Zesilovaè nefunguje

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Propagand

Zesilovaè nefunguje

#1 Příspěvek od Propagand »

Èau, potøeboval bych pomoct se zesilovaèem který jsem postavil. Pøevzato z ARadio 2009/7. Postaveno ze všech pøedepsaných dílù i plošòák jsem udìlal. Nefunguje to a nevim proè, nevíte nìkdo èím to je? Díky Propagand
Přílohy
zesilovac.jpg
(189.47 KiB) Staženo 199 x

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

Je to rozbitý.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od PabloX »

Preboha, to musia na kazde primitivne zapojenie v tychto casopisoch robit obojstranny plosak?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Propagand: co to ještě dělá a cos kde naměřil a za jakých podmínek?
Vždyť to je katalogové zapojení a snad ani na něm nejde nic zkazit!
Taky pokládám za nesmyslné používat na něco tak jednoduchého oboustrannou desku, ale už je to tak.
Tu desku sis dělal sám?
Máš vývod STAND-BY spojený s napájecím napětím?
Naposledy upravil(a) Hill dne 13 zář 2009, 13:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od echinus »

Jo musí, autorouter si na jednostrané desce moc rady většinou neví.
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#6 Příspěvek od BIPOLAR »

V první řadě zkontroluj , zda máš řádně přiletované součástky z obou stran a zkontroluj jestli nemáš někde zkrat na desce pl. spojů. Je ale pravda, že bastlit na oboustraných pl. spojů z AR, je někdy doopravdy na Chocholouška. Zrovna teď koukám do AR 8/2009 na str. 24 a 25 kde je oboustraný tišťák na NF zesilovač 600 a 800W a to je "paráda" :wink: :lol:

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PabloX »

Len to ze podomacky a rukou je dost blbe robit obojstranne aj ked to ide. Tu ten zmysel fakt nevidim pri tak jednoduchom zapojeni.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#8 Příspěvek od BIPOLAR »

echinus píše:Jo musí, autorouter si na jednostrané desce moc rady většinou neví.
Nevím jak hodně si neví rady, ale v AR je dost jednostraných desek, jen se podívej :wink: .

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od PavelFF »

Mně připadá, že tam je několik součástek, které mají napájení střídavě z obou stran tak nešikovně, že když se přirazí součástka na plošňák, není možné ji zapájet z obou stran. Jako by konstrukce počítala s tišťákem s prokovenými dírami(což se zjevně nekoná).
Například K5, K6 , C7, C11, K2,...

Tenhle časopis je zoufalost. Dávají tam neodzkoušené konstrukce s hrubými chybami. Klidně tam může být nějaká hrubka v návrhu plošňáku.

Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od echinus »

BIPOLAR píše:Nevím jak hodně si neví rady, ale v AR je dost jednostraných desek, jen se podívej :wink: .
Hodně jich je a je na nich mnohdy taky hodně drátových propojek (...mimo jiného).

Ale abych nehanil všechny výtvory publikované v AR nebo PE, nejdou se mezi nimi velmi kvalitní a propracované návrhy zejména pak v dílech staršího data. Co si budeme povídat, v dnešní době musí vydavatelství hlavně "přežít" a to i na úkor ne-zcela-ověřených konstrukcí. Narozdíl od PE se AR ještě jaksi-taksi drží.

Jo a zpět k hlavnímu tématu. Doporučuji vzít lupu plocháč obrátit proti lampě a podívat se jestli nejsou "vlásečnicové spoje" kolem těch tenkých cestiček (rády se tvoří právě na nejnevhodnějších místech) Jestli jsi to kreslil fixem apod... tak to omrknout celé, pro jistotu pocínovat cesty.

A mezi-vrstvové spoje (prokovy) si řešil jak?
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

PavelFF píše:Mně připadá, že tam je několik součástek, které mají napájení střídavě z obou stran tak nešikovně, že když se přirazí součástka na plošňák, není možné ji zapájet z obou stran. Jako by konstrukce počítala s tišťákem s prokovenými dírami(což se zjevně nekoná).
Například K5, K6 , C7, C11, K2,...

Tenhle časopis je zoufalost. Dávají tam neodzkoušené konstrukce s hrubými chybami. Klidně tam může být nějaká hrubka v návrhu plošňáku.
Mně to tak nepřipadá - ono to tak skutečně je. Konstrukce stažené z netu, mnohdy bez vědomí autora, k tomu dodělaný autorouterem DPS, samozřejmě na každou 3,14čovinu oboustranná deska, samý procík - a náplň do nich jen na stránkách autora - skoro vždycky .uk , .de nebo .com....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dvouvrstvé plošňáky jsou totiž "moderní", včetně kličkování spoji mezi vývody v rastru 2.5mm, i když je kolem hromada místa.

Co já jsem si už užil mudrování, proč dělám plošňáky pro kusovky či protypy či amatéry jednostranně s propojkama, když přece dvouvrstvou desku už dneska "umí každej". A pak se udělá prototyp, opraví chyby a musí udělat druhá verze - mě stojí výměna podkladů stovku a výroba max. týden, zatímco "kolegy" 1500Kč a 3 týdny na výrobu... :D

Ovšem nedá se to dělat vždycky, ale o tom teď řeč není.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Zaujimave, ze cely PC zdroj moze byt na jednostrannom plosaku. Alebo aj TV, ci monitor (1 strana + SMD), ale u nas to nejde :D

Uživatelský avatar
p1p4
Příspěvky: 76
Registrován: 25 led 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od p1p4 »

Když už se tu tak bavíte o těch časopisech. Už před rokem jsem si říkal, že v PE pomalu mizí konstrukce z klasickejch integráčů, všude se cpe procesor. Včera jsem si koupil po asi půl roce PE a byl jsem zděšenej. V celym časopisu byla jedna konstrukce bez cpu (nepočítám ty 3 jednoduchý na začátku). PE by se měla přejmenovat na "Konstrukce s mikroprocesry", případně "Využití mikroprocesorů".
Určitě je nemálo lidí, kteří programátor nemají, já mezi ně patřím také. Takže jim a mě z celého časopisu zbývá trocha blbýho povídání na začátku, pak půl časáku reklam a pár technických novinek. Užitná hodnota časopisu, tj. kde se něco novýho dovím, je v tomto případě pro mě asi 6stránek za 60kaček. A tak si říkám - má cenu si draze kupovat takovejhle časopis ?

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#15 Příspěvek od patrikvarga »

V tej schéme, aj na DPS od Propagand je opačne nakreslený C7.
Na: http://tonieletronica.50webs.com/amplif ... da7375.htm
je jednostranná DPS pre TDA7375.Pinovo sú rovnaké ako STA540.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“