CTV2843 - praskani ve zdroji

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
amidamaruu
Příspěvky: 85
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

CTV2843 - praskani ve zdroji

#1 Příspěvek od amidamaruu »

pytky uz jsem tu psal.Pri bouřce mi klekla telka.Po Vasi rade jsem vyměnil uc 3843.byla opravdu ta zavada.Ale nyni mi stale praska.Pročital jsem tu Vaše rady a všechny kondenzatory jsem povyměnoval.Praskani a problikavani v primaru a problikavani diody je stale.Je možne ze muže byt proražena 2545-ka? I když avometrem vypada dobrá?Zpetne běhy(praskani)je zhruba 5-10 kmitu za sekundu.V sekundaru jsem už přerušil všechny cesty a dčla mi to stale.Poradte.Předem dik.Všechno zavinila moucha.Spachala sebevraždu,ale vytvořila studak

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#2 Příspěvek od 555 »

Podle mě nestačí jen vyměni ten UC...to je podle mě jen důsledek.výměna všech kondenzátoru :roll: no nevím no :roll: takhle jsem před rokem začal já.(že jsem vyměniloval na TV všechny kondíky a stejně nic).A nevím tedy co je myšleno tím ,že jste napsal že jsou zpětné behy (praskáni :!: )to absoulutně nechápu.ja si tedy pod zpětnými běhy vybavím něco jiného :roll: A že moucha vytvořila studák už nechápu vůbec,ale třeba o tom vám tady někdo zkušený poradí :roll: .

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#3 Příspěvek od stevo59 »

Praskani a problikavani v primaru
To vážne? Tak tam kde to bliká hľadaj stuďák.
Zpetne běhy(praskani)je zhruba 5-10 kmitu za sekundu
Všechno zavinila moucha.Spachala sebevraždu,ale vytvořila studak
Stuďák asi nie, ale samovrahyne už som mal párkrát. :D
Ale k veci.Výmena kondov je dobrá vec, skutočne sú to súčiastky, ktoťé často odchádzajú. Ale meniť ich bez rozmyslu všetky... Načo máš merák (či nemáš)? A na imp. zdroj ešte i s merákom môžeš byť krátky, o impulzných priebehoch ti multimeter povie málo. Podľa správania zdroja to tipujem na skrat na výstupe, keď si všetko odpojil, tak premeraj usmer. diódy-možno to bude jedna z nich. Ak nie, premerať v primáre súčiastky (bez zapnutia do siete a vybiť sieťový kond cez nejaký odpor, lebo riskuješ zničenie meráku). Je tam len pár súčiastok, nakoniec môžeš byť úspešný. I keď podľa popisovania závady pochybujem. :roll: Š.
Dodatok - pozri si vlákno CTV 2127, tam ti BaluSK presne napísal, čo treba meniť. Až tak polopate som ti to ani nechcel dať. :D Š.
...kábel odrezaný na presnú dľžku je nutne krátky...

Uživatelský avatar
amidamaruu
Příspěvky: 85
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#4 Příspěvek od amidamaruu »

stevo diky za radu budu skouset dle tve rady.Ozvu se

Uživatelský avatar
amidamaruu
Příspěvky: 85
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#5 Příspěvek od amidamaruu »

tak jsem všechno projel,vyměnil diody dle Vasich rad,už všechny kondiky a stale praska.Při zhasnutem světle,dioda bliká.Nemuže to byt tim,že se spletli při objednavce v KTS-ce a i když byla fakturace napsana na UC 3843AN,poslali mi IO s nazvem TE 3843P.Jeto nahrada?Nebo to ma jinou funkci.Na internetu jsem vubec tento integrak nenašel,abych ho porovnal.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

amidamaruu píše:...Nemuže to byt tim,že se spletli při objednavce v KTS-ce a i když byla fakturace napsana na UC 3843AN,poslali mi IO s nazvem TE 3843P.Jeto nahrada?Nebo to ma jinou funkci.Na internetu jsem vubec tento integrak nenašel,abych ho porovnal.
Nespletli, je to jen jiný výrobce.

