKS. Schemu nepotrebujes.

Uživatelský avatar
ICE
Příspěvky: 199
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#3 Příspěvek od ICE »

Mous píše: Zavada se stala pri vyple tv v rezimu standby."prý se objevil nejaký flek na obrazovce a neco zasmrdelo"

Dekuji!
ke kterým cívkám to bylo, V nebo H? Píšeš, že se to stalo při vyplé TV, to se obrazovka rosvítila?

Uživatelský avatar
Mous
Příspěvky: 2
Registrován: 11 srp 2009, 02:00

#4 Příspěvek od Mous »

Mous píše:Chtel bych poprosit o radu.S touto zavadou jsem se jeste nesetkal.V televizi je specený kabel k vychylovacim civkam a jeden kontakt na tistaku u civek je uplne utavený a specený. Civky mají 2,3ohmu a 6.1ohmu.
Zavada se stala pri vyple tv v rezimu standby."prý se objevil nejaký flek na obrazovce a neco zasmrdelo"
Mohl by mi nekdo poradit s lokalizaci zavady nebo pripadne zkopirovat schema.
Zatim jsem opravil zpecene kabely ,utavený vývod jsem pres 1ohm rezistor spojil s civkou a zkusebne zapnul tv nabehla i obrazovka sviti a obraz je posunut v levo.Rezistor by shorel.To je zatim vse radeji pockam na nejaký tip.
Dekuji!
Ten specený a odpadlý drat byl od horizontalní civky.
Zavada se mela opravdu stat v standby rezimu.Je mi to divne,ale tomu cloveku celkem verim..
Dekuji za typ na ty kondy...zkontroluji a dam vedet.
Jinak opravdu normalní clovek nesleduje tv v standby coz bych predpokladal,ale tuto tv meli v kuchynce a zrovna než schorela tak si toho vsimnuli ze se neco zobrazilo na obrazovce a nikdo ji nezapinal.
Ja tomu zatim taky moc nechci verit a pokusím se zatim vyresit proc schorely ty draty k cívce.
..tak jsem prosel vsechny kondy v vn casti a jsou ok.
Nemohou to byt jen ty civky nebo vn trafo?
Naposledy upravil(a) Mous dne 11 srp 2009, 13:11, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od workhard »

No moc lidí asi nesleduje telku ve Stand-By režimu :roll:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od otakarv »

Mous píše:ale tuto tv meli v kuchynce a zrovna než schorela tak si toho vsimnuli ze se neco zobrazilo na obrazovce a nikdo ji nezapinal.
No,pokuď v té kuchyňce se vaří a nevětrá se,nebo tam alespoň nemají odsávač par,tak potom bych tam televizor ani nedával.Já měl rádio na skříňce vedle plyňáku a vím co to je.Nešlo tu usazenou mastnotu s prachem smíchanou dostat pryč z toho rádia.
K těm vychylovačkám asi tolik,musel tam být studený spoj na kolíku a také,jak píše "neregistrovaný" mohou být(nebo nejspíše budou vadné další součástky souvísející s vychylovačkama.
Že byla ve stby. a shořelo to,tomu se dá věřit.Znám pár případů,co jim od TV vyhořel byt.Proto každého upozorňuji na tuto skutečnost.Avšak lidé jsou nepolepšitelní. :nevim:
Ono časem se mohla udělat vodivá cestička a byla jen otázka času,kdy se něco s něčím spojí. :cryink:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“