Univerzalni Programator pro Pic a Atmel

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Medwen
Příspěvky: 48
Registrován: 06 zář 2009, 02:00

Univerzalni Programator pro Pic a Atmel

#1 Příspěvek od Medwen »

Zdravim nemate nekdo schema + navrh dps na univerzalni programator Pic a Atmelu? Nasel sem akorat GTS USB programator ale ten umi jen PIC.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#2 Příspěvek od Zirafka »

Univerzální programátor asi jen tak nepostavíš. Ještě jsem nikde takový návod nenašla, ale neříkám, že není. Já používám tovární programátor a mám klid ;-)

Uživatelský avatar
Medwen
Příspěvky: 48
Registrován: 06 zář 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Medwen »

Mno nebo aspon ktery mikrocipy sou rozsirenejsi?? Zaujaly me ruzne blikace jak s RGB Ledkama tak i s normalnima. Akorat ze skoro vsude to chce PIC nebo Atmel.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Oba typy uprocesorů umí naprogramovat PRESTO od ASIXu. Program je zdarma Asix Up.
http://asix.cz/a6_presto.htm

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#5 Příspěvek od RadekB »

Protoze posl.dobou jsem potreboval programator na PIC dost casto, zkusil jsem ruzne vice ci mene univerzalni programatory. Pozdeji jsem mel na stole 2 programatory na PICy, nakonec jeden na Attiny2313 nakonec jsem potreboval jeste na cosi a navic jsem inovoval PC a LPT uz jaksi nebylo, tak jsem poridil to PRESTO a stopro spokojenost. Akorat jsem si vyrobil patice pro PIC a Atmel dle dokumentace a pohoda. Je to na USB, tak nemusim resit ani chybejici LPT/COM porty na PC. Sice je to trosku drazsi spas, ale stoji to za to.

Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od echinus »

RadekB píše:...Sice je to trosku drazsi spas, ale stoji to za to.
To záleží na úhlu pohledu.
Stojí za to si život komplikovat s "přípravky" pochybné kvality a spolehlivosti ?!
A přiznejme si 2000,- za PRESTO v dnešní době není zase tak mnoho.
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#7 Příspěvek od RadekB »

echinus píše: A přiznejme si 2000,- za PRESTO v dnešní době není zase tak mnoho.
Pro toho, kdo to mysli vazne a nebo to potrebuje k praci tak rozhodne neni.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#8 Příspěvek od Zirafka »

Tím továrním programátorem jsem myslela právě Presto. Maximální spokojenost. Nechtěla jsem to hnedka psát, aby to zase někdo nepovažoval za reklamu.


Dokonce je v UP i několik úprav na základě mého remcání ;-) Takže pokud se něco nelíbí, napište to do Asixu, pokud to bude fakt dobré, zapracují to.

Jinak cena je 2 356,20 Kč to co psal echinus je bez DPH.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Nevím , kolik máš zkušeností s bastlením a kolik s programováním , ale univerzál pro staré i nové druhy uPC jsem k domácí konstrukci neviděl . Chtěl jsem si s tím pohrát . Zapojení je dost , ale problém bývá spíše se SW mezi počem a programátorem . Na první zapojení mi chodily progamátory JDM PIC od Belzy-v amáru a pro staré Atmely z knihy o PC od Matouška . Obsáhneš jimi většinu konstrukcí z AR .

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#10 Příspěvek od hakamusai »

Mám taky PRESTO -> maximální spokojenost.Za ty prachy je to super.

Uživatelský avatar
Lacky
Příspěvky: 3
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

Jak naprogramovat 89C2051 pomocí presta?

#11 Příspěvek od Lacky »

Zdravím,pořídil jsem si taky presto,ale jsem s toho trošku mimo.PIC jsem s tím naprogramoval naprosto bez problémů!!!Super věcička,ale jakmile jsem to zkoušel z Atmelem 89C2051 tak nastal problém.Nemůžu program do procesoru dostat.Nevím který konektory programátoru mám připojit na procesor.Vím že Presto umí naprogamovat jen Atmel 89S2051,měly by být naprosto stejné.Mohl by mě prosím někdo popsat co kam připojit?
Velmi děkuji za opovědi!!!

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#12 Příspěvek od Andrea »

Nejsou naprosto stejné, 89S má ISP, 89C nemá ISP. PRESTO programuje přes ISP, takže 89C neumí.

Uživatelský avatar
Lacky
Příspěvky: 3
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#13 Příspěvek od Lacky »

A věděl by někdo jak Presto připojit k Atmelu?který vývod Presta na jaký PIN 89S2051?

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#14 Příspěvek od Wolfik »

musíš rozličovat že procesory s písmenke C jsou paralelně programovatelné a S seriově programovatelné. Presto je seriový programátor

co se týče značení pinů, je u PIC a ATmelu a dalších výrobců různé avšak dá se to vyhledat na netu či přímo v datasheetu
U PICu je to takhle
pin14 Vdd = Vcc
pin5 Vss=GND
pin13 PGD= DATA
pin12 PGC= CLK
pin10 PGM= LVP

snad ti to pomůže

Uživatelský avatar
Lacky
Příspěvky: 3
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#15 Příspěvek od Lacky »

Díky,mám to,Datasheet pomohl !!!

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“