Vstup do PIC přes diodu

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

Vstup do PIC přes diodu

#1 Příspěvek od Chenzee »

Ahoj všem, mám dotaz ohledně následujícího. Mám PIC 16F628A, mám vytvořené ICSP připojení a mám maticovou 16ti kl. klávesnici a LCD displej (zkušební zapojení). No a PIN MCLR potřebuji použít jako vstup pro jeden ze sloupců klávesnice. Protože standardně používám k oddělení Vpp diodu BA159, mám ji použitou i zde, ale tím pádem mi identifikace kláves v tomto sloupci nefunguje resp. vždy identifikuje zmáčnutí nejvyšší klávesy (tedy A). Po zkratu diody to funguje jak má. Jaký vliv má dioda na chování zapojení, že to takto zlobí a je vůbec tato dioda vhodná na oddělení Vpp od ostatního zapojení popř. co přidat za součástky, abych to vyřešil? Já bych jedině testoval systémem pokus / omyl, ale i v případě odstanění problému bych byl dutej jako před tím a to nějak nechci :oops: ? Díky za reakce
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Zkus připojit odpor(např.2k2) mezi katodu diody a GND. :wink:

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od urbanek »

Pokud to nepůjde ani s tím odporem, tak nejjednodušší je mezi příslušné programovací piny a zbytek zapojení dát jumper (propojku), která při programování bude rozpojená a k vývodu procesoru bude připojen pouze programátor a po naprogramování se propojí a připojí se tak zbytek zapojení...

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#4 Příspěvek od Chenzee »

Odpor pomohl, akorák vzhledem k charakteru zapojení jsem musel použít 6K8. Díky za pomoc. Nyní to funguje jak má. Jinak JUMPER byla taky možnost, ale takto je to lepší :lol:
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“