Philips 28PW6006/58 L01.1E W66ECK001X14

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
georgew
Příspěvky: 99
Registrován: 01 lis 2004, 01:00

Philips 28PW6006/58 L01.1E W66ECK001X14

#1 Příspěvek od georgew »

Dobry den, Potreboval bych poradit se zavadou u teto TV. Po zapnuti jde asi cca 10 minut potom obrazovka zacne ruzne problikavat barvama a po cca 30sec prejde do sedeho zavoje a vypne se. Zapnout jde vypnutim hlavniho vypinace pockat cca 1minutu a zapnout a navolit program. Provedl jsem beznou kontrolu na nafoukle kondenzatory, studenaky, sundani a nasazeni konektoru a pod. Nic jsem nenasel (snad) :roll:
Jedine podezrele misto je DPS s patici na obrazovce. Pri jemnem poklepu se hned TV vypla a dale se choval pri zapinani jako popis vyse. :?:

diky

Doplnim:
28PW6006/58 L01.1E W66ECK001X14 :)
Naposledy upravil(a) georgew dne 27 srp 2009, 14:41, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od otakarv »

Pro začátek se podívej po označení,jaké je to schassi.Na plošáku popřípadě na zadní straně krytu.Dnes jsem tu měl zákazníka,potřeboval opravit a také poradit s druhým TV.Řekl jsem mu,aby opsal údaje ze zadního krytu.Opsal to tak důkladně,jako málokdo zde na bastlírně. :wink: Má starý GRUNDIG,opsal i schassi,za co dostal ode mně pochvalu. :)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

georgew píše:Dobry den, Potreboval bych poradit se zavadou u teto TV. Po zapnuti jde asi cca 10 minut potom obrazovka zacne ruzne problikavat barvama a po cca 30sec prejde do sedeho zavoje a vypne se. Zapnout jde vypnutim hlavniho vypinace pockat cca 1minutu a zapnout a navolit program. Provedl jsem beznou kontrolu na nafoukle kondenzatory, studenaky, sundani a nasazeni konektoru a pod. Nic jsem nenasel (snad) :roll:
Jedine podezrele misto je DPS s patici na obrazovce. Pri jemnem poklepu se hned TV vypla a dale se choval pri zapinani jako popis vyse. :?:

diky
PS: Schema sem nenasel :?: :idea:
Tak hledej podle tohodle: chassis L01.1E - to jsi taky nenašel? Máš to na typovém štítku, na zadním "papundeklu" :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#4 Příspěvek od Mysteri »

Šasi už vieš. Skontroluj dosku obrazovky - stuďáky, aj okolo G2. Keď pri poklepe blbne, pozri aj päticu, /iskrište vo vnútri/.

Uživatelský avatar
komeky
Příspěvky: 92
Registrován: 20 led 2009, 01:00
Bydliště: stred Slovenska

#5 Příspěvek od komeky »

Obávam sa že to môže byť skrat obrazovky, ale nemusí to byť pravda, zvlášť ak ide o obrazovku " Made in France"

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od masar »

Já bych nejprve zkontroloval obvod žhavení obrazovky. Podobný jev může nastat při nedokonalých kontaktech žhavení v objímce (obvykle po zahřátí). Doporučuji kontakty řádně očistit (oškrábat). Pokud to nepomůže, je to jiný studený spoj na desce obrazovky - viz popis závady. Vadu v obrazovce také nevylučuji. :wink:

Uživatelský avatar
georgew
Příspěvky: 99
Registrován: 01 lis 2004, 01:00

#7 Příspěvek od georgew »

Diky za tipy, ale stav je porad stejny. I po vycisteni patice se po par minutach vypne Na poklep se jiz nevypina ... aspon neco ..... I studenaky jsem hledal a nic ... :roll:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od masar »

georgew píše:Diky za tipy, ale stav je porad stejny. I po vycisteni patice se po par minutach vypne Na poklep se jiz nevypina ... aspon neco ..... I studenaky jsem hledal a nic ... :roll:
Mně připadá, že na to jenom koukáš a nic neměříš. Bez měření se nikam nedostaneš. Pro začátek zkus trošku zvýšit Ug2(ne bez předchozího měření). :wink:

Uživatelský avatar
georgew
Příspěvky: 99
Registrován: 01 lis 2004, 01:00

#9 Příspěvek od georgew »

Mno jenom koukam :roll: Moc ne pac kdyz to jede jsou tam napeti zhruba jaky maji bejt. Problemek je v tom ze se to tvari jako funkcni par minut Potom se to vypne ..... :roll:

Neni nekde dostupne v menu kod zavady nebo tak neco?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od masar »

georgew píše:Mno jenom koukam :roll: Moc ne pac kdyz to jede jsou tam napeti zhruba jaky maji bejt. Problemek je v tom ze se to tvari jako funkcni par minut Potom se to vypne ..... :roll:

Neni nekde dostupne v menu kod zavady nebo tak neco?
Předpokládal jsem, že máš manuál dávno stažený. Tady je jedna strana:
Přílohy
error.png
(57.45 KiB) Staženo 177 x

Uživatelský avatar
georgew
Příspěvky: 99
Registrován: 01 lis 2004, 01:00

#11 Příspěvek od georgew »

Ehh mno diky za nakopnuti spravnym smerem. Nejsem zbehlej v opravach TV. :(
Mno podarilo se mi vydolovat kod chyby: ERR 5 11 4 0 0
:roll:
Meril jsem napet 8V a 3,3V zda se v poradku.
Na schemete B2 jsem meril napeti okolo 7362 (BD140) a misto 90V je tam na E cca 77V. Vycistil jsem konektor 0278. Napeti se zvedlo na cca 80V Bylo videt ze je dotyk s konektorem cernejsi.....

Udelal jsem pokus a sundal DPS z patice obrazovky. Po zapnuti naskocil zvuk a po cca 3 vterinach se TV vypla :roll:

Jinac jeste celkem hreje odpor 3360 v B2 a tranzistor na schematu A2 7482 (BD135) na kolektoru je misto 9V 7,8V :idea: Okolo tranzistoru 7480 (BD135) je napeti v poradku

:?:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od masar »

Nevím proč tě nezajímá kód 11. Podle mě je jádro pudla právě zde. A co to Ug2, vůbec se o tom nezmiňuješ. :wink:

nunu

#13 Příspěvek od nunu »

utìchto tv je zcela bìžná tato závada, jedná se o svody v obrazovce, pokud se problikávání podaøí vyvolat poklepem na hrdlo obrazovky tak je to skoro jistì obrazovka

nunu

#14 Příspěvek od nunu »

já bych ještì skusil odsát všechny RGB nohy obrazovky aby byly ve vzduchu pak zapnout, musí to bìžet a pomocí g2 by mnìl jít udìlat na stínítku rastr, když to jede a má to nìjakej barevnej nádech tak je svod v obrazovce. Elektronika by v tomhle stavu mnìla bìžet a èekat na nažhavení až se objeví katodové proudy nemnìla by se vypnout,. Jestli se vypne, hledal bych ještì kolem ABL u trafa, chyby s SM bych moc neøešil protože ty chyby to je nic moc neøíkající.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“