Panasonic NV-HV50EP-S (zenerka D1180)

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TOTEM
Příspěvky: 41
Registrován: 16 čer 2005, 02:00

Panasonic NV-HV50EP-S (zenerka D1180)

#1 Příspěvek od TOTEM »

Chlapi nevíte jaká je tam zenerka ve zdroji na sekundární straně poziční číslo D1180. Je šustlá a nemůžu nikde najít její parametry.Nebo prosím kde najdu barevné značení zenerek ta zenerka má hnedý a zelený proužek.Díky všem kteří poradí!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

ČIstě teoreticky půjde asi o ochranou diodu která má cca o 3-5V vyšší napětí než kde je natvrdo připojena (buď 5V nebo 12V). Z principu pokud zdroj běží jak má, tak je tam na hovno ale když uteče zpětná vazba na zdroji tak teoreticky ochraňuje elektroniku.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
TOTEM
Příspěvky: 41
Registrován: 16 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od TOTEM »

mi-ro ! díky za radu, jestli jsem tě správně pochopil (naměřil jsem tam 36,4 V ) tak bych tam měl dát zenerku na 39V nebo 43V ?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Nejdřív si zjisti kolik tam má opravdu být!!! 36V se mi zdá hrozně moc, netuším co by se tím napětím mohlo napájet, co ostatní napětí? určitě tam musí být někde 5V dost přešně. Nejdřív je potřeba dát do kupy zdroj (pokud už není pozdě) protože jestli ti tam někam hrklo 36V tak potěš pánbůh. Taky mě napadlo že by to mohlo být ladící napětí pokud to má tuner. Musíš přemejšlet, univerzální rada neexistuje
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “