Indikátor otevřených dveří (lednice) se zpožděním

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Yenok
Příspěvky: 6
Registrován: 16 srp 2009, 02:00

Indikátor otevřených dveří (lednice) se zpožděním

#1 Příspěvek od Yenok »

Zdravím.
Koupil jsem novou lednici a ta bohužel oproti předchozímu modelu už nemá takový to chytrý pípátko co na mě po 30s řvalo, když jsem lednici špatně zavřel (a nebo když jsem stál u otevřené lednice a koukal do prázdna:-) ).
Tak bych tam chtěl neco takového nějak jednoduše dotvořit...
Normálně bych to vyřešil pomocí SMR-Tky s nastavením zpožděného rozběhu připojené na osvětlení lednice, ale moc se mi to nechce tam strkat - radši bych něco malého, bezpečného, s baterkou - indikace třeba zvenku přes magnet...
Ocením jakýkoliv návrhy

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#2 Příspěvek od jardajar »

Můžeš nějakým malým světelným spínačem zjistit, jestli svítí světlo a k tomu zapojit příslušný časovač.

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mira80 »

Kdepak ja bych to resil atmelem s obvodem realneho casu. Bude to reagovat, jak pises na svetlo s tim, ze v dobe 6-20 to zacne rvat se zpozdenim 30 sec a v dobe 20-6 to zacne rvat okamzite po otevreni :)

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mira80 »

jardajar píše:Můžeš nějakým malým světelným spínačem zjistit, jestli svítí světlo a k tomu zapojit příslušný časovač.
a co kdyz mu manzelka necha v lednicce rozsviceno ?

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od PabloX »

A co tak jazyckovy kontakt a magnet? Ked kontakt rozopne, aktivuje sa casovac a ten zacne piskat po tych cca 30sekundach. Neviem naco tam chce niekto pchat atmel a RTC ked je jedno ci mu to bude piskat po 29 alebo 32 sekundach :D

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Jindra2 »

Vyrovnej lednici tak, aby byla mírně nakloněná dozadu, dveře se budou zavírat sami a chladivu to jen prospěje.
Jindra

Uživatelský avatar
Yenok
Příspěvky: 6
Registrován: 16 srp 2009, 02:00

#7 Příspěvek od Yenok »

Neco spajet zvladnu - pokud budu mit schema, ale navhnout obvod sam, to uz asi nedam. Proto me jako jedine reseni napadla SMR-Tka napojena na svetlo v lednici a nebo na mag. kontakt, pripadne nejaky jazyckovy kontakt - zpusob detekce otevrenych dveri neni az takovy problem - spise ten casovac.
Naklonit lednici me napadlo, ale je nejaka divna - dvere zustavaji priotevreny (0,5 - 1 cm mezera).

BTW: to rozdeleni na casovy pasma 6-20 a 20-6 je super napad :-)

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“