Uživatelský avatar
amidamaruu
Příspěvky: 85
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#7 Příspěvek od amidamaruu »

tak z toho vseho jsem pitomy.mam prave strach,ze bude skrat v trafu.Mam skusit jeste vymenit 2SK 2545-ku?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od otakarv »

amidamaruu píše:tak z toho vseho jsem pitomy.mam prave strach,ze bude skrat v trafu.Mam skusit jeste vymenit 2SK 2545-ku?
A co Ti brání v tom,abys odpojil napájení ŘKS a místo něj napojil žárovku 75W? :?: Nebo zkusil vypájet VN trafo a podle schémy ohmetrem prověřit vinutí mezi sebou,zda nemají zkrat.Mezizávitový ohmetrem zjistíš jedině v případě,že máš dobré totožné trafo i to někdy ztěží.použij žárovkovou metodu a hned budeš vědět na čem jsi.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

amidamaruu píše:tak z toho vseho jsem pitomy.mam prave strach,ze bude skrat v trafu.Mam skusit jeste vymenit 2SK 2545-ku?
Trafo vadné nebude, ten fet také ne. Problém je jinde.

Killroy

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jezevec »

Killroy píše:Trafo vadné nebude, ten fet také ne. Problém je jinde.
Jj, mezi židlí a klávesnicí. Jestli si nedokážeš poradit s tak jednoduchým zdrojem, tak napřed něco nastuduj a potom opravuj. Jak ti může někdo poradit, když nerozumíš základním věcem.

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#11 Příspěvek od Jurik-EB »

Malá poznámka: VN trafo, jeli zkratlé, pak nepracuje. Má-li porušenou izolaci, pak dochází k přeskokům napětí mezi závity. U primáru jde o lupání,
u sekundáru k sršení a rychlému vyhoření protože se na cestě zkratu vytvoří uhlíková vrstvička která má čímdál menší odpor.

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#12 Příspěvek od Jurik-EB »

Profesionální výklad nemusí být pro začátečníky vždy pochopitelný.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#13 Příspěvek od Killroy »

Jurik-EB píše:Malá poznámka: VN trafo, jeli zkratlé, pak nepracuje. Má-li porušenou izolaci, pak dochází k přeskokům napětí mezi závity. U primáru jde o lupání, u sekundáru k sršení a rychlému vyhoření protože se na cestě zkratu vytvoří uhlíková vrstvička která má čímdál menší odpor.

Není to o VN trafu, ale je to tom, že si šťoural neví rady s jednoduchým problémem ve zdroji. Navíc klasického zapojení.
Jurik-EB píše:Profesionální výklad nemusí být pro začátečníky vždy pochopitelný.
Víš, tady se za ruku nikdo moc nevodí. Protože tahle sekce EB není internetová on-line "zadarmoopravna" pro šetřily s jedním šroubovákem a půjčenou páječkou.

Killroy

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#14 Příspěvek od Jurik-EB »

Takže opravny mají ve šítu slovo Bastlírna?
Jde tu o amatéry a rada jim poskytnutá zajisté pomůže zvýšit znalosti v elektronice.

Opravny mají jiné stránky.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#15 Příspěvek od Killroy »

Jurik-EB píše:Takže opravny mají ve šítu slovo Bastlírna? Jde tu o amatéry a rada jim poskytnutá zajisté pomůže zvýšit znalosti v elektronice

Ne nemají. A ten kdo si ty informace zaslouží, ten je tu také dostal. A ty, pokud máš chuť, tak tady klidně můžeš suplovat výuku základních znalostí některých prázdných hlav. Uvidíme jak dlouho tě to vydrží.. :D
Jurik-EB píše:Opravny mají jiné stránky
Ano a mnozí z nás jsou aktivními členy. Tady jsme zdrženliví..

Killroy

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“