Tesla 2850TS

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

Tesla 2850TS

#1 Příspěvek od Karlos2 »

Zdravim Vás na této Tv bylo vadvé V.N Trafo na žhavení obrazovky.Po výměně najede zdroj, na řádku je 145V ale nenajede vysoký.Ve zkratu byl Tranzistor Q303 po výměně a proměření okolních součástek bez úspěchu.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od otakarv »

Jak jsi poznal,že nenaběhlo VN?Obrazovka žhaví?TV má schassis Schneider TV9?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

otakarv píše:Jak jsi poznal,že nenaběhlo VN?Obrazovka žhaví?TV má schassis Schneider TV9?
A jseš si jistej - gigi25 nám ho doposud nepotvrdil :roll: :cry: :lol: - http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&start=30
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

kokun píše:
otakarv píše:Jak jsi poznal,že nenaběhlo VN?Obrazovka žhaví?TV má schassis Schneider TV9?
A jseš si jistej - gigi25 nám ho doposud nepotvrdil :roll: :cry: :lol: - http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&start=30
Já se ptám "Karlose2",právě proto jsem tam dal ?. :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

otakarv píše: Já se ptám "Karlose2",právě proto jsem tam dal ?. :wink:
Já se taky ptal ironicky - protože to šasi tam na 99,99% je :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Karlos2 »

Tak jste mi moc neporadily.Ale bohožel te pán gigi nabo co je zač opravdu nejsem :!: :!:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od otakarv »

Karlos2 píše:Tak jste mi moc neporadily.Ale bohožel te pán gigi nabo co je zač opravdu nejsem :!: :!:
Co vlastně chceš za rady,když nedokážeš odpovědět na naše otázky,abychom Ti mohli poradit. :roll: To je potom s takovými velmi těžká spolupráce.Dost,že každý má svých starostí určitě nad svou hlavu,přesto se tu mnozí objetují a strácejí svůj drahocenný čas s takovými,jako jsi Ty. :smash:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

Karlos2 píše:Tak jste mi moc neporadily.Ale bohožel te pán gigi nabo co je zač opravdu nejsem :!: :!:
To my víme, že nejsi gigi25, ale ty nejsi v obraze :roll:

On totiž má stejný tvp jako ty, ale odmlčel se - tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=30732

Tak aspoň ty nám potvrď to šásko "Schneider TV9" :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Karlos2 »

Tak jsem to našel nakopnutá D302 LS4148 ale ne proražená.Je ale smutné, že na diskuzi není přátelská parta lidí.Oproti jiným webům zaměřeným tech.směrem konkrétně automobily,kam taky chodí lidi co se tim živý a jsou ochotni bez remcání poradit.Pro rýpaly se nejedná o např. mechanické závady ale hlavně o diagnostiku a věci s ní spojené.Nechci se někoho dotknout ale když Vás to unavuje,tak vůbec neodpovídejte.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Karlosi2, elektronika není jako auto - tam opotřebovanou součástku poznáš pouhým pohledem. Musí se to změřit. A otázka na typ šasi také není od věci - dávno už neplatí, že ta "značka", co je napsaná pod obrazovkou, musí nutně být i značkou výrobce "střev" - dejme tomu je to to samé, jako auta, co vyjíždějí z brány Kolínské TPCA - sice se jmenují C-1, P-107 nebo T-Aygo, všecka ale mají motor s původem v Japonsku - takže když přijdeš s C-1 do servisu Citroen, budou do něj kupodivu pasovat nikoliv francouzské, ale japonské díly. Proto ta otázka na typ šasi. A neurážej se kvůli tomu, že Ti nikdo nechce odpovědět, pokud sám nedáš odpověď na jednoduchou doplňující otázku - je to to samé, jako bys telefonoval do servisu a neuměl odpovědět na otázku na model svého auta... Taky by Tě poslali do háje nebo přinejlepším řekli, ať to přivezeš, že takhle poradit neumějí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od otakarv »

To "Karlos2",kdybys položil svůj dotaz jen trochu srozumitelněji,pak by to bylo jiné kafe.
Cos například myslel tímto:
na této Tv bylo vadvé V.N Trafo na žhavení obrazovky
Mám tomu rozumět,že bylo přerušené vinutí pro žhavení obrazovky,nebo VN trafo "prskalo",nebo si dokonce myslíš,že VN trafo slouží jen ke žhavení obrazovky.
Nezlob se na mně,ale takéto dotazy položí někdy líp žák základní školy.

Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Karlos2 »

Bylo přerušené vinutí vně V.N. trafa pro žhavení obrazovky. A pro EKKARA nepsal jsem o opotřebované součástce jako mech.dílu ale o El.řizení motoru a diagnostice řídící jednotky a věcí kolem. :!:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 09:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#14 Příspěvek od Killroy »

Karlos2: až se naučíš odpovídat na upřesňující dotazy od ostatních diskutérů k danému tématu, tak se možná dočkáš nějakých rozumných odpovědí. Jinak dělej jak umíš...

TVS 2850TS = chassis Schneider TV9 (100%)

Killroy

Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Karlos2 »

Ano vím o tom závitem mimo trafa.Ale ještě jsem to v praxi nezkoušel tak prosím nekamenovat :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“