Problém se síťovým kabelem

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Problém se síťovým kabelem

#1 Příspěvek od Jenys »

Ahoj chlapi, mám tento problém. Potřeboval jsem ze zhora od modemu ADSL HUAWEI EcholLife HG520 natáhnout kabel dolů do spodní místnosti. Koupil jsem 30m kabelu a nalisoval konektory na oba konce, ale nemohl jsem si ho vyzkoušet předem, než šel skrz zdi a strop. Nedostal bych konektory skrze průchody. Konektory jsou zapojené oba stejně, tedy oba shodné 1-8 na obou koncích. PC mi hlásí, že kabel byl odpojem a na ikoně síťového připojené vedle hodin je červený křížek. Zkoušel jsem kabel přeměřit, vše se jeví jako dobré, vedou všechny žíly a pořadí je správné. Když odnesu PC nahoru a propojím krátkým kabelem, jde to normálně jak má. Tak prosím jestli by mi někdo neporadil co dělám špatně. Jsem z toho už jelen a hlava to nebere :roll: Nevadí už taková velká délka kabelu? Děkuji moc za pomoc :(
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ake mas to poradie? Aky je to kabel?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od stepa »

Jakej to je kabel(snad ne nějakej zmetek) a okolo čeho ho táhneš? Jestli máš Cat 5e, tak by to 30m mělo dát v klidu.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenys »

rnbw píše:Ake mas to poradie? Aky je to kabel?
Jak myslíš to pořadí :?: zachoval jsem pořadí dvojic jak jsou v kabelu a tak stejně je to v obou konektorech. Konkrétně pokud koukám na kontakty a kabel mám k sobě, tak zleva je oranž/bílá, oranž, zelená/bílá, zelená, hnědá/bílá, hnědá, modrá/bílá, modrá na konci vpravo. Nebo to je špatně? Já to dělal dneska poprvé :oops:

Kabel je: Belden 158E UTP CAT 5E 4PR AWG24 ISO/IEC11801 EN50173VERIFIED 100 OHM D3109213 512M

Tohle je na něm napsané, tak nevím co tě zajímá konkrétně. V těchto kabelech se nevyznám, prodal mi ho prodavač v elektře. :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:Jakej to je kabel(snad ne nějakej zmetek) a okolo čeho ho táhneš? Jestli máš Cat 5e, tak by to 30m mělo dát v klidu.
Tak Cat 5E to je a hlava mi to nebere a pěkně mě to s*re. Potřebuju dělat jiné věci a tohle mě zaskočilo. :roll:

Jo, táhnu ho od stolu nahoře, pak po podlaze k průchodu stropem, kde jde společně s anténím svodem, pak za obývací stěnou dolů do průchodu zdí a pak zase po zemi pod radiátorem a za postelí ke stolu kde bude PC.
Naposledy upravil(a) Jenys dne 08 říj 2009, 22:55, celkem upraveno 1 x.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

Odpověz ještě na zbytek.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#7 Příspěvek od jarda_k »

Zkusil bych ty konektory přelisovat znova. Taky se nám to doma nepovedlo napoprvé.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenys »

jarda_k píše:Zkusil bych ty konektory přelisovat znova. Taky se nám to doma nepovedlo napoprvé.
já je mačkal několikrát znovu. Je mi divné, že když je nahoře vyzkratuju, tak dole jsou všechny vodivé, to stejné pořadí se jeví také jako dobré, takže tím přelisováním nevím, když to vede a už ty kleště teď nemám u sebe, tak snad až zítra. Musím to být nějaká 3,14ctka, ale kde ... :roll:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jenys »

stepa píše:Odpověz ještě na zbytek.
však jsem to doplnil výše :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jenys »

Potřeboval bych nějak ten kabel vyzkoušet jinde než jak je teď přes ty průchody, ale to už neprotáhnu.


Co kdybych jeden konektor ostříhnul a vytáhnul kabel a pak to napojil sletováním a vyzkoušl přímo od modemu do toho PC, to by se ukázalo asi lépe, kde je problém, nebo to je blbost :?: Třeba jsou nějak blbé ty konektory, nebo fakt už nevím, chjo :cry:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#11 Příspěvek od jarda_k »

Tím přelisováním jsem to myslel ucvaknout konektor a dát novej.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jenys »

jarda_k píše:Tím přelisováním jsem to myslel ucvaknout konektor a dát novej.
tak to můžu udělat až zítra, musím si je zase půjčit. V čem tedy dělám chybu, aby to nebylo znovu. Nemáte někdo po ruce jak mají být zapojené ty páry co se týká toho pořadí. Možná že tam mám chybu. Já jsem zapojil jeden pár od kraje dejme tomu 1,2 a pak další vedle 3,4 a tak dál. Je to tak správně :?: Nebo to mělo být jinak :?: Nevadí že mám zapojený plně ten konektor :?: Tonoucí se stébla chytá :(
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#13 Příspěvek od alles »

stačí minuta na gůglu, zapojeno to má být takhleObrázek potřebuješ patch mezi modem a pc nebo crossover mezi dve pc...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jenys »

alles píše:stačí minuta na gůglu, zapojeno to má být takhle
Tak už vidím kde mám chybu, oranž. a oranž/bíl. má být 3 a 6. Tak to budu muset zítra ucvaknout a přelisovat. Myslel jsem, že stačí zachovat na obou stranách stejné páry, že na té barvě nezáleží. Jo chybami se člověk učí. Tak moc děkuji za navigaci, kde je zakopaný pes. Příště půjdu na Googla, než to budu zapojovat. :oops:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Tomu zapojení bych nevěřil. Stejně tam fungují jen 4 dráty. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“