BioStimul BS 102

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

BioStimul BS 102

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím všechny zde na Bastlírně.Žena mně požádala,abych jí z internetu objednal tento přístroj: http://www.zdravionline.cz/p/Biolampa-Biostimul-BS-102
Má s ním prosím někdo nějaké zkušenosti?Jedna věc je,že papír snese všechno,druhá je,zda to má takové účinky,jako se píše.Mi to připadá jen jako nějaké "Udělátko Made in China".Obal na LED-ky vypadá jako myš k počítači+síťový adaptér.Za ty prachy,no nevím.
Přílohy
SAVE0005a.JPG
(229.22 KiB) Staženo 132 x

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Po zkušenostech s několika podobnými zázraky bych si troufal myslet, že te to trochu přebujelá LED svítilna placebo efektem na pacienta :wink:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od otakarv »

bych si troufal myslet, že te to trochu přebujelá LED svítilna placebo efektem na pacienta Wink
Tahle myšlenka mně také napadla.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Bernard »

Už dost dávno jsem získal polarizovanou lampu Bioptron od firmy Zepter. Pomocí fotografického polarizačního filtru jsem ověřoval, že se skutečně jedná o polarizované světlo. Lampu používali členové rodiny i známí a NIKOMU znatelně nepomohla. Ještě jí mám schovanou.

Světlo LED není polarizované, to jsem také zkoušel. Jedině že by nad diodami byl polarizační filtr. Ale je monochromatické, to jo. Víc než před 50ti lety používal Dr. Mathesius v Plzni modré světlo pro léčbu žloutenky novorozenců. Opíral se však o klinický výzkum.

Nechci radit, ale já už bych nic takového nekoupil. I pro manželku by byl nějaký šperk daleko účinnější biostimulátor. A bez baterií. :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

otakarv píše:
bych si troufal myslet, že te to trochu přebujelá LED svítilna placebo efektem na pacienta Wink
Tahle myšlenka mně také napadla.
Nebraň se, Tvá myšlenka je naprosto správná - je to z kontextu vytržený blábol o fototerapii a jejích podpůrných účincích. Dáš to dohromady i sám doma - za myšku z bazaru a pár LEDek se zástrčkovým zdrojem... A pokud to nebude fungovat, zaručeně to bude proto, že to neobsahuje ty správný "posvěcený" LEDky z čínskýho rejžoviště a nestálo to kupu €ček...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#6 Příspěvek od Zmije »

To je otázka spíš pro lékaře, já osobně si myslím, že je to nesmysl, polarizované monohromatické světlo má problémy vyrobit lasserová dioda, natož skupina nějakých led diod, vůbec si nedovedu představit jak by je synchronizovali, aby dostali polarizované světlo a s monohromatičností to taky bude problém, ikdyž menší.
Další problém bude v tom, zda má světlo byť sebepolarizovanější a sebemonochromatičtější vůbec nějaký učínek oproti běžnému světlu (tedy nemyslím případ, kdy se takové světlo usměrní pomocí čoček a používá se třeba k chirurgickému výkonu jako laser).
V našem městě také chodil podobný obejda a jeden soused se nechal nachytat, cena byla kolem 8000kč, dostal červeně blikající krabičku, jejíž cena reálně nepřekročila 100kč, chtěl si rvát vlasy, ale ani před terapií jich moc neměl, a těch pár co mu zbylo, mu po této terapii slezlo samo, tak snad místo holiče je to dobré. Pokud chceš vyrobit blikátko, sežeň si umělou krabičku, procesor, krystal, 2x 30p ker., odpory cca 330ohm, červené diody, program do toho ti tu napíše skoro každý.
Navrhuji nahlásit obchodní inspekci a víc to neřešit.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#7 Příspěvek od Zmije »

Bernard píše:Ale je monochromatické, to jo. Víc než před 50ti lety používal Dr. Mathesius v Plzni modré světlo pro léčbu žloutenky novorozenců. Opíral se však o klinický výzkum.
:lol:
Že UV světlo a možná i trochu modré zabíjí bakterie je celkem známá věc i UV diody se dají sehnat, ale 626nm bude odhadem běžná červená led.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

V tom Zepter lajtu byla snad obyčejná žlutá LED :lol:

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#9 Příspěvek od Zmije »

Tak žlutě blikající led by mě možná stimulovala k zuřivosti, nebo šílenství, tak to možná jako biostimulátor funguje, ale ta cena je každopádně nejmíň 100x přemrštěná (čili další stimulace, kterou levné blikátko nikdy nedocílí).

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

EKKAR píše: Dáš to dohromady i sám doma - za myšku z bazaru a pár LEDek se zástrčkovým zdrojem...
To samé jsme jí se synem říkali také a ještě jsme dodali,že to můžeme i vyrábět a za daleko menší sumu. :roll:
Zmije píše: Navrhuji nahlásit obchodní inspekci a víc to neřešit.
Toto asi udělám,neboť takové věci mně děsně se*rou.Jak někdo se může takto legálně obohacovat.Zastřelit je málo. :guns:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

otakarv píše:
EKKAR píše: Dáš to dohromady i sám doma - za myšku z bazaru a pár LEDek se zástrčkovým zdrojem...
To samé jsme jí se synem říkali také a ještě jsme dodali,že to můžeme i vyrábět a za daleko menší sumu. :roll:
Zmije píše: Navrhuji nahlásit obchodní inspekci a víc to neřešit.
Toto asi udělám,neboť takové věci mně děsně se*rou.Jak někdo se může takto legálně obohacovat.Zastřelit je málo. :guns:
Nepokoušej se to vyrábět na prodej - někdo by Tě žaloval pro podvod. A zaručeně jako prostý ovčan bys to projel. A zastřelit takovýho dýlera je škoda olova - lepší je vymiškovat ho tupou rezatou kudlou za plnýho vědomí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Bernard »

Tady jsem našel nějaké pojednání, ale nic převratného. http://is.muni.cz/th/63714/prif_b/Bakalarska_prace.pdf
2 Sendyx
V tom Zepter lajtu byla snad obyčejná žlutá LED
Ne, je tam 20 W halogenka a docela to hřeje.

Ješte k těm účinkům z druhé strany. Můj kolega si kdysi koupil hříšně drahý přípravek na zhubnutí. K němu byly závazné pokyny, jak se v průběhu kůry stravovat. A když už to tolik stálo, kolega užíval přípravek a stravoval se podle pokynů - a zhubl. Stačilo by určitě to stravování, ale donutil by se jinak?

I ten biostimulátor má důležitý vedlejší efekt. Dovolí manželce, aby se denně na půl hodinky někde "zašila" a věnovala ten čas jen sama sobě bez podezření, že se ulejvá a zanedbává rodinu. Kdyby v tom čase praktikovala jogu nebo třeba jen uvědomělé dýchání, mohlo by to mít na ni příznivý vliv, ale měla by to srdce připravit ostatní o svoji přítomnost jen tak? :?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od otakarv »

Nepokoušej se to vyrábět na prodej - někdo by Tě žaloval pro podvod. A zaručeně jako prostý ovčan bys to projel. A zastřelit takovýho dýlera je škoda olova - lepší je vymiškovat ho tupou rezatou kudlou za plnýho vědomí.
S tou výrobou jsme to mysleli spíš obrazně. Je mi jasné, že jak nemám na kontě pár melounů, vysoké postavení a za sebou kopu vlivných osobností, tak bych skončil spíš, než bych něco vůbec začal. :?
A s tím dalším plně s Tebou souhlasím, to je pro takové haj*zly to nejlepší, co může být. Jen nyní uvažuji, kdyby to byla dýlerka? :?: Co s ní? :?: :wink:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Na "důvěřivosti" lidí se vydělává , co se člověk bjevil . Kdyby mělo zmizet vše kolem v čem se lže , byla by půlka světa prázdná . Ale placeboefekt je vědecky dokázán . Takže vůle Tvá Tě ozdraví .

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od otakarv »

BOBOBO píše:Na "důvěřivosti" lidí se vydělává , co se člověk bjevil . Kdyby mělo zmizet vše kolem v čem se lže , byla by půlka světa prázdná . Ale placeboefekt je vědecky dokázán . Takže vůle Tvá Tě ozdraví .
S tímto s Tebou v plné míře souhlasím.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“